Home یادداشت تلاش حاجی میرزایی برای کسب رای اعتماد از مجلس یک میلیونی فرهنگیان
تلاش حاجی میرزایی برای کسب رای اعتماد از مجلس یک میلیونی فرهنگیان
0

تلاش حاجی میرزایی برای کسب رای اعتماد از مجلس یک میلیونی فرهنگیان

0
0

امیدوارم ایشان نتایج رای گیری را دریافت کنند

محمد داوری

استعفای غیر منتظره سیدمحمد بطحایی ابتدا برایم شوک آور بود چرا که انتظار عزل و استیضاح را داشتم ولی هیچ وقت تصور نمی کردم چنین شخصیتی از فرصتی مثل وزرات چشم بپوشد اون هم برای فرصت نسیه و ضعیف تری مانند نمایندگی مجلس که البته مشخص شد داستان چیزی دیگری است و این اصلاح طلب ناب تبدیل به اصول گرای ناب شده است!!!

هنوز در شوک بطحایی و داستان های او بودم که درگیر داستان انتخاب سرپرست شدیم و همه چشم ها به گزینه های آشنا بود از زینی وند و کمره ایی و زرفشان گرفته تا حکیم زاده و دیگران، تا اینکه خبر انتصاب سیدجواد حسینی آن هم از خراسان، همه را به تامل وا داشت تاملی که در مرحله نخست این تحلیل را به ذهن ها متبادر ساخت که حتما گزینه اصلی دولت برای وزارت نیز هست وگرنه طبق روال باید یکی از معاونان به سرپرستی گماشته می شد.
با حمایت تمام قد و آشکار و قاطع ربیعی که حتی ترجیح داد در جلسه تشکل ها مدیرجلسه او را دستیار ویژه نه سخنگوی دولت معرفی کند و پاسخی که به پرسش من مبنی بر احتمال معرفی حسینی داد و گفت اگر شما(تشکل) و فرهنگیان بخواهید حتما معرفی خواهد شد، حدس و گمان ها به سمت قطعی معرفی شدن ها رفت و چنان قوت گرفت که فرصت طلبان بصورت افراطی زبان به تعریف و تمجید وی در جلسات خصوصی گشودند و نیم نگاهی هم به افراد و جاهای دیگر داشتند که اگر یک درصدی حسینی معرف نشد یا فرد مورد نظر خود را معرفی کنند یا هر کس معرفی شد بلافاصله از او حمایت کنند.

اما بصورت عجیبی حسینی توانست در ذهن ها و دل ها جا باز کند و کمتر مدیری را می توان سراغ داشت که در مدت کوتاهی در یک جامعه ناامید و فرسوده اینقدر امید و اعتماد ایجاد کند و اعتبار بیافریند هر قدر حسینی جلو تر می رفت بر مقبولیت و محبوبیت او نزد همه بویژه فرهنگیان افزوده می شد و این توانمندی که با ویژگی های همچون استقلال و اقتدار بیشتر نمایان گشته بود عده ای را نگران کرد همان عده ای که نگران کودکان و نوجوانان این مرز و بوم نیستند و در هر دو جریان سیاسی کشور وجود دارند و کاسبانی هستند که از تحریم و تهدید و هرچیزی برای کسب و کارشان سود می برند.

تا اینکه شانس با آنها یار شد و رعد و برق و سیل و زلزله دست به دست هم دادند و حسینی را از گرودنه خارج کردند و از آسمان حاجی میرزایی را به دامان آموزش و پرورش انداختن و این ستاره خوش اقبال آسمان دولت بدون اینکه کارشناسان عرصه تعلیم و تربیت و فعالان صنفی و مدنی و رسانه ای فرصتی برای نقد و بررسی داشته باشند برای کسب رای اعتماد روانه خانه به اصطلاح ملت شد.
خانه نشنینان ملت و محافظان احتمالا عزت نیز در یک نگاه پی به صلاحیت او بردند و قبل از اینکه او از خود دفاع کند بهش رای اعتماد دادند و برخی گفته بودند که اصلا خودش را به زحمت نیندازد و به مجلس نیاد مستقیم از دبیرخانه هیات دولت برود ساختمان شهید رجایی خیابان قرنی و صندلی وزارت را از سیدجواد تحویل بگیرد و خودشان در غیاب او مشکل رای اعتماد را حل می کنند.

اما سومین حاجی در جستجوی کعبه کرسی وزارت آموزش و پرورش متوجه پیام یک مجلس دیگر شد و تصمیم گرفت از تریبون مجلس نمایندگان شاید ملت، استفاده کند تا شاید رای واقعا ملت را بگیرد.
من که از صبح زود بیدار شده بودم و زودتر از زنگ شروع جلسه علنی مجلس رادیو فرهنگ را روشن کرده بودم، سخنان مخالف و موافق را شنیدم که اصلا متوجه نشدم کی مخالف است و کی موافق و به چه دلیل. آه و افسوسی از مجلس نمایندگان بیگانه با ملت کشیدم و گوش به سخنان حاجی میرزایی آموزش و پرورش دادم تا بببینم این به حاجی خالی نزدیک است یا حاجی بابایی.

اما انصافا سخنان خوبی گفت حتی اگر من هم گزینه وزارت بودم یا شیرزاد عبدالهی و علی پورسلیمان و رضا نهضت و مهدی بهلولی و محمدرضا نیک نژاد بحز مقدمه همین سخنان را می گفتیم.

بسیاری از وعده هایی که او داد سال ها است در نوشته ها و گفته های ما مطالبه می شود و لحن خوبی هم داشت هم رسا و هم قاطع سخن گفت بجز چند جا که یا بدلیل استرس از مجلس فرهنگیان نه نمایندگان یا بدخطی نویسنده و یا تمرین نکردن بود، بقیه را انصافا خوب خواند.
به نظر من او در تمام نطق خود مجلس میلیونی فرهنگیان را خطاب قرار داد چرا که از اعتماد مخاطبانی که حضور داشتند مطمئن بود ولی به شدت نگران نمایندگان مجلس یک میلیونی بود که از اول مهر باید صد و پنج هزار مدرسه را بچرخانند و ۱۴ میلیون دانش آموز را هدایت کنند.
من بعنوان یکی از اون یک میلیونی که هنگام شنیدن نام حاجی میرزایی و دیدن رزمه اش رایش کاملا منفی بود و رفته رفته تا یک روز قبل از جلسه مجلس ممتنع شده بود با شنیدن نطق او در مجلس کمی امیدوار شدم و گفتم صد رحمت به خودش اگر استدلال مخالفت ها از جنس قاضی پور ها است که بهتر است نیمه پر لیوان را پرتر ببینیم و ما هم به این حاجی که احساس می شود به حاجی خالی نزدیک تر است تا بابایی اعتماد کنیم و حمایت.
البته نه از آن جنس اعتماد و حمایتی که برخی کردند و می کنند از جنس اعتمادی که نه چک سفید می دهند و نه چک سفید می گیرند کلا اعتمادی غیر چکی.
در هر صورت به آقای حاجی میرزایی تبریک می گویم و برایش آرزوی توفیق می کنم.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *