Home یادداشت گام دوم انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و ائتلاف سازمان معلمان ایران
گام دوم انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و ائتلاف سازمان معلمان ایران
0

گام دوم انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و ائتلاف سازمان معلمان ایران

0
0

شبنم حیرانی

مسئول شورای سازمان معلمان تهران

آموزش و پرورش، شالوده پیشرفت و توسعه جامعه در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و زمینه ساز بالندگی اندیشه‌ها است. از این رو، مشارکت فکری نخبگان جامعه و دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت در دستیابی به نظام آموزشی فعال و پویا ضروری خواهد بود.
این نهاد گسترده‌ترین و اثرگذارترین نهاد اجتماعی است که با تربیت نسل‌ها و آموزش مهارت‌های اساسی زندگی به آحاد جامعه، مسیر توسعه و پیشرفت متوازن کشور را هموار می‌سازد. از این رو، سرمایه‌گذاری، اهتمام و توجه خاصه به حوزه آموزش و پرورش، توانمندی جامعه را برای عبور از سد مشکلات و اداره کنشگرانه عرصه سیاست داخلی افزایش داده و دستیابی مردم به مطالبات و آرمان‌های‌شان را در همه سطوح تسهیل می‌کند.
در این بین، آن‌چه شایسته اشاره بوده، رخداد مطلوبی است که امروز در حوزه آموزش و پرورش و در بحث انتخابات شورایعالی در سطح کشور شاهد آن هستیم. رخداد خوبی که البته در کنار تمامی محاسن آن، امر رفع نواقص، به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی، شایسته تقدیر است. مسئله‌ای که البته، در عین حسن، گزارشاتی از برخی از تخلف حوزه‌های تهران و اهواز، نیاز به توجه خواهد داشت.
با تمامی این اشارات، برای یکایک عزیزان در مرحله دوم انتخابات آرزوی توفیق روزافزون داشته و امید آن داریم تا انفعال منتخبین صندوق ذخیره فرهنگیان را از این بزرگواران، به دور ببینیم.
نکته دیگری که اهتمام به آن خالی از لطف نیست، این مهم است که در جامعه یک و 700میلیونی فرهنگیان شاغل و بازنشسته تنها 200هزار شرکت کننده در امر انتخابات کنش داشته‌اند و باید این کاهش مشارکت را نیز به آسیب‌شناسی و واکاوی نشست. چرا که عموما در امر انتخابات، در عموم حوزه‌ها، مشارکت پائین، خود نشان از عدم یا کاهش اعتماد به متولیان برگزاری این مهم دارد و چه بسا، اگر شایسته بدان نپردازیم، این سیر نزولی، نیل به تسریع خواهد یافت.
اینک، سازمان معلمان به مرحله دوم راه یافته و دراین مسیر، با 21 منتخب، بزرگترین ائتلاف فرهنگیان کشور را به نمایش گذارده است.
لذا با علم به کاهش مشارکت فرهنگیان در پروسه و روند انتخابات به سبب عدم اعتمادسازی از سوی متولیان برگزاری در میان عموم فرهنگیان، اهتمام نسبت به ساز و کار دموکراتیک و رجوع به آرا عمومی را در دستور کار خود قرار داده و در این کارزار شرکت داشتیم.
با این حال، شایسته است تا از یکایک همکاران فرهنگی کمال تقدیر و سپاس را داشته و رشد و بالندگی در همه عرصه‌ها را برای این کنشگران فهیم آرزو کنیم.
امید است که با همراهی و همدلی تمامی دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت در دستیابی به اهداف عالیه، نظام آموزشی با شتاب بیشتری رو به اعتلای خود حرکت کرده و شاهد درخشش روزافزون و بیش از پیش ستارگان درخشان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های علمی، هنری، فرهنگی و ورزشی در سطح کشور و جهان باشیم.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *