Home انتخاب سردبیر قربانی شدن آموزش مجازی(شاد) و فراموشی آموزش رایگان!!!
قربانی شدن آموزش مجازی(شاد) و فراموشی آموزش رایگان!!!

قربانی شدن آموزش مجازی(شاد) و فراموشی آموزش رایگان!!!

0
0

آیا آموزش مجازی؛قربانی دعواهای سیاسی-اقتصادی مجلس و دولت خواهد شد؟؟

محمود صفدری

مسئول سازمان معلمان خراسان شمالی

این روزها در فضای رسانه ای خبرهایی در مورد پهنای باند و افزایش نرخ اینترنت و تعیین تعرفه قیمتی برای ترافیک شبکه “شاد” و کاربران آن به گوش می رسد که نگران کننده است.

اندک تدبیری که برای جلوگیری از تعطیلی آموزش به کار برده شده بود، می رود تا قربانی دعواهای سیاسی-اقتصادی بین مجلس و دولت شود.

بنظر می رسد مجلس،طرحی را در دست تهیه و بررسی دارد که از طریق آن می خواهد درآمد حاصل از فروش اینترنت در شبکه شاد را به صدا و سیما تخصیص دهد تا برای جلوگیری از آسیب های فضای مجازی محتوای آموزشی-فرهنگی تولید کند.

تا همین چند وقت قبل، دعوا و مطالبه ی بسیاری از کنشگران صنفی- سیاسی در حوزه آموزش و پرورش، چرایی نادیده انگاری اصل سی ام قانون اساسی-که به موجب آن برخورداری از آموزش رایگان را تا رسیدن به سطح دانشگاه از حقوق مسلم و غیرقابل انکار آحاد مردم و کاملاً رایگان می داند- بود؛اکنون باید منتظر ماند و دید آیا مجلسی که عنوان انقلابی را یدک می کشد، می تواند همین اندک حق و تدبیری را که به موجب آن در سایه کرونا، برخوردای دانش آموزان-به ویژه قشر کم برخوردار- از امکان آموزش مجازی رایگان را اندکی تسهیل کرده و مانع تعطیلی آموزش گردیده، به محاق ببرد و به تعطیلی بکشاند یا خیر!!

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *