Home اخبار استانها نشست شورای سازمان معلمان استان گلستان
نشست شورای سازمان معلمان استان گلستان

نشست شورای سازمان معلمان استان گلستان

0
0

برگزاری نهمین جلسه شورای سازمان معلمان گلستان

در این جلسه روح الله کلانتری مسئول سازمان معلمان گلستان  گزارشی از فعالیت های یک ماهه سازمان در استان و کشور را ارائه داده و تاکید کرد: در این یک ماه سازمان معلمان در سطح کشور دو بیانیه صادر کرده که یکی در مورد روز جهانی معلم بوده و دیگری نامه ای به دکتر روحانی در مورد مطالبات فرهنگیان که هر دو از اهمیت زیادی برخوردار است. وی در ادامه بیان داشت. دبیر کل سازمان نیز اخیرا در مورد اعتراضات مدنی طی سخنانی تاکید کرده که نظام و حاکمیت باید اعتراضات مدنی معلمان را به رسمیت شناخته و از حقوق قانونی معلمان حمایت کنند.
کلانتری با اشاره به نشست اخیر مسئولان استانداری با احزاب و نهادهای مدنی تصریح کرد:
برگزاری این نشست اقدام ارزشمندی بود که موجب همدلی و همگرائی احزاب می شود و ضرورت دارد که این جلسات ادامه داشته باشد

وی در ادامه گفت:ضرورت دارد که احزاب و نهادهای مدنی برنامه های خود را برای حل مشکلات کشور ارائه نموده و حاکمیت همکاری لازم را در این رابطه با احزاب داشته باشد.کلانتری در مورد قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی کشور تاکیدکرد: همه باید به قانون تمکین کرده و شرایط را برای حضور افراد و فعال در استان و کشور فراهم کنند.

کلانتری با اشاره به قانون جدید احزاب و ضرورت بازنگری و اصلاح برخی از مواد آن تاکید کرد: متاسفانه قانون جدید فعالیت احزاب را محدود کرده و برای این کار باید هر چه سریعتر اصلاحیه ای در این رابطه از سوی وزارت کشور انجام گرفته و اکثر احزاب با انجام اصلاحات در این قانون موافق هستند. وی در ادامه با اشاره به مراحل ثبت سازمان در استان و ضمن تشکر از مسئولان استانداری تاکید کرد: علی رغم ارسال نامه استانداری به کمیسیون ماده 10 احزاب هنوز نامه ای برای استانداری ارسال نشده و این بروکراسی اداری هم یکی از مشکلاتی است که در قانون جدید احزاب وجود داشته و کار را برای فعالیت مشکل می کند.

در ادامه جلسه اعضاء در مورد تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و استان بحث و تبادل نظر کرده و بر ضرورت فعالیت های دولت برای حل مشکلات مردم به خصوص فرهنگیان تاکید نمودند. در این جلسه مقرر کردید تا برای دیدار با فرمانداران شهرهای گنبد و رامیان و بندرترکمن اقدامات لازم انجام شود.در پایان جلسه به آقایان حسن نامور به عنوان عضو هیئت مدیره و مدیر عامل تعاونی مصرف فرهنگیان گرگان و عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان گرگان و حسین عقیدی به عنوان عضو هیئت مدیره صندوق تعاون فرهنگیان گرگان که رای آورده و انتخاب شدند تبریک گفته و برایشان آرزوی توفیق و موفقیت نمودند.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *