Home یادداشت تجربه انتخابات صندوق ذخیره و استمرار بی اعتمادی معلمان و سردی انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش
تجربه انتخابات صندوق ذخیره و استمرار بی اعتمادی معلمان و سردی انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش
0

تجربه انتخابات صندوق ذخیره و استمرار بی اعتمادی معلمان و سردی انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش

0
0

تکرار یک تجربه و استمرار بی اعتمادی

محمود صفدری

مسئول شورای سازمان معلمان خراسان شمالی

جامعه ی بزرگ آموزش و پرورش که بزرگترین مجموعه ی نیروی انسانی دولت را تشکیل می دهد درگیر مشکلات و تنگناهای بزرگی است که برخی آن را به عدم اراده ی حاکمیت برای رفع مشکلات و برخی دیگر به ضعف وزرای انتخابی، مرتبط می دانند.
اما در برخی دوره ها،برنامه های خوبی برای افزایش مشارکت بدنه در تصمیم گیری و اجرای برنامه ها مطرح شد که برخی از آن ها اجرا و برخی دیگر در بستر زمان به بوته ی فراموشی سپرده شد.
آنچه مسلم است این دستگاه عریض و طویل از اولویت افراد بر برنامه ها بجای اولویت برنامه ها بر افراد به شدت رنج می برد که این موضوع باعث خدشه بر اعتماد فرهنگیان در دوره های مختلف، به ویژه دوره ی کنونی شده است.
اگر چه برگزاری انتخابات برای ورود سه عضو از بدنه فرهنگیان در هئیت امنا و بازرسی صندوق ذخیره فرهنگیان، موجی از امید و مشارکت،ایجاد کرد اما همچنان این عدم اعتماد با وجود گذشت قریب به یکسال پس از انتخاب اعضا، در بین همکاران دیده می شود که نمونه ی آن را در بی رغبتی یا کم رغبتی نسبت به انتخابات “شورای عالی آموزش و پرورش ” می توان دید.
گذشته از آن، برگزاری انتخابات در بستر نرم افزار “سینا روبیکا” که یک محیط تبلیغاتی-تجارتی است نیز می تواند از عوامل پایین آمدن مشارکت فرهنگیان در این انتخابات باشد، چرا که در این وانفسای انواع بدافزار و ویروس هایی که در فضای مجازی دست به دست می شوند، برخی به امنیت گوشی ها و اطلاعات شخصی خود، بیش از مشارکت در انتخابات، اهمیت می دهند.
بر مجموعه وزارتی و شخص وزیر -که اتفاقاً حضور پررنگی هم در فضای مجازی دارد- واجب است نسبت به اعتماد سازی و چرایی برگزاری انتخابات در بستر “سینا روبیکا” اطلاع رسانی شفاف نموده و اعتماد فرهنگیان را برای مشارکت فعال در این انتخابات مهم، بالا ببرند.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *