Home اخبار جریان تمامیت خواه از این فرصت برای تصاحب کرسی های مجلس سود می جوید
جریان تمامیت خواه از این فرصت برای تصاحب کرسی های مجلس سود می جوید
0

جریان تمامیت خواه از این فرصت برای تصاحب کرسی های مجلس سود می جوید

0
0

باید در گام دوم با پرهیز از نظامی گری منابع و ثروت کشور به زیرساخت های توسعه و در راس آن آموزش وپرورش تخصیص یابد

سازمان معلمان و تشکل های فرهنگیان باید در گام دوم با محوریت اخلاق پرچم دار صلح و تحول فرهنگی باشند

 

محمد علی سیدنژاد عضو اتاق فکر سازمان معلمان و یکی از مشاوران دبیرکل در نشست فصلی این تشکل در تهران که پنج شنبه گذشته برگزار گردید پیرامون انتخابات آینده مطالبی را ایراد نمود که متن کامل آن به این شرح است:

 

با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و فرارسیدن دهه فجر ، و سپاسگزاری از دبیرکل محترم برای برگزاری این نشست .
انتخابات مجلس شورای اسلامی با حذف گسترده و فراقانونی اصلاح طلبان توسط شورای نگهبان وضعیت نگران کننده ای را رقم زده است . در این شرایط باید سازمان از تمامی ظرفیت خود برای حضور در رقابت بهره گیرد و هرگونه یاس و ناامیدی به زیان مردم خواهدبود.نباید تنگ شدن عرصه موجب دلسردی و قهر با صندوق رای شود.جریان تمامیت خواه با پشتیبانی شورای نگهبان از این فرصت برای تصاحب کرسیهای مجلس سود می جوید.قطعا مسئولیت سپردن مجلس به نظامیان بر عهده کسانی خواهد بود که از حضور در رای گیری طفره می روند.
گام اول انقلاب به دلیل جنگ تحمیلی و سیطره نظامیگری و درگیری با استکبار جهانی هزینه سنگینی را به کشور واردساخته است و قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است و فشار تنگنای معیشتی و بیکاری و مشکلات اقتصادی، عموم مردم و صاحبان اصلی انقلاب را تحت فشار قرار داده است.نارضایتی عمومی در اعتراضات متعدد آشکارشده است و مسئولان نظام نیز به آن واقفند.
برای رفع نارسایی های موجود باید در گام دوم با پرهیز از نظامی گری منابع و ثروت کشور به زیرساخت های توسعه و در راس آن آموزش وپرورش تخصیص یابد.اگر گام اول ناخواسته به درگیری نظامی پرداختیم در گام دوم باید فرهنگ و آموزش وپرورش محور مدیریت کشور شود.
نقش فرهنگیان و دانشگاهیان در گام دوم نقشی محوری و تعیین کننده است. تحول اساسی ساختار اقتصادی و جوان سازی مدیریت کشور امری اجتناب ناپذیر است.
شاید بتوان گفت اصلی ترین آسیبی که سیاست دینی به جامعه زده است گسترش ریاکاری و سقوط اخلاقی است.سازمان معلمان و تشکل های فرهنگیان باید در گام دوم با محوریت اخلاق پرچم دار صلح و تحول فرهنگی باشند.
برای تقویت حضور فرهنگیان در مجلس لازم است در سراسر کشور و حتی در مناطق و استانهایی که هنوز شعب سازمان فعال نشده اند از ظرفیت احزاب و افراد همسو و اصلاح طلب برای پشتیبانی از معلمان استفاده کنیم.در مناطقی که امکان رقابت از ما سلب شده است هم در خنثی سازی تحرکات افراد فرصت طلب تمامیت خواه فعال باشیم و اجازه تصرف خانه ملت را به آنها ندهیم.
مردم حق دارند طالب بیطرفی و عدم دخل و تصرف ناظران شورای نگهبان در انتخابات باشند . ما خواستار شورای نگهبانی ملی و مردمی و به دور از تعلقات جناحی هستیم.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *