Home اخبار دیدار اعضای سازمان معلمان ایران با پیشکسوت این تشکل مدنی
دیدار اعضای سازمان معلمان ایران با پیشکسوت این تشکل مدنی
0

دیدار اعضای سازمان معلمان ایران با پیشکسوت این تشکل مدنی

0
0

دبیرکل فعلی و سابق سازمان معلمان و تعدادی از اعضای شورای مرکزی و شورای تهران با استاد رازی طبیب دیدار نمودند

 

طاهره نقی ئی و علیرضا هاشمی دبیران کل فعلی و سابق سازمان معلمان به همراه تعدادی از اعضای این تشکل به مناسبت گرامیداشت مقام معلم و به پاس پیشکسوتی استاد رازی طبیب دبیر بازنشسته آموزش و پرورش و از اساتید پیشکسوت دبیرستان ماندگار البرز و یکی از اعضای باسابقه ادوار شورای مرکزی سازمان معلمان ایران با این استاد پیشکسوت  دیدار نمودند.

در این دیدار نخست طاهره نقی یی دبیرکل سازمان معلمان ایران گزارشی از وضعیت این تشکل ارائه دادند و ثمرات تشکلی را که در آغاز سومین دهه از حیات خود قرار دارد و فصل جدیدی از فعالیت های خود را در گستره ی ایران آغاز نموده است را به برکت حضور پیشکسوتانی همچون آقای رازی طبیب دانست و حضور در جبهه اصلاحات و نقش آفرینی در عرصه بزرگ تر و تعیین کننده تر را از سرمایه هایی برشمرد که حاصل و سرمایه مشترک همه اعضا است.

در ادامه علیرضا هاشمی دبیرکل سابق سازمان نیز در وصف استاد رازی طبیب گفت ایشان زندگی اصیل را به ما آموختند و نشان دادند علاقمندیشان به کشور بدور از افراط و پایبندی ایشان به سنت ها بدور از تعصب بوده است و با تمام وجود صادقانه از نقش و مسئولیت های مدنی غافل نیودند.

سپس عباس کاظمی قائم مقام سازمان نیز با اشاره به  پیشرفت و توسعه سازمان یک تشکل را به درخت تشبیه کردند و ریشه آن را وجود پیشکسوت هایی مانند استاد طبیب دانسته که موجب استمرار حرکت سازمان و ثمردادن موثر شده که نهال این نهادمدنی را کاشتند و حیات و حرکت بخشیدند.

در ادامه آقایان شهسوارزاده،سروش زاده،کریمی نیا،سبزواری و مرد نیز در سخنانی ضمن ارج نهادن به مقام استاد طبیب خاطراتی از آشنایی و همراهی ایشان بیان کردند.

این دیدار مجازی توسط محمد داوری سخنگوی سازمان معلمان مدیریت میشد که وی نیز به عنوان یکی از اعضای باسابقه سازمان بارها در ضمن برنامه از استاد طبیب و همسر ایشان تجلیل نمود و به خاطرات خوش جلساتی که در منزل ایشان برگزار می شد اشاره کرد و معلمی عجین شده با کنشگری مسئولانه و اخلاقی و صادقانه استاد طبیب را ستود.

استاد رازی طبیب نیز علی رغم کهولت و کسالت نسبت به سخنان افراد واکنش های هوشمندانه و محبت آمیزی داشتنند و به مدت یک ساعت و نیم با حوصله به سخنان همه اعضا گوش دادند و به تک تک صحبت ها واکنش مرتبط و مناسبی داشته و ابراز کردند که از ادامه فعالیت های سازمان خشنود هستند و به وجود افرادی که حیات سازمان را استمرار بخشیدند افتخار می کنند و به همه توصیه کردند خسته و ناامید نشوند و بر این حرکت ارزشمند پافشاری کنند.

لازم به ذکر است رازی طبیب که در آستانه نود سالگی است بیش از 50 سال سابقه تدریس در دبیرستان های تهران بویژه دبیرستان ماندگار البرز را دارند و درس های گرایش علوم تجربی را تدریس می کردند و شاگردان زیادی پای درس استاد نشستند و همواره نام نیک ایشان ماندگار است و به دلیل عضویت در سازمان معلمان و پیوند زدن معلمی با مسئولیت های اجتماعی و سیاسی نامشان با عزت و احترام در میان معلمان برده می شود و همه شاگردانه جویای احوال این استاد هستند.

 

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *