Home گزارش رانت، فساد، شهرداری
رانت، فساد، شهرداری
0

رانت، فساد، شهرداری

0
0

شورای شهر و تندگویان
شورای شهر تهران از یک طرف با وزارت کشور روبه رو است و از طرف دیگر با شهرداری.
شهرداری تهران فراتر از مجموع ده وزارتخانه، امکانات مالی و میدان مانور و توان تاثیرگذاری بر نامعادلات قدرت را داراست.
محمد مهدی تندگویان که کم کم به چهره ای شناخته شده در دنیای سیاست تبدیل می شود به “فساد” و “رانت” حساس بوده و آنها را موضوع هایی می داند که می تواند همه را به زمین بزند حتی یک کشور را!
تندگویان در آخرین موضع گیری هایش به فساد گسترده در تبلیغات شهری، چرایی مخالفت مجلس با تحقیق و تفحص در شهرداری و موضوع مهم بدهی های شهرداری پرداخته است.
14هزار میلیارد تومان به پیمانکاران، 12هزار میلیاردتومان بدهی به بانکها و45هزار میلیارد تومان پروژه های باقی مانده … .
او از آموزش و پرورشی ها هم گله دارد که چرا از ظرفیت شوراها استفاده نمی کنند و او آماده است تا در این زمینه همکاری لازم را با جامعه بزرگ فرهنگیان داشته باشد.
شب عید سال 96 او مهمان شورای مرکزی سازمان معلمان ایران بود.
محمد مهدی تندگویان عضو شورای اسلامی شهر تهران و کارشناس ارشد مدیریت شهری و سخنگوی فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر می باشد. اودر این نشست دوستانه با اشاره به اهمیت جایگاه شورا وانتخاب شهردار، انتخابات شورا در این دوره را دارای جایگاه مهمتری نسبت به ریاست جمهوری دانست. تندگویان ضمن اشاره به کاهش اعضای شورای شهر از 31 به 21 نفر بر تکرار رای دادن به تمام لیست اصلاح طلبان تاکید ورزیده و کسب اکثریت شورا را هدفی دانست که باید برایش تلاش شود.
وی مهمترین کمیسیوین شواری شهر را کمیسیون فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد که هم دارای بودجه ی قابل توجهی بوده و هم زیرمجموعه های زیادی من جمله زیباسازی، فرهنگی، هنری و ورزشی را شامل می شود. وی در پاسخ سوالی مبنی بر عدم پرداخت سهم آموزش و پرورش از عوارض شهرداری به این نکته اشاره کرد که سازمان آموزش و پرورش خود باید برای استیفای حق خویش تلاش کند و حرکت باید از آنجا آغاز شده واعضای شورا همراهی نمایند که متاسفانه آموزش وپرورش در این زمینه کم کار است.
تندگویان استفاده بهتر از مدارسی که امکان تغییر کاربری دارند را پیشنهاد داد. یکی دیگر از پیشنهادات ایشان چه در شهرداری چه در سایر اصناف برخورد تخصصی با مسائل و مشکلات بود. ایشان بر استفاده از افراد متخصص در حوزه کار خویش تاکید داشته و معتقد است که بدون در نظر گرفتن احزاب سیاسی یا گروه و جناح خاص باید این حق مطالبه شود.
تندگویان که فرزند شهید محمد جواد تندگویان است دغدغه رسیدگی به فرزندان شهید و خانواده شهدا را نیزدر حوزه کاری خویش عنوان کرده و به شناسایی و رفع مشکل حدود چهارصد فرزند شهید و هفت هزار ایثارگر کارتن خواب در سطح کشور اشاره نمود.
گزارش از فرزانه دشتی

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *