Home اخبار استانها منش منطقی برای پی گیری مطالبات در سازمان معلمان
منش منطقی برای پی گیری مطالبات در سازمان معلمان

منش منطقی برای پی گیری مطالبات در سازمان معلمان

0
0

منش منطقی برای پی گیری مطالبات در سازمان معلمان

محمد جواد خیرخواهی – مشاور مدیرکل آموزش و پرورش فارس

کمیته اطلاع رسانی سازمان معلمان فارس/ضرورت وجود تشکل ها برای تحقق آرمانهای بلند انقلاب اسلامی، با رویکرد تامین منافع ملی و افزایش نقش مردم در تعیین سرنوشت خود و دفاع از حقوق انسانی، امری معقول، منطقی و پسندیده و در عین حال اجتناب ناپذیر است.
جامعه معلمان به عنوان یکی از مهم ترین قشر از اقشار مرجعِ جامعه با آگاهی از نقش و مسوولیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود، تا کنون یکی از پیشگامان اصلی در اقدام به تاسیس نهادهای مختلف مدنی در کشور است.
به نظر می رسد، سازمان معلمان ایران یکی از مهمترین نهادهای مدنی است که ضمن احترام و پایبندی به ارزش های ملی و دینی و التزام به قانون اساسی کشور توانسته است با بهره گیری از تجارب ارزشمند نیروهای شایسته و حرفه ای خود، با نگاه حمایتی، انتقادی، با استفاده از ظرفیت تشکیلاتی خود برای بهبود شرایط عمومی آموزش و پرورش و جامعه تلاش کرده و گامهای موثر و مفیدی را در این راه بردارد.
آنچه در اولین نشستِ دبیرانِ سازمانِ معلمانِ استانهای جنوبی کشور با میزبانی سازمان معلمان فارس شاهد بودم، تاکید این تشکل بر حفظ امنیت، حقوق و منزلت معلمان و وضعیت معیشتی و زندگی آنان، و دفاع از حقوق دانش آموزان و عدالت آموزشی بود.
نکته حائز اهمیت و بارزی که در سازمان معلمان مشهود است، اینکه این تشکل به عنوان یک جریانِ تحول خواه و اصلاح طلب، توانسته است با تاکید بر نقش زنان در روند توسعه کشور، با استفاده از این ظرفیت مهم در نقش دبیران این تشکل در سطح استان و کشور، نقش بی بدیل و منحصر به فردی را در توجه به حقوق بانوان به نمایش بگذارد که جای قدردانی دارد.
ابتنای تفکر این سازمان بر حق محوری و تحقق همه جانبه مفهوم شهروند محق و مسوول در نسبت حقوق و تکالیف متقابل حکومت و شهروندان و اتخاذ منش و روشی توام با مدارا و منطق در پیگیری مطالبات خود، سبب می شود تا مسوولان آموزش و پرورش، ضمن ارج نهادن به دستاوردهای ارزشمند این عزیزان، خود را متعهد و ملزم به پیگیری مطالبات صنفی آنها در سطح استانی و ملی دانسته، انتظارات آنها را پی ریزی و پیگیری نماید.
در پایان لازم می دانم از اهتمام ویژه سرکار خانم اسدی به عنوان دبیر تشکل سازمان معلمان فارس و آقای سبزواری عضو موثر این سازمان و از سایر اعضاء فعال آن، در تمهید مقدمات این نشست، و همچنین دبیران سایر تشکلهای سازمان معلمان استانهای جنوب کشور صمیمانه تشکر نموده و موفقیت آنها را از خداوند منان مسئلت نمایم.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *