Home اخبار بیاینه تقدیر سازمان معلمان ایران از پزشکان،پرستاران و تلاشگران عرصه سلامت کشور
بیاینه تقدیر سازمان معلمان ایران از پزشکان،پرستاران و تلاشگران عرصه سلامت کشور

بیاینه تقدیر سازمان معلمان ایران از پزشکان،پرستاران و تلاشگران عرصه سلامت کشور

0
0

امروزه جامعه ی جهانی درگیر میهمان ناخوانده ای موسوم به “کرونا”است که تمامی فعالیت های اجتماعی،اقتصادی،سیاسی  و سایر امور روزمره مردم را تحت الشعاع خویش قرارداده و اولویت ِ همه ی دولتمردان درگستره ی این کره ی پهناور مقابله و مبارزه با این بلای مهلک تعیین شده است.

کشور عزیزمان ایران نیز از این قاعده مستثنی نشده واز این رهگذر سلامت آحاد ملت ایران نیز به مخاطره افتاده است دراین بین دست اندرکاران دستگاه سلامت با تمام توش و توان به میدان آمده اند تا با تدبیر وتلاش همه جانبه و با حداقل امکانات ِ موجود،مردم عزیزمان را از این مصیبت مصون بدارند.

به دنبال ورود ویروس بیماری کرونا به کشورمان، شاهد جانفشانی های پرسنل زحمتکش اورژانس، پرستاران، پزشکان و سایر زحمت کشان حوزه بهداشت و سلامت کشور هستیم. درود می فرستیم بر این فرشتگان سفیدپوش و قدردان تلاش های ایثارگرانی هستیم که در خط مقدم مبارزه با این بیماری مهلک هستند.

بی تردید نقش پزشکان عزیزدر بیمارستان ها و همچنین  پرستاران گرانقدر که درخط مقدم مبارزه قراردارند، قابل تقدیر وستودنی است. هم آن هایی که شهروندان را به مکانی امن فرا خوانده و درخواست مکرر برای “شستشوی دستانشان”  می کنند اما خود از زندگی آرام “دست شسته “و درمحلی تهدیدآمیز و آلوده به امراض، درحال نبرد تن به تن بااین بلای خانمانسوز می باشند و هم دیگر کسانی که به نوعی برای جلوگیری از شیوع این ویروس و یا درمان مبتلایان تلاش می کنند.

پزشکانی که در شرایط امروز جامعه به عهد خود و سوگند پزشکی خود وفادار بوده و یادآور   بقراط حکیم بودند،یادآور حکیم بزرگ ابن سینا. همچنین ادامه دهنده راه پزشکان بزرگی هستند که نام آنان در ذهن مردم قدرشناس ما حک شده است.پزشکانی چون” دکتر یحیی عدل پدر جراحی نوین و علم بیهوشی در ایران، دکتر هاراطون داويديان پدر روانپزشکی نوین ایران، دکتر محمد اسماعیل تشید، پدر بیهوشی نوین ایران، دکتر محمود شریعت، پدر علم بهداشت محیط ایران، دکتر محمدقلی شمس، پدر چشم پزشکی ایران، دکتر مسیح دانشوری اولین متخصص ریه در ایران، دکتر جلال بریمانی پدر نورولوژی مدرن ایران و بنیانگذار انجمن علوم اعصاب و نوروفیزیولوژی بالینی ایران، دکتر محمد حسین ماندگار فوق تخصص جراحی قلب و عروق و بنیان گذارموسسه پیوند قلب و ریه بیمارستان شریعتی، دکتر سید علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران و رییس انجمن پیوند اعضای خاورمیانه، دکتر علی اصغر خدادوست استاد چشم پزشکی دانشگاه های آمریکا و یکی از بهترین جراحان پیوند قرنیه در دنیا، دکتر اسماعیل یزدی پدر دندانپزشکی نوین ایران و بنیانگذار جراحی فک، دهان و صورت در کشور، دکتر باقر شاهوردیانی پدر دندانپزشکی ترمیمی ایران، دکتر حسین صادقی جراح معروف قلب و مبدع بسیاری از روش های جدید در جراحی های قلب و ده ها و صدها پزشک و متخصص فرهیخته ایرانی دیگر در ایران و سرتاسر جهان.

پزشکان، پرستاران و تمام پرسنل مراکز درمانی تلاش های بی وقفه و خطیر شما در پذیرش و روند درمان شبانه روزی بیماران این ویروس سهمگین در حقیقت دفاع از عزت و شرف ایران و ایرانی  است  بی تردید در شرایطی که همه در حال گریز و قرنطینه خویش از کرونا هستند، رفتن در دل خطر و جنگیدن برای نجات زندگی دیگران آن هم در جامعه ای که “انسانیت” در کشاکش قدرت و ثروت درحال دفن شدن است، بارقه و نور امیدی است که دل هر ایرانی تشنه صفا و انسانیت را جلا می بخشد صادقانه بر دستان حاذق و پرتلاشتان بوسه می زنیم و در قبال ايثارگري تان سرتعظیم فرود می آوریم امید که تلاش جامعه پزشکی و بهداشتی ایران  منجر به مرگ زودرس این تهدید بزرگ سلامت و امید مردم گردد.

سازمان معلمان ایران ضمن عرض تسلیت بخاطر جان باختن جمعی از هموطنان عزیزمان و به ویژه پرستاران و پزشکانی که برای نجات هم میهنان خود از جان خود گذشتند افتخاردارد،ضمن آرزوی تندرستی برای یکایک  تلاشگران این حوزه ،درس جانفشانی را از مکتب این معلمان ایثارگر عرصه سلامت آموخته و برای فائق آمدن ِ این مجموعه ی فداکار و خدوم در این عرصه آرزوی توفیق روزافزون نماید و مراتب سپاس و قدرداني خود را بخاطر زحمات شبانه روزي خدمتگزاران عرصه ي سلامت و بهداشت کشور در مبارزه با شيوع ويروس کرونا و خدمت رساني به هموطنان عزيز اعلام مي نمايد.

اميد است معلمان عزيز و زحمتکش کشور داستان رشادت هاي اين عزيزان خدوم را براي فرزندان اين مرزوبوم بيان نمايند تا دانش آموزان بدانند که فرهنگ ايثار و خدمت هنوز در بين ايرانيان موج مي زند.

سازمان معلمان ايران همچنین از پزشکان و پرستاران شریف و آزاده کشورمان انتظار دارد تا با اطلاع رسانی صحیح و به موقع و ایجاد شفافیت در این زمینه و انجام مسئولیت اجتماعی خود در کنار تلاش‌های پزشکی، به ترمیم بی اعتمادی بپردازند چرا که ویروس بی اعتمادی کشنده تر از کرونا است.

سازمان معلمان ایران

11 اسفند 1398

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *