Home اخبار تبریک برای فعالیت جدید سازمان معلمان ایران
تبریک برای فعالیت جدید سازمان معلمان ایران
0

تبریک برای فعالیت جدید سازمان معلمان ایران

0
0

به نام دوست
تبریک به سازمان معلمان ایران
تبریک به فرهیختگان
تبریک به همه تشکل‌های مدنی
تبریک به همه رسانه ها
تبریک به سخن معلم و همزاد آن سخن معلم ایرانی

فرهیختگان محترم،
به استحضار می‌رساند که سازمان معلمان ایران بعنوان یک نهاد مدنی دارای نشریه داخلی «سخن معلم» بود که منشاء اثرات فراوان بود. در آن دوران که وبلاگ و سایت نبود نشریه کاغذی «سخن معلم» بعنوان ارگان رسمی سازمان معلمان ایران خوش درخشید. در دورانی که تشکل‌های مدنی به محاق رانده شدند (دولت‌های نهم و دهم) این نشریه معتبر در بین فرهنگیان با برخی از نشریات دیگر در جامعه فرهنگی و غیر فرهنگی هم سرنوشت شد .

استاد گرانقدر، همکار پر تلاش، فرهیختهٔ شجاع و اندیشمند، جناب آقای علی پورسلیمان در فضای آنروز یک تنه وبلاگ شخصی و خود را برافراشت که توانست خدمات ارزشمندی به جامعه فرهنگیان فرهیخته ارائه نماید. بتدریج وبلا گ شخصی استاد پر تلاش، همکار صدیق، فرهنگی فرهیخته رشد کرد که مایه افتخار همه فرهیختگان شد.

در ۱۳ آبان ۱۳۹۲ این وبلاگ شخصی بالنده منجر به زایش سایت وزین «سخن معلم» شد. (۱) که در بین فرهیختگان، مسئولین آموزش و پرورش، اصحاب رسانه و… بسیار خوش درخشید. این سایت وزین افتخار داشت که ارگان رسمی نهاد مدنی «سازمان معلمان ایران» باشد.

در آبان ماه ۱۳۹۳ همکاری این دو نقطه امید فرهنگیان (۲) در دو بستر خروشان جاری شد. از آنجا که این دو جریان خروشان یک منشاء لایزال دارند هر چند در دو مسیر می‌خروشند ولی با هم پیوند‌های قوی دارند. قالب بندی سایت وزین «سخن معلم» تغییر ماهوی یافت و به نام «گروه سخن معلم» ارتقآ یافت. (۳)

هم اکنون فروردین ۱۳۹۴ جامعه فرهیختگان شاهد تولد وظهور سایت وزین دیگری است، نو پای خجسته به نام «سخن معلم ایرانی» (۴) که ارگان رسمی سازمان معلمان ایران است. این سایت همچون، هم نام خود « گروه سخن معلم « چون در راستای خدمت به فرهنگیان فرهیخته قلم می‌زند. پاینده و رو به رشد خواهد بود. انشاء ا…

قابل ذکر استکه «سخن معلم ایرانی» متعلق به همه فرهیختگان است. با توجه به اینکه این نشریه دیجیتال ادامه دهند همان نشریه سنتی «سخن معلم» می‌باشد و در رسانه‌های دیجیتال سایت وزین «سخن معلم» یا «گروه سخن معلم» با مدیریت استاد پر تلاش و خردمند جناب آقا ی علی پور سلیمان خوش می‌درخشد. لذا جهت پیوند با گذشته نام «سخن معلم ایرانی» را برگزیده است.

«سازمان معلمان ایران» طلوع و درخشش «سخن معلم ایرانی» بر همه فرهیختگان گیتی مبارک و میمون باد.
تبریک بابت آنکه در سایت جدید با مدیریت محترم و پر تلاش و متفکر (مسول محترم کمیته اطلاع رسانی سازمان معلمان ایران ) سرکار خانم میاندشتی «سخن معلم ایرانی» قطعأ در سایه خرد جمعی و تلاش گروهی، سنگلاخ‌های خدمت به فرهنگیان و فرهیختگان عزیز و گرامی را هموار‌تر می‌نمایید. مثمر ثمر خواهد بود. انشاء ا…

فرهنگیان فرهیخته، سروران و بزرگورانی هستند که نه تنها بزرگترین سرمایه‌های مادی ومعنوی جامعه هستند بلکه تنها دلیل حضور و دوام «سخن معلم ایرانی» هستند وتنها اعتبار سایت «سخن معلم ایرانی» آنست که سخن معلم است و برای معلم است.

جامعه شناسان و تحلیل گران اجتماعی بر این باورند که فعالیت گروهی و سازماندهی اجتماعی بر اساس خرد جمعی تنها راه برون رفت جامعه از معضلات و چالش‌های اجتماعی می‌باشد.

امید است گسترده‌تر از گذشته، جهت فعالیت گروهی و سازماندهی اجتماعی تلاش نمایید تا موثرتر و مفید‌تر از گذشته در خدمت رسانی به فرهنگیان عزیز و محترم، کوشا و موفق باشید.

با تقدیم شایسته ترین احترامات – ارادتمند شما شهسوارزاده
بیست ونهم اسفند نودو سه

توضیحات :
(۱) آدرس اینتر نتی سایت وزین «گروه سخن معلم» www.smi-edu.com می‌باشد.
(۲) قابل ذکر است که همه تشکل‌های مدنی بخصوص تشکل‌های مدنی فعال در آموزش و پرورش، انواع رسانه‌ها سنتی و دیجیتال، همه قلم بدستانی که در باره آموزش و پرورش و مسائل آن تلاش می‌کنند. نقطه امید فرهیختگان می‌باشند.
(۳) لطفأ به یاداشت بیست و نهم آبان ماه نود وسه از شهسوارزاده که مراجعه فرمایید.
(۴) آدرس اینتر نتی سایت وزین «سخن معلم ایرانی»

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *