Home اخبار واکنش دبیر کل سازمان معلمان ایران به حکم نجات بهرامی
واکنش دبیر کل سازمان معلمان ایران به حکم نجات بهرامی
0

واکنش دبیر کل سازمان معلمان ایران به حکم نجات بهرامی

0
0

از قوه قضائیه مدعی تغییرات، انتظار تعامل با معلمان می رود

پس از احضار نجات بهرامی به دادسرای اوین برای گذراندن یک سال حبس، موجی از نارضایتی در میان فعالان صنفی و رسانه ای شکل گرفته است.

نجات بهرامی که در ابتدای وزارت بطحایی با کسب استعلام از ادارات نظارتی به سمت معاونت رسانه ای روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش منصوب شده بود، پس از یک سال و نیم از طرف قرارگاه ثارالله احضار و سپس به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

طاهره نقی یی دبیرکل سازمان معلمان ایران با اظهار تاسف از حکم این فعال رسانه ای به سخن معلم گفت:
از دستگاه های امنیتی انتظار می رود که حداقل فعالان و تشکل ها را از فرایند امنیتی، قضایی و اداری مطلع سازند و بجای اعتماد سوزی برای اعتماد سازی تلاش کنند.

از دستگاه قضا انتظار می رود که علت احکام صادره را در هاله ای از ابهام قرار ندهد.

وی در بخش دیگری از واکنش خود با ابراز تاسف از انفعال مسئولان وزارت آموزش و پرورش افزود: از وزیر آموزش و پرورش انتظار می رود که نسبت به احکام صادره از سوی دستگاه های خارج و داخل مجموعه خود بی تفاوت نباشد. موضع گیری در قبال احکام حبس معلمان با فرض مجرم بودن که در مورد فعالان صنفی و مدنی و رسانه ای امثال آقای بهرامی بسیار بعید است ، از وظایف وزیر می باشد. مرعوب شدن در مقابل دستگاه های امنیتی و قضائی شایسته مقامات عالیه نیست.

نقی یی هم چنین گفت: در حالیکه موج بیماری، گرانی، تورم، اقتصاد فلج شده، فضای یاس و نومیدی، کشور و بالاخص جامعه فرهنگیان را متاثر ساخته است، از دستگاه قضا انتظار می رود که با چنین احکامی هوشمندانه برخورد کند.

جامعه آبستن بحران های متعدد است و مشکلات اکثر مردم را تحت فشار گذاشته و کرونا بیکاری و بیماری را گسترده کرده است اکنون زمان زهر چشم گرفتن نیست. زمان عقلانیت و انسانیت و مدارا و همدلی و همکاری مردم و مسئولان است.

نقی یی در پایان گفت: بجای تهدید و طرد فعالان باید از روشنفکران و طبقه متوسطه کمک گرفت تا در این شرایط بحرانی امیدبخش باشند نه در زندان و انزوا و ناامیدی.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *