Home یادداشت واپسین درس معلم ادب و اخلاق
واپسین درس معلم ادب و اخلاق
0

واپسین درس معلم ادب و اخلاق

0
0

به ياد زنده یاد عبدالرحمان کاکازاده

عباس کاظمی
قائم مقام سازمان معلمان ایران

در آخرین روز تیره تیرماه نود و نه ، خبری جان کاه به ناگهان ، چون بمبی مهیب در فضای مجازی بهت وحیرت و ناباوریي اندوهگین آفرید .

از سفر بی بازگشت عزیزی حکایت داشت که باورش سنگین و پذیرشش را سخت کرده بود .

کسی به این زودی این سفر را برایش محتمل نمی دانست . گرچه باورش آسان نبود ولی واقعیت داشت .

قلب عبدالرحمان کاکازاده از حرکت باز ایستاده بود ، قلبی که منبع مهر و شور و شادی و نشاط و همدردي و نیکبختی برای هموطنانش بود از طپش افتاده بود ، لبخندی بر لبانی همیشه خندان فرو خشکیده بود .

چشمانی پرفروغ آکنده از نگاهی دور اندیش و زمانه سنج از درخشیدن بازمانده بود . طوفان غم وزید و شاخه گلی زیبا را شکست .چهره های دوستان آشنایان دور و نزدیک ، در هم کشیده شد و دگرگون گشت از غبار اندوه بیکران وسهمگین دوری ، جرقه زد ، تداعی شد ، جوانه زد خاطرات سفرها و همراهی ها و نشست ها ، زنده گشت یادمانده ها ، سراسر با واژه هایی چون مرد شاداب ، آزاده مرد ، مردمی ، انرژی بخش جمع ،شادی آفرین ، تسلا بخش ، فعال ، مظهر انسانیت ، امید ،عشق ، شریف …..

همه به توصیف رفتار و كردارش پرداختند ، دایره المعارفی از واژگان مثبت و نیکو در وصفش شکل گرفت .

در فعالیت های اجتماعی و مدنی و سیاسی فعال و نیک اندیش و پرکار بود . در آوار مصایب سیل و زلزله برای هم وطنان ، همراه اولین بود و از هیچ کوششی برای کاهش آلام مردم و تحمل سختی های سفر به دور دست ها ها چون بلوچستان و خوزستان و لرستان دریغ نمی ورزید .

در مراسم شادي حضورش شادي افزا و روح بخش بود و در جلسات سوگواري آرام بخش و تسلي ساز . الگو های رفتاری و عملکرد اجتماعی اش پس از سفر بی بازگشتش نزد دوست و آشنا بیش از پیش برجسته گردید . این ارزش های اجتماعی که نزدمردمان ما هنوز و هموار ه گرامی بوده و هست .الگوی چگونه زیستن را براي زنده گان آموزش می دهد واپسین کلاس درس زنده یاد کاکازاده بود .

سپاس بر تو که گوهری بی خلل بودی ، در کارنامه ایام قصه ات همواره باقی است ، در صف یاران خویش همیشه جاویدی .
یادت همواره روزگار گرامی باد .

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *