Home اخبار تبریک سازمان معلمان ایران به معلمان و هشدار به مسئولان
تبریک سازمان معلمان ایران به معلمان و هشدار به مسئولان
0

تبریک سازمان معلمان ایران به معلمان و هشدار به مسئولان

0
0

انجام رسالت تاریخی معلمان فراتر از فیگورهای سیاسی است

تکریم فعالان و کنشگران صنفی در هیئت تخلفات و محاکم قضایی و مدارا با آنان اولویت اول و خواسته عموم فرهنگیان است

سخن معلم:بار دیگر روز معلم فرا رسید اما در یک شرایط کاملا متفاوت و اگر معلمان هر سال روز معلم را با تکرار مطالبات و تجمعات و تحصن ها سپری می کردند امسال در قرنطینه و مشغول آموزش مجازی بودند. کرونا هم به مشکلات معلمان افزود گویا هر ویروس  در ابعاد مختلف ترجیج می دهد اول به سراغ معلمان برود.

روز معلم در فضای کرونایی هم بدون واکنش سپری نمی شود و به احتمال زیاد تعارف ها و تشریفات و تکرارهای بی حاصل خواهیم داشت از طرفی معلمان و تشکل های معلمی هم ساکت نخواهندبود یکی از این تشکل ها سازمان معلمان ایران است که به این مناسبت بیانیه ای منتشر کرده است.

متن کامل بیانه سازمان معلمان ایران به این شرح است:

سازمان معلمان ایران فرا رسیدن روز معلم را به همه معلمان شریف و خدوم کشور تبریک می گوید.

روز معلم همواره یادآور مصائب و دردهایی است که بر این قشر شریف و آموزش و پرورش روا داشته است.

مشکلات این قشر سال به سال نه تنها کاهش نمی یابد بلکه افزایش نیز می یابد.
در شرایطی که وضعیت در کشور بدلیل شیوع کرونا بحرانی است، معلمان بیش از پیش با آموزش مجازی چندین برابر وقت معمول را برای تولید محتوا و ارائه توسط نرم افزارهای غیراستاندارد و با توجه به ضعف زیرساخت های ارتباطی می گذرانند.

این در حالی است که معلمان بر اساس پیمایش های صورت گرفته، مقام بالایی را نزد افکار عمومی دارند اما کماکان از داشتن تشکل های معلمی پویا کم بهره اند و کنشگران شان با بی مهری توسط دستگاه های نظارتی و قضائی مواجه می شوند. احکام بازخرید و حبس خوشنام ترین معلمان این سرزمین در شرایط کرونایی، حاوی هیچ پیام تبریکی برای معلمان نیست.

شکاف طبقاتی و تبعیض و بی عدالتی آموزشی و آموزش سلیقه ای و ایدئولوژیک و بی توجهی نسبت به اجرای قوانین بالاخص در اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی و فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، همچنان از معضلات آموزش و پرورش و بی توجهی دولت نسبت به این نهاد مهم است.
در حالیکه رشد تورم غیر قابل کنترل و غیرقابل پیش بینی است، همچون گذشته شاهد عدم اجرای پرداخت حقوق مناسب  به شاغلین و بازنشستگان آموزش و پرورش هستیم.

اجرای ناصحیح ترمیم حقوق در سال ۹۸ و سال های گذشته اعتراف مسئولان را بدنبال داشت ولی عدم اجرای همسان سازی بازنشستگان هنوز مسئولان را به تواضع در مقابل این قشر فرهیخته وا نداشته است. بازنشستگان این نهاد همچنان زیر خط فقر مطلق به زندگی ادامه می دهند.
عزم و اراده قوی معلمان در تدریس مجازی با امکانات شخصی و نرم افزارهای غیراستاندارد نشان داد که محور حل مشکلات کشور و تربیت نیروی انسانی، تنها آموزش و پرورش است. آنها نشان دادند که خود به تنهایی در سطح کلان یک مدیر ارشد و با برنامه اند و به وعده های توهین آمیز پرداخت بموقع حقوق وقعی نمی نهند. انجام رسالت تاریخی معلمان فراتر از فیگورهای سیاسی است.
تربیت نیروی ماهر و حرفه ای برای رفع کمبود معلم به شدت آموزش و پرورش را رنج می دهد. عدم اختصاص حق سرانه دانش آموزی و گسترش بی رویه خصوصی سازی و همکاری مدارس در تامین بخشی از هزینه های اداری، فقر گسترده را برای خانواده ها به ارمغان آورده است.
حفظ حرمت و شان، همواره از اولویت های فرهنگیان بوده است. تکریم فعالان و کنشگران صنفی در هیئت تخلفات و محاکم قضایی و مدارا با آنان اولویت اول و خواسته عموم فرهنگیان است.

توجه به وضعیت معیشتی و مصرح در قانون اساسی خواسته آحاد جامعه و بالاخص خانواده بزرگ آموزش و پرورش و بویژه بازنشستگان این نهاد می باشد.

سکانداری متخصصان متعهد بر مناصب مدیریتی واقعی ترین و بدیهی ترین حق جامعه است. بی توجهی به این حق، پیامدهای ناگواری را بدنبال داشته است.
سازمان معلمان ایران همراه با دیگر تشکل های معلمی آمادگی خود را برای همکاری با مسئولان ذی ربط برای برنامه ریزی جهت ارتقای شان و مقام معلمان و بهبود وضع معیشتی آنها اعلام میدارد تا شاهد تحقق شرایط بهتر برای نظام تعلیم و تربیت کشور باشیم.

سازمان معلمان ایران

روز معلم 1399

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *