Home یادداشت سالی که شبیه هیچ سالی نیست!!!
سالی که شبیه هیچ سالی نیست!!!
0

سالی که شبیه هیچ سالی نیست!!!

0
0

محمود صفدری

مسئول سازمان معلمان خراسان شمالی

داریم به روزهای پایانی سال شمسی نزدیک می شویم، روزهایی که معمولاً هر سال این وقت ها، کلاس های درس یکی یکی تق و لق میشد و دانش آموزان مدرسه، هر روز قرار می گذاشتند که فردا نیایند مدرسه و باز می آمدند!!!

روزهایی که مدیران و معاونان سخت گیر و قانونمند، هر روز دانش آموزان را در سرمای زمستان به صف میکردند و با تهدید به کم کردن نمره انضباط، بچه ها را تحریک میکردند که تا روز موعود کلاسها را از حد نصاب نیندازند و به معلمان توصیه میکردند امتحانات مستمر را بیندازند به روزهای پایانی، بلکه آخرین روز رسمی سال!!!

روزهایی که پس از رفتن به کلاس، بعضی از معلمان، رندانه، همه ی رشته های مدیر و معاونان را پنبه میکردند و به دانش آموزان اطمینان می دادند که از کسر نمره ی مستمر و انضباط خبری نیست و تا همه ی دانش آموزان در کلاس حاضر نباشند، امتحانی گرفته نمی شود!!!

و روزهایی که معمولا تق و لق، جسته و گریخته، بی برنامه و بی رمق، تا روز آخر سال مدرسه می رفتیم و بعضی دانش آموزان هم بخاطر ترس و طمع می آمدند!!!

اما امسال به مدد آموزش مجازی و #شاد نه دانش آموزان میلی به ترک کلاس ها دارند، نه مدیران و معاونان نیازی به تهدید به حضور در کلاس می بینند و نه معلمانِ رند، سیگنال فرارهای یواشکی را به دانش آموزان می دهند!!!

گویی در سایه شوم کرونا و هزاران مشکل ریز و درشت اقتصادی و اجتماعی، سرها در گریبان است و کسی هم اصلا منتطر آمدن عید نیست.

چه ملت قانع و ساده ای هستیم و چه دلخوشی ها و نوستالژی های ساده و کودکانه ای داریم!!!
دریغ و درد که همین دلخوشی ها و دلمشغولی های ساده هم، امروز دیگر در دسترس ما نیست!!!
به امید سالی بهتر و بهاری فرحناک تر و آینده ای مطمئن تر برای وطنم #ایران

منبع:کانال شاد

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *