Home دیدگاه نمایندگی برای یک دوره چهارساله، یا هشت ساله و یا…
نمایندگی برای یک دوره چهارساله، یا هشت ساله و یا…
0

نمایندگی برای یک دوره چهارساله، یا هشت ساله و یا…

0
0

تمام افرادی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اولین بار شرکت می کنند ، اذعان دارند که هدف شان خدمت به مردم و دفاع از حقوق و مطالبات آن ها بوده و ادعا دارند حتی اگر یک دوره نیز بتوانند وارد این مجموعه شوند قطعا راهکارهای زیادی برای رفع معضلات خواهند جست و خیلی از آن ها را برطرف خواهند نمود. در حقیقت هدف اصلی آن ها ورود به مجلس شورای اسلامی و تکیه زدن به صندلی نمایندگی برای فقط یک دوره است تا موکلان بدانند که ایشان به قصد خدمت و با شجاعت و جسارت تمام وارد این گود انتخاباتی شده و از رد صلاحیت در دور بعدی به خاطر افشای فسادها و روشنگری ها در جهت جلوگیری از تضییع بیت المال و حقوق اساسی ملت چون آزادی اندیشه و بیان ، بیمی به دل نداشته و نخواهند داشت.

با نگاهی به انتخابات گذشته در هفتم اسفند 94 می بینیم بسیاری از افرادی که با حمایت لیست امید و حامیان دولت وارد مجلس شدند ، از ادامه ی همراهی و عضویت در فراکسیون امید سر باز زده و از حدود 160 نفر نماینده لیست امید ، حدودا بین 65 تا 95 نفر در جلسات تشکیل شده از ابتدای شروع کار مجلس تا به حال شرکت نموده اند که سیر نزولی همین عده هم قابل تامل است.

یعنی عده ای ای که با تابلوی اصلاح طلبی و یا اعتدالی توانسته اند اعتماد مردم را جلب کنند اکنون که به قولی از پل عبور کرده اند ، تصمیم گرفته اند موکلان خود را فراموش کرده و مسیر دلخواه و تامین کننده منافع خویش را دنبال نمایند.

حال اینکه عده ای نیز در همین فراکسیون امید حضور داشته ، اما هیچ حمایتی از دولت و مواضعش که همانا پیگیری مطالبات و حقوق اولیه ملت است ، نکرده و شاید هم از ترس عدم رای آوری در دور آینده است که در فراکسیون مانده اند و همین افراد از بیم عدم تایید در دور بعدی نیز نمی توانند در مقابل یک سری جریان های تمامیت خواه و فاسد ایستاده و مطالبات مردم را اعاده کنند.

چنین نمایندگانی که در این پارادوکس عجیب اما تلخ و مخرب گرفتارند آیا چه عملکردی در مجلس و ایجاد تغییرات در قانونگذاری و اعاده ی حقوق ملت می توانند داشته باشند ؟؟؟؟  و آیا چه لزومی بود که چنین افرادی به مجلس راه یابند؟؟؟ خب همان دوستان اصولگرای قبلی لااقل تکلیف شان مشخص بود و شفاف و مردانه مواضع خویش را بازگو می کردند. باز هم گلی به گوشه ی جمال ایشان.

در همین قضایی دستگیری جناب محمود صادقی نماینده مردم تهران فقط نام شش یا هفت نفر از نمایندگان مجلس را دیدیم که در حمایت از آزادی بیان و پیگیری حقوق مردم ، دست به انتشار بیانیه در حمایت از جناب صادقی که همانا خواسته های ایشان همان خواست مردم بود ، زدند. در دیگر جریانات و آزمون ها نیز که مشخص است تکلیف دوستان که همانا خاموشی ست.

گاهی از همین اندک نمایندگان دلسوز و جسور نیز دوستان ایراد می گیرند که وکیل الدوله شده اند و اعتماد مردمی را پاس نداشته اند و آیا جز همین مردمی که به نمایندگان رای دادند ، چند سال پیش نیز به همین دولت رای اعتماد داده اند و ایشان و اندیشه هایشان را به ریاست جمهوری میهن اسلامی برگزیده اند؟؟؟؟

پس این نفاق ها و سنگ اندازی ها و تفرقه افکنی ها در جهت جدایی دولت و مجلس ، جز از تنگ نظران و معاندان نظام و کشور برمی آید؟؟؟

خوب است که در همین شش ماهی که از شروع به کار مجلس گذشته نمایندگان ما تلنگری به خود زده و بدانند مردم به خوبی نکات مثبت و منفی را در کارنامه شان ثبت کرده و چند سال دیگر دوباره گذرشان به دباغ خانه خواهد افتاد.

نمایندگی در همین چهار ساله اما صادق و شفاف و شجاعانه و بی حاشیه ، سرمایه ست که اعتماد مردمی در اختیار هر کسی قرار نداده و باید عزیزان ما این سرمایه را به نیکی قدر دانسته و به خاطر دلایلی چون عدم تایید در دور بعدی و یا دلایل دیگر ، آن را مخدوش ننموده و بدانند اگر اراده و اعتماد مردمی به دلیل صدق اعمال و گفتارشان پشتوانه ی ایشان باشد، احدی را توان حذف ایشان از عرصه ی سیاسی و اجتماعی کشور که همانا قلوب مومنین است ، نخواهد بود و همیشه در دل های مردم ماندگار خواهند بود که همانا سرمایه ی جاودان همین است و باقی فانی.

نویسنده: حسین رمضان پور

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *