Home اخبار متن سخنان محمد داوری در دیدار با سعید جلیلی
متن سخنان محمد داوری در دیدار با سعید جلیلی

متن سخنان محمد داوری در دیدار با سعید جلیلی

0
0

مردم باید بدانند مسئول آموزش و پرورش در دفتر رهبری کیست

اگر آموزش پرورش ناکارآمد است ریشه آن را باید همانجا جستجو کرد

سازمان معلمان ایران در راستای احترام به افکار عمومی و شفاف سازی و پیرو مصوبه شورای مرکزی و اعلام دبیرکل و سخنگوی این تشکل متن سخنان محمد داوری عضو شورای مرکزی ، سخنگو و مسئول کمیته اطلاع رسانی سازمان معلمان ایران که در دیدار تشکل ها با سعید جلیلی ایراد نموده بود را منتشر می کند.

لازم بذکر است سخنان علیرضا هاشمی مشاور دبیرکل و دبیرکل سابق  و عباس کاظمی عضو شورای مرکزی و مسئول کمیته توسعه و تشکیلات نیز قبلا منتشر شده بود که در سایت و کانال تلگرامی سخن معلم سازمان معلمان ایران موجود است. گفتنی است این مطالب ویرایش شده سخنان افراد است که در جلسه ضبط شده بود و بدون تغییر و بصورت کامل در معرض نقد و نظر مخاطبان قرار داده می شود.

متن کامل سخنان محمد داوری در دیدار تشکل ها با سعید جلیلی به این شرح است:

با سلام و خسته نباشید

تشکر می کنم که مخاطبان خود را از میان نمایندگان تشکل ها دیدید و تشکل ها را دعوت کردید و این یک گام قابل تحسین است که بجای ارتباط با توده ویک طرفه به نهادهای مدنی توجه کردید ما شما را هم به عنوان شخصیت حقوقی در شورای عالی امنیت و هم به عنوان شخصیت حقیقی بعنوان یک فعال سیاسی و یک فرد جریانی مخاطب قرار می دهیم.

با توجه به سه گانه مدرسه، خانه و دانش آموز و شکاف این سه ضلعی ودر ادامه سخنان سایر دوستان باید بگویم همانطورکه همه دوستان متاسفانه اتفاق نظر داشتند که آموزش و پرورش ناکارآمد است و خیلی ناراحت کننده است و ای کاش عکس آن را می گفتند، لازم است عرض کنم  که این هم به صورت علت ومعلولی در شکاف سه ضلعی معلمان و مربیان و والدین از یک سو و دانش آموزان از سوی دیگر خود را نمایان ساخته است و ریشه آن هم این است که در سه ضلعی امنیت، تربیت و سلامت سیاست گذاری های کلان بدون توجه به ظلع تربیت صورت می گیرد.تربیت بویژه “آموزش عمومی” پایه همه اتفاقاتی است که قرار است در جامعه بیفتد.

امیدواریم که اگر آموزش و پرورش حال خوبی ندارد جاهای دیگرحال خوبی داشته باشد. من می خواهم متفاوت صحبت کنم، برعکس نظر بعضی دوستان که می گویند فرمایش رهبری اگر ملاک قرار گیرد کل مسائل ما در آموزش و پرورش حل می شوند اتفاقا برخی ها معتقد هستند شاید به ایشان مشاوره درستی نداده اند که باید تجدید نظر کنند من از مدرسه می آیم  جالب است که بدانید در روز 13 آبان مجری پشت میکروفون شعار می داد مرگ بر آمریکا و دانش آموزان می گفتند درود بر آمریکا و مسئولان مجبور شدند مراسم را پایان دهند می خواهم بگویم جمهوری اسلامی در حوزه آموزش و پرورش حتی در رسیدن به اهداف خودش نیز ناموفق بوده است تا چه رسد به اهداف حرفه ای در این حوزه.

می خواهم بگویم که خیلی بد است  که مردم ندانند در دفتر رهبری مسئول آموزش و پرورش کیست باید پاسخگو باشند، چون سیاست های کلان در آنجا اتفاق می افتد. اگر اینگونه هست باید این اتفاق بیفتد و اگر این اتفاق نمی افتد باید علت را در همین جا دید.

و نکته دیگر اینکه امروز از مرگ مدرسه صحبت می شود و این یعنی اینکه آموزش و پرورش دیگر مدرسه نیست و ما باید تعلیم و تربیت را در معنای عام آن مورد توجه قرار دهیم.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *