Home اخبار گزارش نهایی پیگیری رتبه بندی با حضور در کمیسیون آموزش مجلس
گزارش نهایی پیگیری رتبه بندی با حضور در کمیسیون آموزش مجلس
0

گزارش نهایی پیگیری رتبه بندی با حضور در کمیسیون آموزش مجلس

0
0

نماینده سازمان معلمان ایران با اشاره به جلسه ویژه کمیسیون آموزش مجلس

گزارش نهایی پیگیری رتبه بندی با حضور در کمیسیون آموزش مجلس

با سلام و عرض ادب خدمت همکاران گرامی
امروز ۲۳ شهریور در مجلس حاضر بودیم
✒️قبل از آغاز جلسه کمیسیون رایزنی و درخواست همکاران گرامی به صورت انفرادی با آقایان :حاجی پور ؛ ویس کرمی ؛ احمدی لاشکی ؛ زاهدی ؛ کریمی فیروزجایی؛ وحیدی و خانم قاسمی پور ؛ مطرح گردید.

همچنین در ابتدای جلسه کمیسیون درخواست اجرای ماده ۷ مبنی بر همترازی حقوق معلمان با حداقل ۸۰ درصد حقوق و فوق العاده های اعضای هیات علمی دانشگاهها با ارائه مستندات و اسناد بالادستی به اعضای کمیسیون آموزش توسط کریمی نیا و جعفری اعلام شد؛که در گزارش قبلی به طور مفصل توضیح داده شد.

✅افزون بر آن به دو مورد زیر نیز اشاره کردیم :در برآورد بودجه مورد نیاز برای ۸۰ درصد توسط برخی عزیزان تصور شده حقوق همه معلمان با حقوق بالاترین رتبه دانشگاهی یعنی استاد تمام به صورت ۸۰ درصد همتراز خواهد شد ! این امر در تخمین سقف بودجه رتبه بندی بسیار موثر بوده.
همچنین اگر طبق ماده ۹ لایحه جدید ۶ ساعت اضافه یا همان طرح تمام وقت هم اجرا شود در واقع میزان افزایش نهایی حقوق همکاران بسیار ناچیز خواهد بود !
🖍️امروز در کمیسیون آموزش دو نظر مطرح بود یکی رتبه بندی بر مبنای افزایش ۵۰ درصد میانگین حقوق کارمندان و دوم : رتبه بندی بر مبنای اجرای ۸۰ درصد حقوق اعضای هیات علمی دانشگاهها .
که پس از بحث و تبادل نظر حدود سه ساعته کمیسیون به نتیجه خاصی نرسید و بقیه بحث به جلسه بعدی موکول شد.

✅عدم نتیجه در این جلسه نشان از پیگیری شما همکاران عزیز و کارگروه دارد و امید به تصویب همترازي 80 درصد با هیئت علمی (ماده 7).
پس از پایان جلسه کمیسیون رایزنی با نمایندگان و مسئولین توسط همه همکاران حاضر ( آقایان خادمی و جعفری ؛ خانم زنجانی ؛ و کریمی نیا و‌… ادامه یافت :
از جمله با آقایان طاهری ؛ سلیمانزاده ؛ پور سید ؛ ویس کرمی ؛ منادی و …

✅بنابراین با توجه به اینکه مشکل اساسی در دو موضوع کمبود بودجه برای اجرای ۸۰ درصد با توجه به افزایش حقوق اعضای هیات علمی و همچنین نحوه انجام همترازی همکاران با تحصیلات و سوابق متفاوت با اعضای هیات علمی دانشگاهها است ؛از همکاران گرامی خواهشمندیم تا زمان جلسه بعدی؛ علاوه بر رایزنی با نمایندگان مجلس؛ راهکارهای منطقی ؛علمی و قابل اجرای خود را در خصوص نحوه حل مشکلات فوق به کارگروه ارسال نمایند تا پس از جمع بندی به کمیسیون آموزش ارائه گردد.

❇️جا دارد از دکتر حاجی پور(نماینده آمل و سخنگوی کمیسیون آموزش) بابت
تمهید شرایط حضور ما در مجلس و حتی فراهم نمودنِ فضایی برای دیدار و بیان و انعکاس نظرات شما همکاران در صحن کمیسیون و انتقالِ دیدگاه نهایی به اعضا،وخصوصاً حمایت همه جانبه ایشان از ۸۰ درصد لایحه کمال تشکر را داشته باشیم.

با تشکر از هماهنگی و حضور آقای خادمی از اعضای اصلی کارگروه .
🔰امیدواریم در جلسات بعدی شاهد حضور تعداد بیشتری از همکاران ارجمند باشیم .

رامین کریمی نیا
نماینده سازمان معلمان ایران
۲۳ / ۶/ ۱۴۰۰

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *