Home اخبار گفت و گوی مشروح سخنگوی سازمان معلمان ایران پیرامون نشست تشکل ها با جلیلی
گفت و گوی مشروح سخنگوی سازمان معلمان ایران پیرامون نشست تشکل ها با جلیلی

گفت و گوی مشروح سخنگوی سازمان معلمان ایران پیرامون نشست تشکل ها با جلیلی

0
0

گفت و گوی محمد داوری سخنگوی سازمان معلمان ایران در خصوص دیدار تشکل های فرهنگیان با سعیدجلیلی

 

محمد داوری عضو شورای مرکزی و سخنگوی سازمان معلمان که خود نیز در نشست تشکل ها با سعید جلیلی نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی حضور داشته در گفت و گویی با جواد بابازاده معلم فعال رسانه ای به پرسش ها و ابهاماتی در این زمینه پاسخ داده است که متن کامل این گفت و گو که توسط آقای بابازاده پیاده و در اختیار رسانه ها قرار گرفته است در معرض نقد و نظر مخاطبان سایت و کانال تلگرامی سازمان معلمان ایران(سخن معلم) قرار می گیرد.

🔹جواد بابازاده رها: با سلام خدمت جناب آقای داوری عضو محترم سازمان معلمان ایران، ممنونم از اینکه وقتتون رو در اختیار بنده گذاشتید.
🔸محمد داوری: من هم سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما و تمام دوستان رسانه ای
🔹بابازاده: آقای داوری چند روز گذشته خبری از دیدار تشکل های فرهنگیان با سعید جلیلی در رسانه ها منتشر شد که سایت شخصی آقای جلیلی مدعی شده بود ((دیدار دولت در سایه با تشکل های فرهنگیان)) ممکن است در مورد جزئیات این جلسه توضیح دهید.
🔸داوری: عرض کنم همانطور که خانم نقی یی دبیرکل محترم سازمان معلمان توضیحاتی را در خصوص نحوه دعوت و تشکیل جلسه دادند و این توضیحات در گروه ها و رسانه های مختلف منتشر شد. از تشکیل جلسه تا پایان جلسه و بعد از آن را خانم نقی یی حضور نداشتند و من و آقای هاشمی و آقای کاظمی از سازمان معلمان در این جلسه حاضر بودیم و هر سوالی از جزئیات جلسه و محتوای جلسه و اهداف و انگیزه های جلسه وجود دارد و من برداشت کردم در خدمت شما هستم.
🔹بابازاده: در خصوص جزئیات نحوه تشکیل جلسه و محتوای جلسه و اهداف جلسه آن چیزی که واقعیت داره و روایتی که شما دارید و تیم آقای جلیلی و خودشان از این جلسه دارند توضیح دهید.
🔸داوری: وقتی که خانم نقی یی در جلسه شورای مرکزی طرح کردند که به صورت غیرمنتظره از دفتر آقای جلیلی نماینده رهبری در شورای امنیت ملی تماس گرفته شده برای دیدار، طبیعتا این یک فرصت برای تشکل این مدنی است چون همیشه تعامل را ترجیح می دهیم حتی اگر آن فرد در انتهای طیف اصولگرا و جبهه پایداری باشد برای شنیدن حرف‌ها و گفتن حرف ها، این را فرصت می دانیم به همین دلیل کلیت این کار مورد تایید دوستان ما در سازمان معلمان می باشد. فرایند توضیح داده شده که به صورت جمعی تصمیم گرفته شد با اینکه اولین تماس با خانم نقی یی دبیرکل سازمان معلمان بود ایشان بر اساس تعهد اخلاقی که داشتند همچنین تعهد تشکیلاتی و مدنی که دارند ارجاع دادند به آقای عبدی و بعد این قضیه فرآیند خودش را طی کرد که تشکیل جلسه مقدماتی بود یک روز قبل از اون جلسه در خانه تشکل‌ها انجام شد و بعد هم جلسه اصلی تشکیل شد منتها در مورد اهداف تصور اولیه ما این بود که آقای جلیلی به عنوان نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی تشکل ها را خواسته تا تحرکات و مطالبات صنفی معلمان و تحلیل‌ها و تفسیر ها را از زبان ما بشنود تصور غالب این بود حتی وقتی من و آقای هاشمی #تشکیکی کردیم در مورد اهداف این جلسه و به آقای عبدی گفتیم که آقای عبدی ما قدری مشکوکیم به این جلسه، که نکند استفاده تبلیغی بکند چه به عنوان رقیب دولت، چه به عنوان کاندیدای احتمالی برای آینده، چه به عنوان منتقد دولت. ما به عنوان یک تشکل اصلاح‌طلب در چارچوب مدنی و اخلاقی همچنان پایبند به فرآیند اصلاح طلبی و حمایت منتقدانه از دولت آقای روحانی هستیم در نتیجه هر اتفاقی که به دولت ضربه بزند یقیناً ما در قبال اون مسئولیم که آقای #عادل_عبدی گفتند که احتمال اینکه این موضوع باشد #صفر است! ما هم بر اساس تصمیمی که دوستان به صورت جمعی گرفته بودند علیرغم این احتمالی که می دادیم تعهد جمعی داشتیم در جلسه شرکت کنیم و در جلسه شرکت کردیم.
🔹بابازاده: آقای عبدی از کجا این #اطمینان_کامل را داشتند آیا قبلا با آقای جلیلی و تیمشان هماهنگ کرده بودند محتوای جلسات را با آنها هماهنگ کرده بودند ؟
🔸داوری: این رو باید آقای عبدی پاسخ بدهند من این سوال را از آقای عبدی نپرسیدم که از کجا مطمئن هستید تحلیل شان فقط این بود. در مورد اینکه ما چرا این حرف را می زدیم و ایشان چرا برعکس آن اطمینان داشتند باید از خودشان پرسید.
🔹بابازاده: با توجه به عکس هایی که توسط سایت و صفحه آقای جلیلی منتشر شد به نظر می‌رسد که این دیدار بیشتر با تشکل های اصلاح طلب بوده . درست است ؟
🔸داوری: نه، تشکل ها هم اصلاح طلب هم اصولگرا دعوت شده بودند ولی از اصولگرایان فقط یک تشکل آمده بود همان جمعیت اسلامی که سه نفر بودند که هر سه صحبت کردند که اسمشون هم هست و اگر لازم باشد بیان می کنیم از انجمن اسلامی معلمان دو نفر بودند از مجمع فرهنگیان سه نفر بودند و البته آقای عبدی که به عنوان شخصیت مستقل و مشاور وزیر باشند و سازمان معلمان هم ما سه نفر حضور داشتیم.از کانون صنفی هم سه نفر دعوت شده بودند که کسی نیامده بود از کانون تربیت اسلامی هم کسی نیامده بود و یک تشکل اصولگرای دیگر هم غایب بود.

🔹بابازاده: با توجه به اینکه آقای جلیلی نه سمت اجرایی خاصی دارند نه در آموزش و پرورش سابقه و سمتی داشتند و دارند و یکی از اعضای شورای امنیت ملی هستند شما با چه استدلالی به این جلسه رفتید ؟

🔸داوری: باید عرض کنم که یکی از دلایل تردید ما برای رفتن به جلسه همین موضوع بود و آقای هاشمی قبل از شروع سخنانش که آنها خواسته بودند که نماینده تشکل ها شروع کنند، گفتند که شما اول بفرمایید که ما برای چه هدفی دعوت شدیم و شما از چه جایگاهی ما را دعوت کردید ایشان در مقدمه‌ای که عنوان کردند به این سوال چندان واضح پاسخ ندادند و به همین دلیل وقتی که نوبت سخنرانی من شد من گفتم که آقای جلیلی من نمی دانم شما را با چه عنوانی خطاب قرار دهم نماینده ولی‌فقیه در شورای امنیت ملی، کاندیدای احتمالی آینده، یا یک شهروند؛ صرف نظر از اینکه شما از چه جایگاهی ما را دعوت کردی و شفاف نگفتید من شما را هر سه جایگاه مورد نظر، قرار می‌دهم و صحبت‌ هایم را ارائه می دهم.
🔹بابازاده: یعنی شما قبل از اینکه جایگاه طرف مقابل رو بدونید در جلسه حاضر شدید ؟
🔸داوری: نه ما تصورمون با توجه به اون فردی که اقای تفرشی از دفتر آقای جلیلی با خانم نقی یی گرفته بودند و گفتن از دفتر آقای جلیلی نماینده ولی‌فقیه در شورای امنیت ملی با شما تماس می گیریم این تصور اولیه شکل گرفته بود که از یک جایگاه حقوقی با ما تماس گرفتند و ما را دعوت کردند که میخواهند تحلیل های صنفی و مطالبه محور از تحرکات معلمان داشته باشد و به رهبری منتقل بکند ما این را فرصت می دانستیم.
🔹 بابازاده: دلایل آقای عبدی در خصوص اینکه احتمال سوء استفاده وجود ندارد ولی دیدیم که طرف مقابل روایتی از جلسه را داد که مورد اعتراض شما قرار گرفت چه بود ؟
🔸داوری: یک بحث انتشار است ببینید ما جلسات متعددی داریم و خواهیم داشت خود ما در سازمان معلمان ترجیح می دهیم که جلسات شفاف، علنی و با اطلاع قبلی و با رویکرد رسانه‌ای شدن باشد ولی وقتی ما به همراه جمعی میرویم این نظرمون را اعلام می‌کنیم جمع تصمیم می‌گیرند که جلسه علنی بشود یا نشود در مورد این جلسه اصلا نمی دانستیم که این جلسه رسانه ای خواهد شد یا نخواهد شد. فضا به گونه‌ای بود که ما تصور می کردیم این جلسه علنی نخواهد شد این را هم بگویم نه از طرف ما و نه از طرف آقای جلیلی بحثی در مورد رسانه ای شدن یا نشدن جلسه نبود ولی تصور غالب همه این بود که جلسه رسانه ای نمی شود اگر که اخلاقا ما مجاز می بودیم که رسانه ای کنیم یقیناً ما اولین تشکلی هستیم که از رسانه ای شدن آن استقبال می کردیم الان احساس می کنم هم یک ابهام بوده هم این که تیم آقای جلیلی انعکاس منصفانه ای از جلسه نداشتند جلسه حدود یک ساعت و نیم طول کشید مباحث متفاوتی در آن جلسه مطرح شد با دیدگاه های مختلف و خلاصه نظرات تشکل‌ها که بیرون اومده به جرأت می‌توانم بگویم که گزینشی است و به جرأت می‌توانم بگویم بخش‌های صحبت های سه نفره اعضای سازمان معلمان که اصلاح‌طلبان و مطالبه محور بوده منتشر نشده .
🔹بابازاده: ببینید من پاسخ سوالم را نگرفتم شما می‌فرمایید که ما تشکیک داشتیم ولی آقای عبدی با اطمینان گفتند که احتمال سوءاستفاده قرار گرفتن صفر ست. این دو حالت دارد یا به دلیل شناخت و حالا اطمینانی که به طرف مقابل داشتند یا با توجه به هماهنگی که با طرف مقابل کرده بودند آیا شما از ایشان تحلیل و اطلاعات و دلیل نخواستید ؟
🔸داوری: من تلفنی این مسئله رو با آقای عبدی مطرح کردم و طولانی هم صحبت نکردیم ایشان با قاطعیت گفت که احتمال مسئله وجود ندارد و یک روز قبل هم برای جلسه هماهنگی بیایید که حرف بزنیم که من اونجا نبودم و آقای هاشمی بودند باید محتوای این جلسه را هم بدانیم، تا بدانیم که دوستان موافق و مخالف برای حضور چه دلایلی را ارائه دادند و برای دلایل شان چه مستنداتی داشتند که من خواهشم این است که دوستانی که در این جلسه حضور داشتند در این زمینه روشنگری کنند.
🔹بابازاده: محتوای جلسه در چه زمینه ای بود و جزئیات شناسایی بود ؟
🔸داوری: محتوای جلسه برخلاف تصور همه ما، کاملا مشخص شد که آقای جلیلی با اهداف شخصی، گروهی و جریانی خودشون تحرکات و فعالیت‌های را داشتند و دارند، ایشان علیرغم اینکه جلسه با معلمان و فرهنگیان آموزش و پرورش بود وجه قالب صحبت هاشون نگرش‌های سیاسی اصولگرایی با همون گرایش جبهه پایداری و آقای جلیلی بودند ایشان به صراحت گفتند که ما استان هایی رفتیم در همین جا منظورشان دفترشان جلساتی با اصناف مختلف داشتیم و با توجه به نحوه انعکاس خبر همان فرض علیه ما تایید شد و هم محتوای جلسه که مشخص شد انگیزه آقای جلیلی و دوستانشان این بوده است که اهداف مدنظر خودشان را داشته باشند هم در آن جلسه مشخص بود هم در نحوه اطلاع رسانی مشخص شد.

🔹بابازاده: چه نکاتی از طرف شما و سایر تشکل‌ها در این جلسه مطرح شد؟ آقای کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی گفتند که ما مسایلی را در خصوص فضای امنیتی آموزش و پرورش به آقای جلیلی گفتیم آیا آقای جلیلی در این جایگاه هستند و صلاحیت این رو دارند که مسایل امنیتی آموزش و پرورش رو به ایشون بگویید و شکایت فضای امنیتی آموزش و پرورش رو پیش ایشان ببرید یا در جایگاهی هستند که مشکلات آموزش و پرورش را بتوانند حل کنند؟
🔸 داوری: در مورد اینکه اونجا چه مسائلی مطرح شد و اعضا چه گفتند من پیشنهاد می کنم که هر فرد یا هر تشکل مطالبی که توسط اعضا مطرح شده را منتشر کند و اگر هم اجازه می دهند حالا که رسانه ای شده ما به صورت کامل رسانه ایش کنیم و اگر به جایی برسیم که تشخیص بدیم رسانه‌ای نشدنش تضیعی در حق ما هست ما حتماً آن را رسانه‌ای خواهیم کرد ولی اخلاقا منتظریم تا خودشان رسانه‌ای کند اینکه هر کس چی گفته مسولیت آن با خودشونه اینکه ما چه گفتیم ؟ ما سه نفر از طرف سازمان صحبت کردیم که من و آقای کاظمی و آقای هاشمی نکاتی را مطرح کردیم که مشروح اینها را به احتمال زیاد در سایت قرار خواهیم داد که کاملا منطبق بر دیدگاههای همیشگی مان بود نه خودمان را سانسور کردیم نه متناسب با مخاطب حرف زدیم نه ترسی به دل مان راه دادیم تا به گونه دیگر حرف بزنیم. کاملاً تصوراتی که در ذهن عده‌ای ایجاد شده که چرخشی در ما ایجاد شده و نوعی فرصت‌طلبی بوده کاملا از جانب خودم و سازمان معلمان رد می‌کنم که چنین مرامی نداریم یقیناً وقتی که محتوای سخنان ما منتشر بشود دوستان به ارزشیابی دقیق‌تری خواهند رسید.
🔹بابازاده: آیا با توجه به اینکه شما فرمودید مشخص شد که جلسه انتخاباتی است و اهداف دیگری دارد لزومی به نشستن و ادامه جلسه میدیدید؟
🔸داوری: ببینید اولا که جلسه جمعی بود یقیناً من روحیه ای دارم که واکنش‌های متناسب با شرایط را نشان می دهم من شخصا به این نتیجه نرسیدم که جلسه را ترک کنم من آخرین نفر بودم که صحبت کردم و به همین خاطر منتظر نوبتم بودم تا حرف هایم را بزنم و در آخر حرفایم را زدم.

🔹بابازاده : نکته‌ای که اینجا مطرح می شود رابطه بین تشکل‌ها و بدنه اجتماعی شان است تشکل‌ها اعتبارشان را از بدنه و اعتماد بدن می‌گیرند. شما مطرح کردید در خصوص دیدارها، جلساتی مانند جلسه با آقای جهانگیری جلسه با وزیر یا جلسه با آقای جلیلی، مورد اعتماد سازی این است که جلسات علنی بشه معلمان از این جلسات خبر دار باشند و در مورد این جلسات و اطلاعات آن قضاوت بهتری کنند قطعا وقتی به بدنه اعتماد نداشته باشید به منتقدین اعتماد نداشته باشید نتیجه ی درخور و قابل دفاعی هم نخواهید داشت شما فرض کنید این جلسه دو هفته یا یک ماه مانده به انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری علنی میشد جواب شما برای معلمان و بدنه چه خواهد بود برای کسانی که نمایندگی سیاسی آنها را دارید آیا توان اعتمادسازی را خواهید داشت ؟
🔸داوری: ما در سازمان معلمان ۳ ضلعی داریم برای ارزیابی رفتار اعضا و تشکل‌ها و فرایند فعالیت های صنفی و سیاسی. ما می گوییم که در ارزشیابی باید این سه شاخص را در نظر داشته باشیم یکی مدنی باشه دوم فرایند محور باشد و سوم اخلاقی باشد پایبندی به این ۳ ضلعی برای ما هم به صورت فردی هم به صورت تشکیلاتی کاملاً مورد تاکید دوستان و ما است در ارتباط با تعامل با تشکل ها و دیدارها و جلسات به همین ها تأکید داریم فرایند محور باشه یعنی اینکه چگونه تشکیل میشه با چه اهدافی دعوت چگونه است چه کسانی حضور دارند از چه جایگاهی دعوت می شویم مدنی باشه یعنی اینکه هیئتی نباشد لابی گرانه نباشد مخفیانه نباشد یکی از شاخص‌های مدنیت شفافیت است و یکی دیگر از آنها رسانه ای شدن آن است اخلاقی باشد یعنی کسی برای منافع فردی این کار را انجام ندهد کسی سوء استفاده نکند همه در این دیدارها حقوق برابر داشته باشند کسانی که در این دیدارها افراد را در جایگاه برابر نمی‌بینند هم مدنی هم اخلاقی نمی بینند هم فرایند را رعایت نمی کنند ما دیدگاهمان در سازمان معلمان در خصوص این جلسات شفافیت هم در قبل از جلسه همه در جلسه و هم بعد از جلسه است مگر اینکه فرد دعوت کننده از ابتدا تقاضا را بر جلسه غیر علنی بگذارد در اون حالت آدم تصمیم می‌گیرد که در جلسه محرمانه برود یا نرود وقتی اگر جلسه محرمانه رسانه ای شد ما خود را موظف می‌دانیم که آن را دوباره پوشش بدهیم ترجیح من این است که در جلسات محرمانه کمتر برویم مگر اینکه منافع مردم، صنف و آموزش و پرورش را در آن به دست آوریم.

🔹بابازاده : شما از شفافیت سخن می‌گویید ولی با تشکل های همراهید که عملکردشان در این زمینه چندان با گفته های شما منطبق نیست مثلاً انجمن اسلامی و مجمع فرهنگیان و … تشکل هایی هستند که نسبت به شفافیت و اطلاع‌رسانی، عملکرد چندان قابل دفاع ندارند آیا شما همچنان برای همراهی با انها در این جلسات حاضر خواهید شد یا تصمیم دارید که من بعد در این جلسات محرمانه حضور نداشته باشید؟
🔸داوری: در خصوص جلسات اما در حدود یک ماه، یک ماه و نیم گذشته سه دیدار داشتیم که یکی با آقای جهانگیری، یکی با آقای بطحایی، یکی با آقای جلیلی است که جلسه با آقای جلیلی متفاوت بود ما نظرمان این است که همه این جلسات رسانه‌ای بشود همراه با محتوا ولی در هر جلسه معمولا یک هماهنگ کنند ه ای وجود دارد که که معمولاً جلسات هماهنگی اش با آقای عبدی است که ایشان باید یک چارچوبی برای این دیدارها داشته باشد ما اینگونه جلسات که خروجی و اعتمادسازی در اون نباشه زیاد تحمل نخواهیم کرد.
🔹بابازاده: آیا میدان داری یک فرد اداری برای تشکل هایی که ادعای فعالیت مدنی دارند قابل دفاع است آیا آقای عبدی که به عنوان هماهنگ کننده تشکل ها برای جلساتی که برای بیان مشکلات تشکیل می‌شود به عنوان نماینده وزیر مشکلات و نارسایی‌ها و انتقادات علیه آموزش و پرورش و وزیر را بیان و تحمل خواهد کرد ؟ ایا اصلا ممکن است ؟
🔸 داوری : این بحث کمی اختصاصی است به نظر من، چون من شخصیت آقای عبدی را در جایگاه فردی هم محترم می دانم و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم و اگر کمکی از دست خودم و دوستانم در سازمان معلمان دربیاید برای شان می کنیم من انتظار و شاید پیشنهادم این است که آقای عبدی عملکرد خودش رو در نقد و نظر دوستان قرار دهد و تحرک بیشتری داشته باشد و اگر به عنوان مشاور وزیر در امور تشکل ها است باید که فعالیتش در امور تشکل ها سنگین‌تر باشد یقیناً وقتی این جایگاه را دارید این جایگاه بیشتر در مورد تشکلهای معلمان و مشکلات آموزش و پرورش را شامل می شود باز هم یک سخنگوی متناسب با این جایگاه و اولویت این کفه باید باشد.

🔹بابازاده: آیا این جلسه تجربه ای برای شما شد تا در رویکردهای تان تجدید نظر کنید ؟
🔸داوری: یقیناً تجربه این جلسه باعث شد که ما این ابهاماتی که در اول جلسه داشتیم و زیاد به آن بها ندادیم بعد از این نسبت به آنها و رعایت آنها دقیق‌تر باشیم .
🔹بابازاده: با توجه به اینکه اقای جلیلی ادعای دیدار با دولت سایه را داشتند و به نظر می‌رسد و برخی نیز مدعی هستند این نوعی سوء استفاده بود آیا شما اگر اطلاع داشتید که دیدار با دولت در سایه است در جلسه شرکت می کردید و حالا که این قضیه پیش آمده محتوای کامل جلسه را منتشر نخواهید کرد ؟
🔸داوری : قطعا اگر می دانستیم که جلسه با دولت در سایه است و جلسه ای علیه دولت آقای روحانی است در این جلسه شرکت نمی‌کردیم ولی من در خصوص اینکه سوء استفاده شده است هنوز نمی توانم به جرئت این ادعا را داشته باشم حالا که آقای جلیلی بخشی از جلسه را به روایت خودشان گزینشی منتشر کردند و با توجه به اینکه بحث رسانه‌ای شدن و نشدن نبود افراد می‌توانستند جلسه را رسانه‌ای کنند چون افراد نگفته بودند که رسانه ای کنید، الان من شخصاً خوشحالم که رسانه ای شده است و من استقبال می کنم و الان چون رسانه ای شده ما هم آن را کامل رسانه‌ای خواهیم کرد.
🔹بابازاده: سوال آخر در مورد محتوای این جلسه با توجه به اینکه تاکید کردید که آقای جلیلی جلسه را سیاسی کردند و شروع به نقد و انتقاد از دولت کردند شما، آقای کمیجانی به عنوان معاون ستاد فرهنگیان روحانی، آقای عبدی، آقای مصلحی، آقای هاشمی، از اعضای اصلی ستاد فرهنگیان روحانی آیا در مقابل رقیب سیاسی توانستید از دولت منتخب خودتون دفاع کنید ؟
🔸داوری : اجازه بدهید من در خصوص گفته های دیگران اظهار نظر نکنم ولی در خصوص مسائل مطرح شده از طرف سه نفر از اعضای سازمان معلمان می توانم به صورت کامل دفاع کنم ما آنها را منتشر خواهیم کرد تا اعضا بتوانند ارزیابی دقیق داشته باشد ضمن اینکه ما از رویکردهای اصلاح طلبانه جامعه محور مان در این جلسه دفاع کردیم و دوم مشکلات آموزش و پرورش را منعکس کردیم و سوم اینکه مطالبات و اعتراضات فرهنگیان را شفاف گفتیم در این راستا انصافاً جناب آقای مصلحی از سوی انجمن اسلامی خیلی خوب صحبت کردند و سخنان شون در اون جمع قابل تقدیر است .
🔹بابازاده : آیا سابقه وسرشناس بودن آقای جلیلی و نگرش سیاسی ایشان دلیلی بر این نبود که شما از بیان گفته ها و مشکلات و فضای امنیتی آموزش و پرورش به ایشون نتیجه خاصی نگیرید و امید نداشته باشید ؟

🔸داوری: این جلسه برای من خیلی تجربه خوبی بود اینکه آقای جلیلی علی‌رغم اینکه صحبت های ما رو شنید وقتی که صحبت کرد نشان داد که متاثر از گفته های ما نیست و برای شنیدن اینگونه مباحث چندان انگیزه ای ندارد و و این گفته های ما ایشان را مصمم کرد که بر دیدگاه‌های اصولگرایانه و پایدارانه خود تأکید کنند و با همان ادبیات اصولگرایانه با همان رویکردها و همان کلیدواژه ها و گفتمان انقلابی شان حرف های خودشان را بیان کردند من بسیار خوشحالم که این مسائل مطرح شده و از دوستان رسانه‌ای و منتقد می خوام که از این مسئله فرصت بسازند و از معدود دوستان رسانه‌ای که مسایل رو دلسوزانه رصد می‌کنند و در این فضا به ما کمک می کنند بخصوص از شما جناب آقای بابازاده، آقای شیرزاد عبداللهی و آقای پورسلیمان که زحمات زیادی می‌کشید تشکر ویژه دارم.

 

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *