Home اخبار استانها صبر پيشه معلمان است
صبر پيشه معلمان است
0

صبر پيشه معلمان است

0
0

رابطه بي‌عدالتي و روز معلم

صبر پيشه معلمان است

علي نيك‌خواه

معلمان صبور ايران زمين برخي نابرابري و بي‌عدالتي را در زمينه‌هاي حقوقي، آموزشي و اجتماعي شاهد هستند. بي‌عدالتي درمورد حقوقي –كه رنج‌هاي بسياري هم بر دوش‌شان گذاشته است- آنقدر ملموس است كه نياز به هيچ مصداق و توضيحي ندارد.

نابرابري آموزشي سال‌هاست كه معلمان را آزرده خاطر كرده است.

چنان كه شاخص نابرابري‌هاي جهاني آموزش در ايران 37.3 درصد‌، در كشورهاي همتراز در منطقه 18.3 درصد و در كشورهاي توسعه يافته 7.2 درصد است. معلمان آزرده‌اند چون نمي‌توانند به اين موارد بي‌تفاوت باشند.

از سوي ديگر مواجهه با ناهنجاري‌هاي اجتماعي بر اين آزردگي مي‌افزايد. آسيب‌هايي كه ريشه آنها در مناسبات نادرست نظام آموزشي است و باز هم بر آزردگي آنان مي‌افزايد.

در روزهايي كه بايد به مناسبت گراميداشت مقام معلم‌، براي معلمان به شادي و جشن بگذرد به آشكار شدن برخي نگراني‌ها مي‌گذرد آن هم به اميد كاستن از نابرابري‌ها و بي‌عدالتي‌ها. اميدواريم و دعا مي‌كنيم كه مسوولان (اجرايي و امنيتي) كشور اگر نمي‌توانند عامل ايجاد‌كننده حس بي‌عدالتي معلمان گرانقدر كشور عزيزمان را برطرف كنند، حرمت و شأن آنها را آن ‌طور كه شايسته است، رعايت كنند و در برخورد با مطالبات صنفي معلمان صبر و شكيبايي بيشتري از خود نشان دهند.

مسوول سازمان معلمان استان اصفهان

منبع: روزنامه اعتماد 12 اردیبهشت( روزمعلم) 98

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *