Home اخبار مدافع حقوق کارگران، معلمان و پیگیر مسئله حصر بوده و هستم
مدافع حقوق کارگران، معلمان و پیگیر مسئله حصر بوده و هستم
0

مدافع حقوق کارگران، معلمان و پیگیر مسئله حصر بوده و هستم

0
0

الیاس حضرتی قائم مقام حزب اعتماد ملی و نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، درباره دیدار مهدی کروبی با چند تن از اعضای مجمع روحانیون مبارز به ارائه توضیحاتی پرداخت.
💢«من تاکید داشتم که از طریق لابی پشت پرده، جلسات محرمانه، مستمر و گفت‌و‌گوهای پی در پی مساله حصر پیگیری شود و به همین دلیل ضمن تشکر زحمات عزیزانی چون آقای مطهری که در مجلس قبلی پیگیری‌های زیادی از طریق سخنرانی و مصاحبه داشتند، روش لابی پشت پرده را انتخاب کردم.»
💢 «در 2 سال و نیم گذشته با تمامی شخصیت‌ها و مسئولانی که در مسئله حصر تاثیرگذار هستند حدود 20 جلسه برگزار کردیم. در این جلسات نه تنها حصر آقای کروبی، بلکه حصر آقای موسوی و خانم رهنورد و رفع محدودیت برای آقای خاتمی را نیز مطرح کردم. به غیر از مقام معظم رهبری که توفیق شرفیابی به حضورشان نداشتیم با مسئولانی در قوه قضاییه و شورای امنیت جلسه داشته‌ایم، به عنوان مثال با رئیس مجلس، رئیس قوه قضاییه، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، وزیر اطلاعات و معاونان ایشان و آقای شمخانی به صورت جداگانه گفت‌و‌گو کرده‌ایم.»
💢«در تمام این نشست‌ها و جلسات، بنده پیشنهاد مشخصی داشتم و آن این بود که برای حل مسئله حصر که به عنوان یک معضل در کشور وجود دارد به صورت مرحله‌ای اقدام کنیم و به مرور افرادی که مورد وثوق محصورین و مورد اعتماد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی هستند، اجازه رفت‌و آمد داشته باشند و با محصورین صحبت کنند تا محصورین از کانال ارتباطی محدودی که تنها شامل خانواده‌های آنان هستند خارج شوند و یک کانال ارتباطاتی وسیع‌تری در اختیار آن‌ها قرار بگیرد. زمانی که کانال ارتباطی و خبری محدود به خانواده‌ها می‌شود طبیعی است که آن‌ها نسبت به این موضوع گله‌مند و عصبانی باشند چرا که امکان بردن اخبار مثبت بیرون به داخل حصر خیلی کم است.»
💢«بنده اکنون در مجلس علیرغم وظایف نمایندگی در دفاع از حقوق کارگران، معلمان، گرانی و دانشجویان یکی از کارهای مهم خود را برای حل مسئله حصر گذاشته‌ام. بنابراین درست نیست که گفته شود با پیگیری‌های من این کار انجام شده بلکه تدابیر نظام به گونه‌ای شکل گرفت که بدون تاثیرپذیری از مسائل بیرونی و حاشیه‌ای گشایش‌هایی در این مساله ایجاد شود که به نظر من تدبیر درستی بود و ما نیز از آن استقبال و تشکر کردیم.»
💢«آقای کروبی ابتدا در یک محل نامساعدی بود که به خانه خود منتقل شد. رفت‌ و آمد خانم کروبی و فرزندان برای هفته یکبار میسر شد، فرزندان آقای موسوی نیز امکان ملاقات با پدر و مادر خود نداشتند و این ملاقات‌ها در حد هفته‌ای یکبار در نگهبانی آن ساختمان وجود داشت، اما بعد این مسئله وسعت بیشتری پیدا کرد. نگهبانانی که در منزل آقای کروبی بودند با پیگیری‌ها خارج شدند و قرار شد آنان بیرون منزل کیوسکی داشته باشند. دختران آقای موسوی نیز پس از آن مجاز شدند که به داخل منزل رفت‌ و آمد داشته باشند و شب نیز پیش پدر و مادر خود بمانند. سپس به فرزندان آقای کروبی و موسوی این اجازه را دادند که هر زمان که خواستند رفت‌ و آمد کنند. در ادامه به محصورین پیشنهاد کردند اگر قصد سفر به مشهد و یا جاهای دیگر دارند، بلامانع است که البته خود محصورین قبول نکردند. فکر کنم آقای موسوی یکبار و دوبار به خانه برادر و همشیره خود رفتند و بعد اجازه دادند علاوه بر فرزندان آقای موسوی، برادر و خواهر آقای موسوی نیز با ایشان رفت‌ و آمد داشته باشند. سپس خانواده درجه یک آقای کروبی نیز مجاز شدند با ایشان رفت‌ و آمد داشته باشند.»
💢«آخرین وضعیت حصر اینگونه است که به آقایان موسوی و کروبی پیشنهاد شده اگر بنای دید و بازدید با برخی از دوستان خود دارند اسامی را به وزارت اطلاعات و سیستم امنیتی بدهند و اگر تایید شد با برنامه‌ریزی سیستم امنیتی ساعاتی آنجا حضور داشته باشند.»
💢 «آقای کروبی اوایل زیر بار نمی‌رفت اما با رفت‌ و آمدهایی که برخی به خانه او داشتند پیشنهاد پذیرش آن مطرح شد. جمع‌بندی ایشان نیز این بود که با خانواده شهدا دیدار کند و به همین جهت در مدت یکماه گذشته آقای کروبی با 10 خانواده شهید همچون خانواده سه شهید شاه‌حسنی دیدار کردند. یکی دو بار هم آقای کروبی به منزل برخی از دوستان رفته است.»
💢«آقای جمارانی از قدیم به آقای کروبی نزدیک بودند و از روحانیون با سابقه‌ای هستند. البته هماهنگ شده بود که افراد دیگری همچون شیخ قدرت علیخانی، آقای آشتیانی و رحمانی نیز حضور داشته باشند. ما معتقدیم که همین رفت و آمدها گشایش‌های خوبی است و از آن استقبال می‌کنیم. انتظار داریم این دایره مرحله به مرحله وسیع‌تر شود و این مسئله حصر تمام شود و این خسارت حصر از گردن جمهوری اسلامی برداشته شود.»

منبع: کانال تلگرامی الیاس حضرتی نماینده تهران
✅ @elyas_hazrati

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *