Home انتخاب سردبیر جمعیت را کم نکنید؛ تبلیغ و جایزه برای افزایش آن پیشکش!!!
جمعیت را کم نکنید؛ تبلیغ و جایزه برای افزایش آن پیشکش!!!

جمعیت را کم نکنید؛ تبلیغ و جایزه برای افزایش آن پیشکش!!!

0
0

محمودصفدری

عضو شورای مرکزی سازمان معلمان ایران

🔹️قبل از آنکه اعتراضات به بی آبی، سوء مدیریت و نابرابری در #خوزستان بالا بگیرد یکی از مداحان تندرو و تندگو توئیت زده بود که امسال قرار است در #ایام محرم خط سیر #افزایش جمعیت دنبال شود که به خاطر کمیک بودن این اظهار نظر؛ آنهم در ایام محرم بنایی برای ورود به آن نداشتم.
اما بعد که اعتراضات آغاز شد و دامنه ی آن به دلیل سوء مدیریت در برخورد با اعتراض و حتی بحران بالا گرفت و بعداً شنیده و بعدتر دیده شد که تعدادی از بچه های بیگناه مردم در راه #اعتراضات مسالمت آمیز کشته شده اند، مصمم شدم تا این یادداشت را بنویسم.

البته من مطمئن نیستم که آیا موضع این مداح و همکارانش موضع رسمی نظام و حاکمیت مستقر است یا نه؟ اما با توجه به تجربه ی شخصی خودم و دیگر مواضعی که این مداح خاص در اعیاد #فطر و #قربان سنوات گذشته اتخاذ کرده و احدی از تصمیم گیران یا کارگزاران حکومت آن را نفی یا محکوم نکرده، احتمال می دهم این دو موضع بر هم منطبق بوده و تصمیم اتاق فکر نظام از تریبون مداحی یا منابر روضه خوانی یا حتی مجالس سینه زنی و هیئات زنجیرزنی تبلیغ و دنبال شود!
توصیه من به آنانکه خود را دلسوز #ایران می دانند و صدایشان مسموع حکومت و پیام شان مقبول نظام است این است که به طریق مقتضی به آقایان بگویند در سیاست های جمعیتی خود چنان تجدید نظر کنند که به موارد زیر توجه شود:

۱- فرزند آوری، حفظ و رشد و بالندگی، آموزش مقدماتی و تکمیلی او به حدی که به سن کمال برسد و مفید به حال جامعه باشد؛ بسیار سنگین تر از خرید،توزیع و تزریق #واکسن_کرونا و جلوگیری از مرگ هر روزه شهروندان متخصص، موثر و دلسوز است.
اگر نگذارید روزانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از مردم به واسطه بیماری مهلک #کووید۱۹ کشته شوند بخش بزرگی از راه #افزایش_جمعیت را رفته اید.

۲-در کنترل کیفیت تولید خودروهای داخلی و جاده های غیر استاندارد بیشتر دقت کنید و به جای منافع شخصی و گروهی منافع جمعی و خیر عمومی را در نظر آورید .
اگر نگذارید سالانه حدود #بیست_هزار نفر از جمعیت مفید و موثر جامعه در جاده ها روی ارابه های مرگ بمیرند، و همین تعداد زخمی یا دچار نقص عضو شوند در حقیقت خود را از هزینه های تولد تا بلوغ سالانه حداقل ۲۰،۰۰۰ نفر بی نیاز کرده اید.

۳- در پیشگیری از سوانح و خطاهای مهلک هوایی، ریلی و دریایی به هیچ عنوان سهل انگاری و درنگ نکنید، در همین دو سه سال اخیر صدها نفر از متخصص ترین و مفیدترین افراد جامعه را در یک لحظه ی غم انگیز و غیر مسئولانه به کام مرگ فرستاده اید.
اگر مسئولیت حوادث پیشین را بپذیرید و نگذارید چنین حوادث مهلکی تکرار شود، در حقیقت در عمل خدمت بزرگی به افزایش جمعیت یا لااقل جلوگیری از کاهش جمعیت کرده اید.

۴-مدتهاست که فعالان سیاسی-اجتماعی، فعالان صنفی و اتحادیه های کارگری بخاطر نقدهای آرام یا حتی اعتراضات تند قانونی بدون شکستن خطوط قرمز، مظلومانه تحت مراقبت، تهدید، تحدید و فشار و درگیر پرونده های قضایی هستند و بعضی از آنها به خاطر همین پرونده ها یا متحمل زندان اند یا بخاطر گریز از چنین سرنوشتی راهی دیار غربت می شوند و عجیب آنکه در صدا و سیمای رسمی کشور به صراحت از آنها خواسته می شود “اگر چنین ساختاری را نمی پذیرند، بگذارند بروند” غافل از آنکه همین گذاشتن ها و رفتن ها باعث تشکیل کشوری به نام #ایران درغربت با جمعیتی قریب به هشت تا ده میلیون نفر شده است.
لازم به ذکر نیست که اکثریت قریب به اتفاق آنان، نخبگان علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی اند.
اگر گفتمان ملی #ایران برای همه ایرانیان را حول اشتراکات تقویت کنید، از تاکید بر افتراقات بپرهیزید، به هویت ملی -حتی معترضان- احترام گذاشته، از آنها نخواهید #بگذارندبروند و از آنان دعوت کنید #بگذرندوبیایند یقیناً نه تنها از هزینه ی گزاف تولد و پرورش میلیونها ایرانی متخصص و موثر جلوگیری کرده اید بلکه بسیاری از آنها با آمدنشان سرمایه هم به داخل کشور خواهند آورد!

۵-یقیناً کشوری که می خواهد مطابق برنامه های توسعه ای پیش برود و سیاست های جمعیتی اش را بر مبنای آن برنامه ها تنظیم و ابلاغ کند می داند که طبق آمار رسمی با وجود ۴ تا ۵ میلیون معتاد بطور مستقیم و حداقل به همین تعداد اعضای خانواده اش بطور غیرمستقیم درگیر این معضل بوده و علیرغم آنکه از چرخه اشتغال پایدار و موثر خارج می شوند، هزینه های سنگینی از درآمد سرانه را که حاصل تولید و توزیع سرمایه های ملی و یارانه دولتی است را دود می کنند!
اگر سیاست های درستی در قبال جلوگیری از اشاعه اعتیاد و توزیع آزادانه مواد افیونی و خانمان سوز اتخاذ شود، قریب به ده میلیون نفر دیگر به چرخه اشتغال موثر و مولد برمیگردند و در برهه های حساس از مام میهن حمایت می کنند!
و کیست که نداند این کار به صواب و ثواب نزدیک تر است تا ازدیاد نسل و افزایش و پرورش جمعیت!

۶-در چند سال اخیر بجای شنیدن اعتراضات مردمی و افزایش تحمل و مدارا و تلاش برای کاهش یا رفع مشکلات تصمیمات خشن و مهلکی گرفته می شود که به گواه وزیر کشور در حوادث دیماه ۹۶ و آبان ۹۸ تعداد بیشتری از مردم عادی و تعداد کمتری از نیروهای پلیس امنیت یا ماموران امنیتی کشته شده اند.
طبیعی است که اگر مردم شیوه های مسالمت آمیز اعتراضات را آموزش ببینند و پیاده کنند و پلیس هم آموزش های لازم برای مدارا با معترضین و حتی در صورت ناچاری، برخورد بدون خشونت را بیاموزند، شاهد چنین مرگ و میرهای بیهوده ای که باعث تعمیق شکاف #دولت ملت که نمود عینی آن را در #انتخابات ریاست_جمهوری۱۴۰۰ دیدیم، نخواهیم بود.
اگر خودمان به دست خودمان مردم مان را نکشیم و گرد #مرگ در جامعه نپاشیم، #امیدبه زندگی در این کهن دیار دوباره بالا خواهد رفت و مردم بدون چشمداشت وام و امتیازات مشوق، تشکیل خانواده خواهند داد یا بنیان بعضاً متزلزل آن را محکم نموده و برای برخورداری از تنعمات خدادادی امروز و آینده به فرزند آوری و ازدیاد نسل رو خواهند آورد.

#اخصاصی سخن معلم

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *