Home اخبار گزارش نماینده سازمان معلمان ایران از جلسه تشکل ها با معاون رئیس جمهور
گزارش نماینده سازمان معلمان ایران از جلسه تشکل ها با معاون رئیس جمهور
0

گزارش نماینده سازمان معلمان ایران از جلسه تشکل ها با معاون رئیس جمهور

0
0

دکتر نوبخت:
هزار میلیارد تومان به اجرای رتبه بندی در سال جدید اضافه شد.

در جلسه هشتم اردیبهشت نمایندگان تشکل ها با دکتر نوبخت، مسائل مختلفی مطرح شد.
🔹دکتر کریمی نیا در همین رابطه اعلام کرد: درخواست تجدید نظر در حکم محمد حبیبی و سایر معلمان زندانی مانند عبدی و …. ، رسانه ای شدن و شفاف بیان کردن گزارش جلسات، پرداخت حق الزحمه امتحانات و حق التدریس ۹۸، از اهم خواسته های تشکل ها بود.

🔹تهیه لایحه و اجرای سازمان نظام معلمی و تربیت معلم و ضمن خدمت ذیل آن، همسان سازی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش با سایر دستگاهها، همترازی حقوق دکتر معلمان با دستگاه های دیگر از مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

🔹عضو شورای مرکزی سازمان معلمان ایران در ارتباط با معیارهای رتبه بندی اظهار داشت: رتبه بندی و ضمن خدمت باید زیر نظر سازمان نظام معلمی و با لحاظ کردن طراحی زیر نظام جذب ، آموزش و نگهداشت نیروها ، توقف و کاهش امتیاز، و فرصت جبران باشد، انگیزه بخش باشد و امکان تغییر مسیر شغلی هم وجود داشته باشد. مکانیزم بطوری طراحی شود که به ارائه مدارک زائد نیاز نباشد .

🔹در جلسه مقرر شد تا پایان هفته معلم احکام جدید معلمان ( هم ۱۵ درصد افزایش سال ۹۸ و هم رتبه بندی ) زده شود و نهایتا تا پایان خرداد پرداختها انجام شوند. دکتر نوبخت هم تضمین دادند که امشب بخشنامه افزایش رتبه بندی جدید را امضا و به آموزش و پرورش ابلاغ میکنند. دکتر نوبخت در همین رابطه گفتند: با توجه به عدم تعیین تکلیف مجلس و طول کشیدن لایحه در دولت، بهترین راه برای ترمیم حقوق در حال حاضر همین است که از رتبه بندی استفاده کنیم .ده درصد هم به بودجه قبلی ( هزار میلیارد ) اضافه کردیم و با مصوبه جلسه قبل به رقم قابل توجهی رسید. اینها را از اختیارات سازمان برنامه و بودجه استفاده کردیم این گام نخست است، لازم است، اما کافی نیست.

🔹دکتر میرزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات پذیرفتند که همسان سازی بازنشستگان بررسی و پی گیری کنند و به جلسه منتقل کنند. وی خواستار برخورداری ۴۰ هزار بازنشسته مهر ۹۸ از رتبه بندی شدند.
پیش نویس رتبه بندی تهیه شده و تا قبل از جلسه بعد به نمایندگان تشکلها ارائه میشود تا بتوانند بررسی کنند و اصلاحات لازم را پیشنهاد دهند. حداکثر تا دو هفته بعد باید جلسه رتبه بندی با حضور نمایندگان تشکلها و سازمان برنامه و بودجه و آموزش و پرورش تشکیل شود.

🔹مشکلات معلمان توسط نمایندگان تشکلها احصا و تعیین اولویت شده و بررسی شوند .

🔹دکتر نوبخت ضمن قول پیگیری مشکل آقای حبیبی از کریمی نیا نماینده سازمان معلمان ایران بدلیل ممانعت از ورود در جلسه قبل عذرخواهی کرده و قول پی گیری دادند.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *