Home انتخاب سردبیر رئیسی شروع کند به رایزنی برای وزیری جدید!!
رئیسی شروع کند به رایزنی برای وزیری جدید!!

رئیسی شروع کند به رایزنی برای وزیری جدید!!

0
0

علیرضا هاشمی سنجانی
دبیرکل سابق سازمان معلمان ایران

مجموعه سخنان امروز نمایندگان مجلس، خصوصا نظر کمیسیون مربوطه، حکایت از آن دارد که باید منتظر معرفی سرپرست برای این وزارتخانه و پیشنهاد فرد جدیدی برای آموزش و پرورش به مجلس باشیم.
✅شناخت من از جامعه فرهنگیان ایران حکایت از آن دارد که نیازها و خواسته ها، مطلوب ها ومطالباتشان با آنچه در ذهن وضمیر رئیس جمهورِ مستقر می گذرد، کیلومترها فاصله دارد.

✅معلمان به دنبال نگاه حرفه ای به این شغلند و از نگاه آسمانی به خود، خیری ندیده اند. فرهنگیان رفع نیازهای زیستی خود را برای یک زندگی عزتمند خواهانند ولی فرادستان به راحتی این خواسته ها را پای نگاه انقلابی – دینی حاکمیت قربانی می کنند.

✅آموزگان این کشور سالهاست بجد مشارکت موثر در تصمیم سازی ها وتصمیم گیری های این نهاد را دنبال می کنند ومشارکت را کلید حل مشکلات آموزش و پرورش می دانند ولی نگاه ابزاری به این مجموعه ی بزرگ با این توجیه که آموزش و پرورش حاکمیتی است، این مشارکت خواهی را به اغما برده ومی برد.

✅با توجه به تعداد و نقش پررنگ زنان در این وزارتخانه، زنان توقع داشته و دارند که نگاهی فرا جنسیتی به زنان شود نگاهی که به توانایی های شغلی و حرفه‌ای و علمی آنان حدقل برابر توان همسری ومادری بها داده شود.
توجه ویژه به جایگاه زنان در این وزارتخانه و حتی اجرای تبعیض مثبت را مطالبه ای بایددانست که این مجموعه حالا حالا ها در تحققش ناتوانند.

✅بارها و بارها از صدر تا ذیل این وزارتخانه ی مادر، از سرطانِ تمرکز گرایی سخن گفته اند، اما و صد اما که بدون تمرکز، رسیدن به حیات طیبه مد نظرِ رییس جمهورِ مستقر و حامیانش، تحقق نخواهد یافت و اینجاست که باز هدفِ صف از ستاد جدا شده و هریک به مسیری خواهند رفت.

🌺ملت ایران هنوز اهمیتِ فرهنگ و این نهاد را در تحقق آرزوهای تاریخی اش آنگونه که باید، درنیافته اند ولی برخلاف ما، حاکمیت می داند چه می خواهد و عزمش را جزم کرده و مسیرش درتحقق مرحله سوم گذر به تمدن نوین اسلامی(جامعه سازی) مشخص است.

#اختصاصی سخن معلم و صدای معلم

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *