Home اخبار تجمع اعتراضی بازنشستگان به تبعیض و احکام جدید
تجمع اعتراضی بازنشستگان به تبعیض و احکام جدید
0

تجمع اعتراضی بازنشستگان به تبعیض و احکام جدید

0
0
تکرار فریادهای بازنشستگان در مقابل مجلس

 

به گزارش سخن معلم به نقل از ایلنا، امروز (۲۲ فروردین) از ساعت ۱۰:۳۰ جمعی از کارگران بازنشسته در اعتراض به احکام صادره توسط سازمان تامین اجتماعی مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

حاضران در تجمع با بیان اینکه از نمایندگان مجلس درخواست داریم به قانون‌گریزی ورود کنند و اجازه ندهند معاش کارگران بازنشسته تا این حد دچار بحران باشد، خواستار رفع تبعیض و اصلاح احکام حقوقی شدند.

آنها می‌گویند: علیرغم اینهمه وعده و وعید، هنوز دستمزدمان نصف خط فقر است؛ متناسب‌سازی دور اول در افزایش حقوق‌ها منظور نشده و متناسب‌سازی دور دوم نیز اجرا نشده است؛ چه کسی باید به داد ما برسد؟

آنها اعلام کردند: معاش شایسته، درمان رایگان و خدمات حمایتی مکفی، حق کارگران بازنشسته کشور است.

به گزارش سخن معلم هم چنین در خبرها آمده است که بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرستان‌ها مقابل ادارات تامین اجتماعی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ بازنشستگان تامین اجتماعی به عدم افزایش مستمری خود متناسب با هزینه‌های سبد معیشت که 6 میلیون و 89 هزار تومان تعیین شده، معترض هستند و می‌گویند که حداقل مستمری باید به این مقدار نزدیک یا با آن منطبق شود.

بر همین اساس بازنشستگان خواهان اجرای صحیح متناسب‌سازی مرحله‌ دوم هستند و می‌گویند که نباید با اجرایی مرحله دوم همچنان بازنشستگان حداقلی‌بگیر زیر خط هزینه‌های سبد معیشت مستمری دریافت کنند.

بازنشستگان همچنین خواهان توجه به وضعیت کف‌بگیران، بازماندگان و از کارافتادگان هستند که مستمری تعداد زیادی از آنها همچنان پایین‌تر از 4 میلیون تومان است.

مورد دیگری که بازنشستگان به آن اعتراض دارند عدم محاسبه متناسب‌سازی مرحله اول در پایه حقوق بابت اعمال ماده 96 و افزایش سنواتی 1400 است.

عدم توجه به آرای دیوان عدالت اداری در مواردی متعدد ازجمله متناسب‌سازی مزایا با شاغلین و حکم دیوان در رابطه با مشاغل سخت و زیان‌آور، عدم توجه به ضرایب بازنشستگی سایر سطوح مزدی هم از دیگر مواردی است که بازنشستگان را نگران کرده است.

همچنین بازنشستگان جدید نسبت به عدم اجرای دقیق متناسب‌سازی برای خود معترض هستند.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *