Home یادداشت موقعي كه جيك جيك مستانت بود فكر زمستان بود!
موقعي كه جيك جيك مستانت بود فكر زمستان بود!
0

موقعي كه جيك جيك مستانت بود فكر زمستان بود!

0
0

رحيم موسوي
عضوسازمان معلمان
شاید اشتباه در این باشد که انتظار زیاد از آموزش مجازی نسبت به آموزش حضوری میرود . آموزش حضوری سابقه ای به قدمت آغاز اجتماعی شدن انسان تا عصر جدید دارد آنهم با سرنوشتی پیچیده از روند تغییر ،تحول و تکامل در درازنای تاریخ بشری از جمله نبردسخت هر مرحله با مرحله قبلی ،شکست ها،پیروزی ها،بده بستان های بین جوامع ،جذب نوآوری‌ها،دفع کهنه ها و دست و پنجه نرم کردن با شرایط طبیعت و اجتماعی_اقتصادی دارد.بالاخره حاصل پراتیک و عملکرد انسان بمنظور انتقال تجربیات و توانایی های نسل های پیشین به نسل های بعدی است تا هر نسل نسبت به نسل های پیشین از دانایی،تجربه ،مهارت ونگرش بیشتری برای زندگی اجتماعی (تاکید می شود زندگی اجتماعی) بهتری برخوردار گردد.
یکی از مهارتهای مورد نظر از آموزش کسب توانایی پیش بینی (با غیب گویی اشتباه نشود) است.یعنی با توجه به تجربیات و آگاهی های بدست آمده از زندگی اجتماعی بتوان حوادث و پیشامد های احتمالی آینده را حدس زد و برای مدیریت آنها قبلا انسان های توانمندی و امکانات لازم ایجاد کرد.

می گویند انسان هایی که تاریخ خود را نمی دانند انگار تازه متولد شده اند و مجبورند دوباره آنرا تکرار کنند .تاریخ برای افتخار نیست بلکه چراغ راه آینده است. اندیشمندی می گوید تاریخ دو بار تکرار می شود،یکبار بصورت تراژدی( فاجعه یعنی با سختی ومشقت) و یک بار بصورت کمدی( مسخره یعنی تکرار بدون توجه به علل پیروزی ها وشکست ها). تاریخ بشر دارای تجربیات تکراری زیادی همچون جنگ، سیل،توفان ،زلزله، جنبش‌های مردمی قحطی،بیماری ها و…..است که خیلی از کشورها با وجود توان بالقوه به دلایلی نتوانسته و یا نخواسته اند آز آنها درس بگیرند و یا درس یاد گرفته را پس داده و بالفعل کنند .
امروزه شرایط جوامع بشری ایجاب کرده که آموزش بصورت مجازی اجرا شود .بیشتر مدیران ارشد کشور ها(از جمله ایران) از تاریخ چه درسی گرفته اند گه امروز بتوانند پاسخگوی باشند .آیا دیروز توانسته‌اند مردمانی توانا و با مهارت همراه امکانات ضروری برای مدیریت امروزی آموزش مجازی ایجاد کرده باشند تاجانشینی مناسب آموزش حضوری گردد ،و اینچنین آوار های ناتوانی آموزش مجازی بر سر مدیران بخش آموزشی ،معلمان ،دانش آموزان و خانواده‌های آنها نریزد . موقعی که جیک جیک مستانت بود فکر زمستانت بود ؟؟؟؟

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *