Home یادداشت  دوم‌ خردادی که در تاریخ ماند!
 دوم‌ خردادی که در تاریخ ماند!
0

 دوم‌ خردادی که در تاریخ ماند!

0
0

حسن بهنام

عضو شورای سازمان معلمان خوزستان

▪️۲۴ سال از دوم خرداد ۷۶ می‌گذرد، رویدادی تاریخی که تأکیدی دوباره بر استمرار حرکت آزادی‌خواهانه و اندیشه دموکراسی خواهی ملت ایران بود.

▪️به طور جدی معتقدم که یگانه راه نجات کشور، استمرار حرکت اصلاحات و حرکت اجتماعی مردم حول محور اندیشهٔ اصلاحات است.
تفکر و اندیشهٔ اصلاحات با پشتوانه فرهنگی و زیرساخت تربیتی، کشور را به مسیر اصلی و درست باز می‌گرداند.

▪️من همواره به دو کلید واژه برای نجات کشور معتقد بوده‌ام و آن دو کلید واژه دغدغه جدی خود من هم بوده: «فرهنگ و توسعه»!

▪️گرچه موانع سخت کنونی، یأس و سرخوردگی میان مردم و نخبگان و فعالان و کنشگران سیاسی اجتماعی ایجاد کرده لیکن اصلاحات، یگانه راه نجات و پیشرفت کشور است و راه‌های دیگر و تجربیات دیگر در واقع جز تحمیل هزینه، دستاوردی نداشته و نخواهد داشت.

▪️نقش تشکل‌ها در ساماندهی حرکت‌های اجتماعی مردم نقش مؤثر و ضروری است‌. آنچه امروز نگران کننده است، رفتارهای نادرست و سوءاستفاده‌های اصلاح‌طلب‌نماهایی است که اعتماد عمومی به جریان اصلاحات را لکه‌دار کرده است.

▪️تشکل‌های اصلاح‌طلب، باید قبل از هر چیز بتوانند به پشتوانه خردجمعی، اعتماد ملت ایران را به خود جلب و تقویت کنند. باید قبل از هر چیز بتوانند این سرمایه اجتماعی عظیم را برای خودشان بسازند و در واقع یک پشتوانه‌ای برای حرکت‌های بعدی ایجاد کنند و بر حقوق شهروندی و صنفی آحاد مردم تمرکز داشته باشند.

تشکل‌های اصلاح‌طلب، نباید نقد درونی گفتمان اصلاحات را از یاد ببرند تا همیشه اصلاحات، به عنوان یک تفکر سازنده در میان افکار عمومی، الگویی پیشرو و نوگرایانه‌ از آنها، به جامعه عرضه و ارائه نماید.

چهره تشکل‌های اصلاح‌طلب، باید چهره‌ای مثال‌زدنی در جامعه و در میان مردم باشد، چهره‌ای که به دنبال خیر عمومی و منافع ملی است و اعضای آن بجز چنین دغدغه‌هایی، دغدغه دیگری ندارند.
این چهره باید در جامعه ارائه شود.

با آرزوی سربلندی ایران و با آرزوی توفیق و پیروزی ملت ایران،

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *