Home اخبار چرا به فکر آبرو و حیثیت فرهنگیان اعزام به خارج نیستید
چرا به فکر آبرو و حیثیت فرهنگیان اعزام به خارج نیستید
0

چرا به فکر آبرو و حیثیت فرهنگیان اعزام به خارج نیستید

0
0

نامه گلایه آمیز فرهنگیان اعزام به خارج به وزیر آموزش و پرورش

 

جمعی از فرهنگیانی که امسال به مدارس خارج کشور اعزام شده اند به دلیل عدم پرداخت حقوق و مزایای خود نامه ای سرگشاده به وزیر آموزش و پرورش نوشته اند و خواستار برقراری حقوق و مزایای خود شدند.

در این نامه ضمن گلایه از عدم پرداخت حقوق و مزایای حدود 30 فرهنگی که سال تحصیلی جاری را در مدارس خارج از کشور شروع کردند از تبعیض ناروا بین این سری از افراد اعزامی و افرادی که سال های قبل اعزام شده اند ابراز تاسف نموده و خواستار پیگیری شخص وزیر و دستور برقراری حقوق و مزایای قانونی خود شده اند.

متن کامل این نامه که برای سخن معلم ارسال شده است به شرح زیر است:

وزیر محترم آموزش وپرورش جناب آقای دکتر محسن حاجی میرزائی

سلام علیکم،

با احترام اینجانبان معلمان اعزامی به مدارس خارج از کشور در سال تحصیلی 1400-1399 که قبل از مهر ماه سال جاری به خارج از کشور جهت انجام ماموریت  اعزام گردیده ایم به ناگاه و بدون اطلاع قبلی مطلع شدیم که قرار است حقوق ریالی دریافتی مامورین اعزامی در سال جاری قطع شود و حتی در خصوص برخی از همکاران این اقدام صورت پذیرفته است و حقوق ریالی ایشان چند ماه اخیر پرداخت نشده است این در حالی است که :

  1. مطابق ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری علاوه بر پرداخت های موضوع ماده (65) و تبصره‌های آن و ماده (66) که حقوق ثابت تلقی می‌گردد فوق‌العاده‌هایی (فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه یافته و بدی آب و هوا، فوق‌العاده ایثارگری، فوق‌العاده سختی کار ، کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد، فوق‌العاده شغل، فوق‌العاده کارایی و عملکرد و فوق‌العاده ویژه و …)به کارمندان قابل پرداخت می‌باشد و از لحاظ حقوقی حق به جانب ما می باشد که نظرات دکترحاجی بابائی وزیر اسبق و نماینده کنونی و آقای دکتر نجفی سرپرست فعلی که در زمان تصویب این قانون در مجلس بوده اند قابل استماع می باشد.
  2. اقدام مذکور مصداق بارز قاعده ی حقوقی «قبح عقاب بلا بیان» است چرا که بدون اینکه اینجانبان اطلاعی از قطع حقوق ریالی خود داشته باشیم به مأموریت اعزام و پس از پنج ماه از آغاز مأموریت که متحمل هزینه های مادی و معنوی تغییر وضعیت گشته ایم از این امر اطلاع یافتیم و تاکنون یک ریال دلار و یا یورویی دریافت نکرده ایم و صدماتی نظیر غربت و بی پولی را متحمل می شویم اما بی حیثیتی مان نزد ضامنین جهت وامهایی که برای امرار معاش برداشته ایم به آن اضافه شده و به جای طیب خاطر و خاطری نگران و افسرده  و ناامیدی محض برای همکاران ایجاد کرده است که فرق اعزامی 99 با سنوات گذشته خصوصا 98 که فی الحال حاضرند چیست؟

3.به لحاظ عدم پرداخت مساعده جهت انجام ماموریت به خارج از کشور، اینجانبان مجبور به دریافت وام و تبدیل آن به ارز برای گذران ماههای اول زندگی و نیز پرداخت اجاره خانه شدیم که اغلب وام های مذکور از حقوق کسر می گردد و سایر وام ها نیز به دلیل این که تنها منبع درآمدمان حقوق دریافتی از دولت می باشد بر مبنای حقوق ریالی گرفته شده که قطع آن مشکلات متعددی را برای ما و ضامنان ایجاد می نماید چرا که علاوه بر مسدودی حسابهایمان به علت  عدم پرداخت اقساط ،حساب ضامنین هم که غالبا همکاران فرهنگی مان هستند مسدود شده است کما اینکه چک های صادره برخی از همکاران نیز مواجه با عدم کفایت موجودی و منجر به صدور گواهی عدم پرداخت شده و مشکلات جدی حقوقی برای همکاران و ضامنین ایشان ایجاد نموده است.

  1. برای اینجانبان مبهم و غیر مفهوم است که چگونه مستندات و مأخذ پرداخت حقوق برای همکاران محترم اعزامی که سال دوم، سوم یا بیشتر خود جهت مأموریت را سپری می کنند و بیش از یکصد نفر  هستند وجود دارد و صرفاً برای همکاران اعزامی در سال جاری که تعدادشان کمتر از۳۰نفر می باشد مستند پرداخت وجود ندارد. کما اینکه اگر مبنای قطع حقوق ریالی مصوبه 14/5/98 شورای توسعه مدیریت و سرمایه های انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور است بایستی این مقرره از سال 98 اجرا شده باشد نه صرفاً برای اعزامی های سال جاری که این بی عدالتی محض باعث ناامیدی وتکدر خاطر همکاران جدید وگاها کدورت بین همکاران سال اول و دوم شده است.
  2. لذا بنا به مراتب فوق، اعتراض خود نسبت به کسر حقوق ریالی داخل کشوراول به پیشگاه خداوند بزرگ که اولین دادرس مظلومان است وسپس به آن مقام محترم که همیشه دادرس حقوق همکارانتان هستید اعلام میداریم وتقاضا داریم با توجه به نظر مساعد حضرتعالی دراین رابطه و با نظر به تقارن این ایام با ایام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی وبه میمنت آن دستور موکد برقراری حقوق ریالی اعزامی های 99را صادربفرمایید وعلاوه بر تاکید برپیروزی دائمی حق برباطل وسپیدی بر سیاهی کام همکاران گرفتار در غربت تان را شیرین بفرمایید.

                                                         رشته ای بر گردنم افکنده دوست             میبرد آنجا که خاطر خواه اوست

                                                                                                                                                              

  اجرکم عندا…

                                                                                                                                                  

  جمعی از همکاران اعزامی 1399

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *