Home یادداشت فرافکنی بازماندگان حیاط خلوت صندوق ذخیره
فرافکنی بازماندگان حیاط خلوت صندوق ذخیره
1

فرافکنی بازماندگان حیاط خلوت صندوق ذخیره

0
1

محمدتقی سبزواری

عضو شورای مرکزی و مسئول کمیته اجتماعی و سیاسی سازمان معلمان ایران

🔹پس از انتشار یادداشت “با شعار به شعور فرهنگیان توهین نکنید”، دکتر ابراهیم سحرخیز معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش به نقد یادداشت فوق پرداختند. برای بنده مایه خوشوقتی بود که یادداشتم مورد توجه معاون اسبق قرار گرفته ولی از طرف دیگر متاسف شدم که معاون یک نهاد فرهنگی عریض و طویل، اظهارات یک معلم یه لاقبای گچ خورده را بر نمی تابد و با تفاخر به پاسخگویی می پردازد.

🔹همه فعالان رسانه ای و کانون های صنفی که در دولت مطلوب جناب سحرخیز زندان، تبعید، بازنشسته زودتر از موعد و انواع احکام هیئت تخلفات محکوم شدند، شاهدند که بنده وابستگی جناحی ندارم. قلم به مزد هم نیستم. اگر قلم به مزد بودم، در زمان وزارت دکتر حاجی بابایی که مقالات تحقیقی و ترجمه هایم در خبرگزاری پانا منتشر می شد و از نظر مالی نیز متمکن و متمول بودند و بارها توسط مدیر عامل وقت پیشنهاد حق التالیف داده شد، دیناری دریافت می کردم. پس نقد من به جناب فلاحی، نشانه وابستگی به مسئولان فعلی صندوق نیست. برای بنده و امثالهم، مباحثه با صاحب منصبان گذشته و حال یک بازی برد – برد است و بیشتر متوجه می شوم که دعوا بر سر لحاف ملانصرالدین است.

🔹دکتر سحرخیز نسبت تغافل و تجاهل و حاشا را به بنده زده اند. منکر اطلاع اینجانب از تخلفات صندوق طی ۲۵ سال گذشته می شوند. در اینکه عملکرد صندوق مورد رضایت خدا و معلمان و کارشناسان نبوده و نیست، همه متفق القولند ولی هر تیم وزارتی ضعف خود را به گردن تیم دیگر انداخته و به سیاسی کاری روی آوردن در شاًن یک انسان امانت دار نیست. بنده بدلیل امی بودن به گزارشات غیرمکتوب و محرمانه دسترسی ندارم و تنها منبع اطلاعاتی بنده گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس در رسانه ها می باشد. تحلیلگران در این کشور با اخبار کلی و با حدس و گمان به پیش گوئی جزئیات می پردازند. مثلا من احتمال می دهم در ابتدای دوران شهاب الدین غندالی که خودروهای شاسی بلند توسط شرکت تدبیرگران اطلس وارد و به ثمن بخس بین مسئولان آموزش و پرورش بطور اقساط فروخته شد و منجر به ضرر ۱۴ میلیارد تومانی این شرکت شد، جناب سحرخیز از معلمانی بودند که از این رانت بهره بردند. احتمالا قیمت این خودروها الان بالای یک و نیم میلیارد است.

🔹معاون اسبق وزارت، بانک سرمایه و اختلاس ها و افراد بازداشتی را شاهد بر عملکرد نامطلوب صندوق و سود ۱۱۵۰ میلیاردی را نشانه عملکرد مطلوب آقای بهروز امید علی می دانند. اولا باید عرض شود که سود با درآمد با سرمایه و سال مالی با عملکرد کلی فرد طی دوران مدیریتی متفاوت است. دوما جناب امیدعلی طی پرسش و پاسخ هایی که در شهریور ۹۲ بین بنده و ایشان توسط خبرگزاری ایلنا صورت گرفت، بانک سرمایه را بی ارتباط با صندوق دانستند. احتمالا نظر جناب امیدعلی برای دکتر سحرخیز حجت است.

🔹گزارش ارائه شده در مجلس کلی و بدون تاریخ و عنوان دولت های مختلف است. نام نبردن از دولت ها باعث می شود که مخاطبان همه تخلفات را متوجه شهاب الدین غندالی مدیرعامل سابق بدانند. مدیریت شهاب الدین غندالی مطلوب نبوده ولی بمعنای طلایی بودن مدیریت بهروز امیدعلی است.
بنده معلمی ناآشنا به امور مالی هستم ولی هر سال صورت وضعیت خودم را چک می کنم. بهترین دوران مربوط به دوران وزارت مرتضی حاجی است. گرچه معلمان تخصصی در مسائل مالی ندارند ولی اینجا نه غربت است و نه بازار مسگری که اینچنین از مدیرعاملی آقای امیدعلی تعریف و تمجید می شود. لطفا صورت وضعیت خود طی هشت سال دولت نهم و دهم را مشاهده بفرمائید.

🔹 در دوران صدارت دکتر سحرخیز، وزیری که با عزمی جزم با تحمیل میلیاردها تومان به مدارس و اولیا به تبلیغ هوشمند سازی مدارس می پرداختند چرا هیچ تلاشی برای گنجاندن سهم الشرکه دولت در برنامه توسعه پنجم نداشتند. آیا تلاشی برای دریافت سهم الشرکه برنامه توسعه چهارم از دولتی که با نفت بشکه ای ۱۵۰ دلار به بذل و بخشش مشغول بود، صورت گرفت!؟.
در دولت نهم و دهم، از میان شرکت های نفتی و پتروشیمی تنها شرکت پترو فرهنگ زیان ده نبوده و پاداش هیئت مدیره این شرکت ها از شرکت پترو فرهنگ پرداخت می شده است.

🔹بنده و امثالهم گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس را کافی نمی دانیم و بر این باوریم که برای حفظ آبروی “جامعه حسابداران رسمی ایران” و دستگاه های عریض و طویل نظارتی آبروداری کرده اند. با فرض قبول گزارش تهیه شده جبار کوچکی نژاد، از دستگاه قضا خواسته شده که تمامی وزرا و معاونین پشتیبانی و توسعه بواسطه جایگاه حقوقی و مسئولیت در هیئت امنا و بدلیل تخلفات صورت گرفته تحت پیگرد قرار گرفته و محاکمه شوند. آیا حاضرید با عزم راسخی که در آیت الله رئیسی برای مبارزه با فساد وجود دارد، تیم مدیریتی شما احضار و در صورت لزوم محاکمه شود!؟.

 

Comment(۱)

  1. دیدبان حقوق بشر سازمان ملل گزارشی داشت مبنی بر اینکه کشور کویت از در حق کارگران افریقایی ستم میکند چراکه ۱۵۰۰ دلار بیشتر به انها حقوق نمی دهد! من هم فیش خودم را از صفحه ایستاگرامم برایشان فوروارد کردم و توضیح دادم که خیلی نگران نباشند چراکه من با دکترای تخصصی و ۲۵ سال سابقه تدریس – بعنوان معلم رسمی جمهوری اسلامی – ماهی ۵۰۰۰.۰۰۰ تومان معادل ۲۴۵ دلار میگیرم. ادامه دادم ما همه برده ایم – برده سرمایه داران دین فروش.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *