Home یادداشت مجلس، مشروعیت و برنامه
مجلس، مشروعیت و برنامه
0

مجلس، مشروعیت و برنامه

0
0

روح الله کلانتری

مسئول سازمان معلمان گلستان

مجلس شورای اسلامی نماد مردم سالاری و مرکز قانون گذاری و به تعبیر حضرت امام در راس امور است.مجلس یازدهم اما با مهندسی انتخابات توسط دولت پنهان و مافیای قدرت و ثروت و با رد صلاحیت چهره های شاخص اصلاح طلبان و اعتدالیون تشکیل شد.
اصولا راز موفقیت مجالسی چون اول و ششم در این بود که آن مجالس در یک رقابت آزاد و عادلانه و با حضور همه گروه های سیاسی انجام شد. ما در مجلس یازدهم با مجلسی یکدست و هماهنگ اصولگرایی مواجه هستیم که باید بتوانند با بحرانهای موجود مقابله کرده و مشکلات اساسی کشور را رفع نمایند.البته با شناخت نسبی که از نمایندگان فعلی داریم بعید است که بتوانند در این کار موفق شوند.در مجلس فعلی برخی از نمایندگان که سابقه کارهای اجرائی را داشته و مشکلات را بهتر درک می کنند تلاش خواهند کرد تا با واقعیات جامعه و حاکمیت با عقلانیت و واقع نگری روبرو شوند اما تعداد زیادی از نمایندگان که تازه وارد فعالیت اجرایی شده اند با شعارهای تند و تیز کار را شروع کرده و تقابل این دو گروه در مجلس مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

اصولا اصولگرایان با شعارهای تندی که دادند و با نا امیدی مردم از انتخابات با رای کمی وارد مجلس شده هیچ برنامه مشخصی برای اداره کشور و عبور از بحرانهای داخلی و خارجی ندارند.امیدوارم که این مجلس که ادعای تبعیت از رهبری را دارند به مفاد و پیام اخیر رهبری در مراسم افتتاحیه مجلس توجه کرده و در جهت تحقق آن پیام گام عملی برداشته و در جهت رشد ،شکوفائی و پیشرفت کشور حرکت کنند.

در همین راستا تعامل و همکاری با دولت از جمله مواردی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشند.بدون تردید درگیری و مخالفت با سیاست های دولت چهره مجلس را در نزد افکار عمومی نا موجه جلوه داده و البته بعید است که اکصریت آنها با توجه به شرایط داخلی و فشارهای بین المللی و تحریم ها در این جهت گام بردارند.

البته یک گروه اقلیت هستند که همواره با سر و صدا و انجام فعالیتهای تبلیغاتی و روش های پوپولیستی خود را به جامعه معرفی کرده و نان شان در گرو انجام این کارهاست در مجلس هم از این شیوه استفاده خواهند کرد. امید است که مجلس یازدهم بتواند خود را هماهنگ با ارکان مختلف نظام و دولت کرده و رضایت مردم و حفظ منافع ملی را سرلوحه کارهای خود قرار دهد.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *