Home اخبار بیانیه سازمان معلمان ایران خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی
بیانیه سازمان معلمان ایران خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی
0

بیانیه سازمان معلمان ایران خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی

0
0

 

سازمان معلمان ایران با صدور بیانیه ای در مورد انتخاب وزیر جدید آموزش و پرورش به نمایندگان مجلس هشدار داد که مسئولانه رای دهند.

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامی

با امید به موفقیت در ایفای وظایف نمایندگی ملت، لازم است در مقدمه یاد آور شویم که دیدگاه اکثر علمای توسعه وتجارب کشورهای در حال توسعه وتوسعه یافته ، همگی حکایت از آن دارد که توسعه پایدار یک کشور تنها از مسیر توجه همه جانبه به سرمایه گذاری در تربیت نیروی انسانی و توجه به شایسته سالاری در آموزش وپرورش می گذرد .
سیاست های اعمالی بر وزارتخانه پرجمعیت آموزش وپرورش با
حدود دو میلیون نفر معلم شاغل و بازنشسته و چهارده میلیون دانش آموز تحت تعلیم وتربیت
در صد وپنج هزار مدرسه، بیش از چهل میلیون نفر از جمعیت کشور را متاثر می سازد . به همین دلیل سیاست های اعمالی در این وزارتخانه را شدیدا مورد توجه جامعه فرهنگیان وتشکل های مرتبط و مدیران و کارشناسان و دانشگاهیان و دلسوزان توسعه کشور قرار می دهد.
پس از استعفاي سیدمحمد بطحايي، سرپرست وزارتخانه ، سید جواد حسینی سه ماه فرصت داشت تا اهداف، برنامه ها و ميزان توان مديريتي خود را به جامعه فرهنگيان و نمايندگان مجلس بشناساند وتوانست اعتماد فرهنگیان را جلب نماید.
در آخرين لحظات با وجود ضیق وقت و در نهايت تعجب و ناباوري، بی تدبیری و سیاسی کاری و اعمال نظر ها ، گزينه ای جديد و ناآشنا را مقابل جامعه فرهنگيان و نمايندگان قرار داده اندو نمايندگان محترم را باآزموني سخت مواجه کرده‌اند .

نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي

آیا هدف اکتفا به وضع موجود است ؟ آیا بناست وزیر فقط وزارتخانه را اداره کند و چرخش را بچرخاند؟

آیا اطلاعات دقیق و تخصصی ای از وضعیت این وزارتخانه ومشکلات عدیده آن موجود است ؟ رای و نظر جامعه فرهنگیان و تشکل های معلمی و صاحب نظران ، از اهمیت برخوردار است؟ تجربه وتخصص وخلاقیت وشایسته سالاری ، فقط شعار است ؟ تعلیم وتربیت چهارده میلیون نفر سرمایه انسانی ، اهمیت دارد؟

عدم توجه به سرمایه گذاری و نظر جامعه فرهنگیان و شایسته سالاری و انبوه مشکلات تلنبار شده تاریخی ، پرسش های فراوانی را برای جامعه مطرح کرده است . سازمان معلمان ایران معترض ومنتقدوضع موجود است و از
نمایندگان محترم مجلس توجه ویژه به وزارت آموزش وپرورش و اصلاح سیاست های اعمالی را انتظار دارد.
اکنون از شما انتظار داریم فارغ از دعوای سیاسی و جناحی و سهم خواهی از وزیر آینده، همسو با افکار عموم فرهنگیان نسبت به مطالبات برحق فرهنگیان که حداقل آن انتخاب وزیری توانا . شایسته، کارآمد و آگاه به مسائل و مشکلات فرهنگیان است، نهایت سعی و تلاش خود را به عمل آورید و نقش مهم خود را در این خصوص به خوبی ایفاء و اعمال نمائید.
تردیدی نداریم که بدنه فرهنگیان و کنشگران مدنی و صنفی و فعالان رسانه ای این حوزه و کارشناسان و صاحب نظران نگران هستند و چندان امیدی به چشم انداز این انتخاب ندارند .ما مسئولیت انتخاب و یا عدم انتخاب و عواقب آن را نخست بر دوش کمیسیون آموزش سپس فراکسیون فرهنگیان و بعد تک تک نمایندگان می دانیم و امیدواریم نمایندگانی که رای اعتماد می دهند متعهد به حمایت باشند و مخالفان نیز متعهد به مطالبه گری.
سازمان معلمان در راستای وظایف مدنی و صنفی خود عملکرد دولت و مجلس را رصد و از حقوق دانش آموزان و والدین و فرهنگیان و نهاد مدرسه دفاع خواهد نمود و هیچ خط قرمزی غیر از آن ندارد.
امیدواریم در این آزمون صداقت و احساس مسئولیت و پاسخگویی برنده اصلی باشد و تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش بیش از هر کسی و جایی بهره مند شود.

سازمان معلمان ایران
١١شهریور ۹۸

 

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *