Home دیدگاه هفت دلیل در دفاع از نامزدی جهانگیری
هفت دلیل در دفاع از نامزدی جهانگیری
0

هفت دلیل در دفاع از نامزدی جهانگیری

0
0

مصاحبه حمیدرضا جلائی‌پور با خبرگزاری ایلنا (۱)

هفت دلیل در دفاع از نامزدی جهانگیری

به نظرتون چه چیزی رهبران اصلاحات و جبهه اصلاحات ایران رو به اجماع روی جهانگیری نزدیک کرده؟

پاسخ روشنه. اولا جهانگیری یک اصلاح‌طلب فابریک و نمونه اصله و بدلی نیست. ثانیا تقریبا کل اعضای جبهه اصلاح‌طلبان ایران بهش رای دادند. ثالثا جهانگیری از پایین اومده بالا. اعلیحضرتی نیست. از جهاد سازندگی یک شهر کوچک اومده بالا، تا فرمانداری، تا استانداری تا نمایندگی تا وزارت‌های موفق در حوزه صنعت و تا معاون اولی. رابعا جهانگیری اهل خدمته هم تو جنگ، هم تو دوره سازندگی، هم تو دوره اصلاحات و هم تو دوره اعتدال. خامسا از همه مهمتر وقتی ترامپ به ایران با یک جنگ روانی‌-اقتصادی هجمه کرد، بجای این‌که به رغم کم توجهی جناب روحانی، عقب بنشینه، مثل شیر ایستاد و برای مردم تو دل بحران کار کرد. سادسا ما بعد از انتخابات خرداد ۱۴۰۰ یک شخصیتی می‌خواهیم که بتونه با تعامل با ارکان حاکمیت و خصوصا با بیت و با نخبگان کشور، برای مردم، خصوصا برای آن سی‌ و پنج میلیونی که بخاطر تحریم‌ها فقیر شدند، یک کار اصولی بکند، تولید و اشتغال را راه بیاندازد. به نظر من این فرد جهانگیری است. و بالاخره جهانگیری فردی است که همه نخبگان برجسته کشور با جهانگیری همکاری می‌کنند مثل ظریف، مثل ظفرقندی و صدها مدیر برجسته دیگر کشور.

چرا جهانگیری برای ادارهٔ دولت در شرایط پربحران کنونی توانا محسوب میشه؟

در هفت دلیل بالا توضیح دادم. کشور ایران رو با شعارها و شعبده‌بازی‌ها و از نرده‌ بالا رفتن‌های احمدی نژاد که نمی‌شه اداره کرد! دیگه کشور هشتصد میلیارد در آمد ارزی نداره. هفت تا قطعنامه علیه ایران کافی نیست؟! ما در دولت بعدی به یک شخصیت کار‌آزموده و غیر شعاری و اصلاح‌طلب نیاز داریم که به سرعت کشور رو بر مدار توسعه و ایجاد توانایی قرار بده. به همین دلیل من امروز خیلی خوشحال شدم که شنیدم جناب جهانگیری عزم خود را برای ثبت نام جزم کرده.

ایا تیم و برنامهٔ‌ قوی و مناظرهٔ قوی و اجماع و کمپین قوی می‌تونه وضعیت جهانگیری رو در روزهای آخر تغییر بده؟

اتفاقا جهانگیری از زمره معدود اصلاح‌طلبانی است که با «تیم و برنامه» اصلاح‌طلبان ارتباط ارگانیک دارد. جهانگیری به توسعه پایدار، همه جانبه و عادلانه اعتقاد داره، با کیفی‌ترین نیروها کار کرده. در مناظره و کمپین هم اولا در ۹۶ امتحانش را پس داد. ثانیا در همین اتاق کلاب‌هاوس که اخیر شکل گرفت، او بدون اینکه حرف‌های غیر عملی بزنه با بیست و سه هزار نفر ارتباط برقرار کرد، هنوز کسی این رکورد را در کلاب هاوس نداره. به نظر من هفته آخر انتخابات مردم ایران خصوصا کسانی که قصد رای دادن دارند و به امور عمومی فکر می‌کنند تحت تاثیر برنامه‌ها و تیم جهانگیری قرار خواهند گرفت. توجه داشته باشیم من درباره جمعیتی که قصد رای دادن دارند صحبت می‌کنم وگرنه راضی کردن جمعیتی که بخاطر کارشکنی‌های مستمر اندک‌سالاران، از صندوق رای قهر کرده‌اند، کار سخت و تقریبا در کوتاه مدت محال است.

بنا به دلایل فوق، و با توجه به شرایطی که کشور در اون قرار داره، من بدون‌شرمندگی برای جهانگیری در روزهای انتخاباتی پیش‌رو پوستر انتخاباتی می‌چسبانم. من اصلن علاقه ندارم تجربه مجلس یازدهم تکرار بشه.

۱-پی‌نوشت: این مصاحبه در ۲۳/۲/۱۴۰۰ انجام شده و قرار است در ۲۴/۲/۱۴۰۰ نشر یابد.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *