Home اخبار استانها دیدار اعضای شورای استانی سازمان معلمان خراسان شمالی با مدیر کل آموزش و پرورش استان
دیدار اعضای شورای استانی سازمان معلمان خراسان شمالی با مدیر کل آموزش و پرورش استان
0

دیدار اعضای شورای استانی سازمان معلمان خراسان شمالی با مدیر کل آموزش و پرورش استان

0
0

 

در این دیدار که روز یکشنبه۹۷/۱۲/۱۲ در محل دفتر مدیر کل آموزش و پرورش تشکیل شد در آغاز جلسه سعید رحمانی عضو شورای استانی سازمان معلمان خراسان شمالی انتصاب آقای عباس سعیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان را به ایشان تبریک گفت و برای ایشان در طول این دوره خطیر، آرزوی توفیق کرد.

وی هم چنین گزارش مختصری از روند برگزاری انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش و شرکت یکی از اعضای این سازمان در این انتخابات ارایه دادند و از حضور و‌ مشارکت پر شور، معنادار فرهنگیان استان در این انتخابات تمجید نمودند.

در ادامه ابوالقاسم صفدری دیگر عضو شورای مرکزی این سازمان، ضمن قرائت پیام تبریک مطالبه محور و میثاق گونه این سازمان که به مناسبت انتصاب آقای عباس سعیدی به سمت مدیر کلی آموزش و پرورش استان صادر شده بود بر مواضع و مطالبات این سازمان که در پیام تبریک آمده بود، تاکید کرد.

محمود صفدری مسئول شورای استانی با ارایه گزارشی از روند فعالیت و شکل گیری سازمان معلمان در سطح کشور و استان بیان داشت: سازمان معلمان ایران یک تشکل گفت و‌گو محور، مشارکت جو و اخلاق مدار است و با تکیه بر این سه ضلع تلاش می کند در سپهر سیاسی، فرهنگی و مدنی کشور، ایفای نقش نماید.
وی سپس با اشاره به انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش، که از اقدامات خوب وزیر در این دوره است، حضور و مشارکت همکاران را معنادار و مطالبه محور ارزیابی کرد و از اینکه بعنوان کاندیدایی از سازمان معلمان خراسان شمالی مورد اعتماد و حمایت فرهنگیان و جزء برگزیدگان استانی قرار گرفته، سپاسگزار لطف و حمایت همکاران اداری و آموزشی در اقصی نقاط استان است و تلاش می کند بتواند پاسخ اعتماد جامعه بزرگ فرهنگیان استان را به نحو مطلوب بدهد.

صفدری این ایده وزیر آموزش و پرورش در خصوص انتخاب سه تن از اعضای شورای عالی آموزش و پرورش از طریق مکانیزم انتخابات را -فارغ از اشکالاتی که در شیوه اجرا داشت- طرح خوب و پسندیده ای دانست و یادآور شد علیرغم انتقاداتی که به برخی دیگر از برنامه های وزیر داریم، از برنامه هایی که به روند افزایش مشارکت فرهنگیان در ساختار تصمیم سازی، برنامه ریزی و اجرا در آموزش و پرورش کمک می کند، حمایت می کنیم.

وی همچنین خطاب به سعیدی افزود:

با پشتوانه اعتمادی که از رای فرهنگیان اندوخته است در کنار دو منتخب دیگر، آماده همکاری با مدیرکل جدید آموزش و پرورش در شورای آموزش و پرورش استان در راستای بهبود وضعیت معلمان، دانش آموزان و ارتقای کیفیت آموزش و پرورش است و ابراز امیدواری کرد تا از پتانسیل های قانونی آموزش و پرورش استان در مرحله بعدی انتخابات برای هر سه نفر افراد برگزیده استانی استفاده شود.

علی امینی عضو دیگر شورای مرکزی سازمان معلمان خراسان شمالی دغدغه بخشی از فرهنگیان و همکاران شاغل در مدارس سطح شهر بجنورد در خصوص طرح معلم تمام وقت را عنوان کرد و از مدیر کل آموزش و پرورش استان خواست که نظر مخالف همکاران اموزشی با این طرح را به وزارتخانه منتقل نماید.

وی همچنین با اشاره به بیانیه ای که با عنوان تحصن سه روزه فرهنگیان در فضای رسانه ای منتشر شده است خواستار شنیدن مشکلات و صدای مطالبات به حق فرهنگیان از سوی مسئولین و به ویژه تحمل این رفتار مدنی مسالمت آمیز و مدارا و خویشتنداری بیشترِ نهادهای حراست آموزش و پرورش شد.

در ادامه جلسه آقای سعیدی مدیر کل آموزش و پرورش ضمن تقدیر و سپاسگزاری از حضور اعضای سازمان معلمان، سازمان معلمان را تشکلی ریشه دار ، قانونمند و قانونمدار در عرصه کنشگری دانست و با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری جلسات با تشکل ها و فعال کردن “کانون های اندیشه ورز” در این باره اعلام آمادگی نمود تا محلی را در اداره کل به این موصوع اختصاص دهند.

ایشان همچنین برای منتخبین شورای عالی آموزش و پرورش در مرحله کشوری آرزوی موفقیت نموده و اعلام نمودند ضمن استفاده از ظرفیت منتخبین در شورای آموزش و پرورش استان، از هیچ تلاش قانونی برای موفقیت این عزیزان در مرحله بعدی فروگذار نخواهد کرد.
وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای اعضای سازمان معلمان خراسان شمالی، خواستار تداوم این دیدارها شد.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *