Home دیدگاه زنان گرايش بيشتري به صلح دارند
زنان گرايش بيشتري به صلح دارند
0

زنان گرايش بيشتري به صلح دارند

0
0

زنان سفيران صلح

فريده غيرت

در سال‌هاي اخير شاهد رشد زنان در عرصه‌هاي مديريتي و در سطوح مختلف هستيم. حالا كه دولت جمهوري اسلامي به زنان اين امكان را داده است كه وارد عرصه‌هاي سياسي و اجتماعي شوند و توانايي‌هاي خود را در زمينه‌هاي مختلف ابراز كنند، اتفاق خوبي است كه در عرصه بين‌المللي هم از حضور زنان بهره‌مند شود چرا كه آنها مي‌توانند به خوبي در معرفي درست ايران سهيم باشند. اين زنان مي‌توانند در مقابل تبليغات منفي كه عليه ايران در خارج از كشور وجود دارد بايستند و تصويري كه اين روزها از كشور ما در عرصه بين‌المللي ارايه مي‌شود را اصلاح كنند.

در شرايطي كه بسياري از رسانه‌هاي جهاني در تلاشند كه تصويري غير از اين از ايران ارايه دهند، زناني كه مقامات دولتي و مسوولان وزارت امور خارجه، به عنوان سفير به كشورهاي ديگر اعزام مي‌كند، بهترين معرف براي ايران و شرايطي هستند كه در ايران حاكم است. در بسياري از عرصه‌هاي كشور ما زنان تاثيرگذار و توانمندي در حال فعاليت هستند و اتفاق مثبتي كه مي‌تواند بيفتد اين است كه تعدادي از اين زنان به عنوان سفير در كشورهاي ديگر فعاليت كنند و همان طور كه در داخل كشور در كسوت معاونان و مشاوران رييس‌جمهور يا به عنوان استاندار و اعضاي شوراي شهر و شهردار يا مسووليت‌هاي ديگر نقشي تاثيرگذار دارند در خارج از مرزها هم بتوانند اين تاثيرگذاري را نمايندگي كنند.

در گام بعدي و پس از تصدي زنان به عنوان سفير مي‌توانيم از توانايي ديگري كه در آنان پر رنگ است براي ثبات صلح بهره‌مند شويم، چرا كه زنان گرايش بيشتري به سوي صلح دارند و مذاكره‌كنندگان خوبي هستند. زنان در خصايص اخلاقي و فكري داراي روحيه صلح طلبي هستند و كمتر به سمت جنگ و منازعه مي‌روند. اميدوارم همان طور كه در حكومت ما زنان بسيار موفقي در مسند كار هستند، به زنان پرو بال داده شود تا بهتر از اين عمل كنند، خوشحال مي‌شويم كه در صحنه‌هاي بين‌المللي هم با قدرت ظاهر شوند. به طور قطع ما زنان توانمند و قدرتمندي داريم كه مي‌توانند در عرصه‌هاي بين‌المللي هم نقش تاثير‌گذاري داشته باشند. حقوقدان

منبع: روزنامه اعتماد 24 شهريور 97

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *