Home اخبار تبریک دبیرکل به سخنگو
تبریک دبیرکل به سخنگو
0

تبریک دبیرکل به سخنگو

0
0

دبیرکل سازمان معلمان ایران در پیامی به مناسبت سالروز آزادی سخنگوی این تشکل صنفی و سیاسی از زندان به وی تبریک گفت.

طاهره نقی یی دبیرکل سازمان معلمان ایران با صدور پیامی به محمد داوری سخنگوی این تشکل سالروز آزادی وی از زندان را تبریک گفته و ابراز امیدواری کرده که روزی فرا رسد که هیچ انسانی مجبور نشود برای حفظ آزادگی اش، از آزادی خود هزینه کند.

لازم به ذکر است محمد داوری که اعضای باسابقه و ارشد سازمان معلمان است بعد از حوادث سال 88 در 17 شهریور 88 بازداشت و زندانی شد و پس از تحمل 5 سال حبس در 17 شهریور 93 از زندان آزاد شد وی یک بار دیگر هم به همراه چند نفر دیگر از اعضای ارشد سازمان معلمان و کانون صنفی معلمان در 23 اسفند 85 مقابل مجلس بازداشت شده بود و تا بعد از تعطیلات نوروز 86 در بند 209 وزرات اطلاعات نگه داشته شد که سپس با وثیقه آزاد و بعد به 5 سال حبس بدل به 5 میلیون تومان جریمه محکوم گردید.

داوری سال 88 پس از بازداشت با حکم حاج بابایی وزیر وقت آموزش و پرورش به دلیل غیبت غیر موجه اخراج و سال 94 با حکم فانی وزیر وقت این دستگاه به کار برگردانده شد و در حال حاضر بعنوان مشاور رسمی در مدارس تهران مشغول بکار است.

متن کامل پیام دبیرکل سازمان معلمان که به مناسبت 17 شهریور سالروز آزادی محمد داوری از زندان صادر شده است به این شرح است:

همکار و همفکر گرامی ؛سخنگوی محترم سازمان معلمان ایران جناب آقای #محمد_داوری

دیروز ۱۷ شهریور و سالروز آزادی شما بود.
ما سازمان معلمانی ها سالها زحمات شما را در راستای ارتقای جایگاه آموزش و پرورش و بسط جامعه مدنی گرامی داشته و پنج سال رنج و مشقت شما در این مسیر ناهموار را ارج می نهیم.
امیدواریم و برای روزی تلاش می کنیم که هیچ انسانی مجبور نشود برای حفظ آزادگی اش، از آزادی خود هزینه کند.

طاهره نقی ئی
دبیرکل سازمان معلمان ایران
۱۸ شهریور ۹۹

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *