Home اخبار متن سخنان عباس کاظمی در دیدار با جلیلی
متن سخنان عباس کاظمی در دیدار با جلیلی

متن سخنان عباس کاظمی در دیدار با جلیلی

0
0

ما انتظار نداریم معلمانی که از مطالباتشان دفاع می کنند ، دستگیر شوند

 

سازمان معلمان ایران در راستای احترام به افکار عمومی و شفاف سازی و پیرو مصوبه شورای مرکزی و اعلام دبیرکل و سخنگوی این تشکل متن سخنان عباس کاظمی عضو شورای مرکزی و مسئول کمیته توسعه و تشکیلات سازمان معلمان ایران که در دیدار تشکل ها با سعید جلیلی ایراد نموده بود را منتشر می کند و بزودی متن سخنان محمد داوری عضو شورای مرکزی و سخنگو و مسئول کمیته اطلاع رسانی که یکی دیگر از نمایندگان سازمان در این دیدار بود نیز رسانه ای خواهد شد لازم بذکر است سخنان علیرضا هاشمی مشاور دبیرکل و دبیرکل سابق نیز قبلا منتشر کردید این مطالب ویرایش شده سخنان افراد است که در جلسه ضبط شده بود و بدون تغییر و بصورت کامل در معرض نقد و نظر مخاطبان قرار داده می شود.

متن کامل سخنان عباس کاظمی در دیدار تشکل ها با سعید جلیلی به این شرح است:

کلیه تشکل های فرهنگی و معلمی ، راه پیگیری مطالباتشان را تعامل و گفتگو قرار داده اند و امید واریم فرصت های دیگری هم داشته باشند تا مسائل شان را رو درو  و بی پرده عنوان کنند . نوع نگاه و نگرشی که ساختار قدرت به آموزش و پرورش دارد ، موجبات پیدایش مشکلات متعددی در جامعه معلمان شده است . که می بایستی در این نوع نگاه ( که دوستان عنوان کردند) بازنگری شود ، وگرنه مشکلات ما اساسا حل نمی شود . تشکل های معلمان به وضعیت موجود اعتراض دارند و با نوشتن نامه وگفتگو با مسئولان و انتشار در رسانه ها ، مشکلاتشان را عنوان کرده اند ، ولی چه حاصلی دریافت داشته اند ، فقط وعده و وعید شنیده اند و عملا تغییری احساس نکرده اند . این بی اعتنایی وبی توجهی مسئولان ، جامعه معلمان را سوق می دهند به سمت دیگری که آینده خوبی نخواهد داشت بقول یکی از نمایندگان مجلس متوسط در یافتی معلمان 2300 و دریافتی آنان 1900 است. با این وضعیت اقتصادی  و تورم ها ، قدرت خرید معلم ها به یک پنجم کاهش یافته ، چگونه می توانند مسائل زندگیشان را حل کنند و به خانواده هایشان جوابگو باشند .

ما 1070000 معلم ،700000 بازنشسته و 15 میلیون دانش آموز تحت تعلیم داریم . با این وضعینت اعتباری و بودجه ای و حقوق و دستمزد ، کاملا مشخص است که چه بخشی از جامعه ما از این وضعیت متاثر است ، جامعه معلمان به شدت نا امیدند ، چون وعده وحرف شنیدند و عمل ندیدند  با این وضعیت نا امیدی دائما شدت می گیرد . معلمان ما اگر اعتراض کرده اند به این وضع موجود ،هرگز شعار ساختار شکنانه نداداده اند  ولی چه برخوردی با فعالان آنان صورت می گیرد؟ ما انتظار نداریم معلمانی که از مطالباتشان دفاع می کنند ، دستگیر شوند .

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *