Home سازمان بیانیه‌ها بیانیه سازمان معلمان ایران به مناسبت آزادی دبیرکل سازمان
بیانیه سازمان معلمان ایران به مناسبت آزادی دبیرکل سازمان
0

بیانیه سازمان معلمان ایران به مناسبت آزادی دبیرکل سازمان

0
0

تعامل وصبر شجاعانه تنها راه پایان دادن به سیکل باطل زور و خشونت است

 

علیرضا هاشمی سنجانی دبیرکل سازمان معلمان ایران از زندان آزاد شد .هاشمی که به ۵سال زندان محکوم شده بود،بیش از 13ماه باشجاعت صبوری کرد و زندان را همچون بیرون از زندان محل تعامل قرار داد و صبورانه همراه با سازمان معلمان و خانواده اش بر بی گناهی خود اصرار ورزید و تلاش کرد تا ثابت کند راه او راه مدنیت و مسیر او مسیر عقلانیت است.
سازمان معلمان ایران و علیرضا هاشمی و خانواده اش هماهنگ با هم و به پشتوانه تجربه کنشگری صنفی و سیاسی و به استناد هزینه ها و دستاورد های ۱۵ ساله خود راهی را برای آزادی انتخاب کردند که سیکل باطلی از اعمال قدرت حاکمان و خشونت معترضان را پایان دهد چرا که باور این مجموعه این است که این دو مکمل و استمرار بخش یکدیگرند.
سازمان معلمان ایران از ۱۵سال پیش تا کنون با دبیرکلی علیرضا هاشمی در فرازهای دولت اصلاحات و فرودهای دولت نهم و دهم به کنشگری صنفی در حوزه آموزش وپرورش و کنشگری سیاسی در ذیل اصلاحات پرداخته است و پس از استقرار دولت تدبیر و گشوده شدن روزنه امید ضمن بخشیدن تلخی ها ، تلاش کرد با مد نظر قرار دادن واقعیت ها در میدان و مسیر ی ایفای نقش کند که قاعده تکرار تجربه های باطل بر آن حاکم نباشد.
حاصل این تجربه و محصول این مسیر، آزادی بدون خشونت ،شجاعت بدون افراط ،کنشگری بدون تخریب و رسیدن بدون بازگشت است.
در شرایط جدید و با دولت تدبیر و امید و مجلسی که پیام تحول و‌تغییر را از مردم دریافت نمود انتظار می رود آموزش وپرورش در دو قوه مقننه و مجریه اولویت پیداکند.
این آزادی را به آقای هاشمی و خانواده صبورشان و جامعه معلمان تبریک می گوییم و انتظار داریم سایر زندانیان سیاسی و صنفی بویژه همکاران عزیزمان نیز از بلاتکلیفی خارج و پرونده آنان مختومه اعلام شود و با آزادی این عزیزان همه در مسیر تعامل و مدنیت امیدوارانه برای فردای بهتر تلاش کنیم.

سازمان معلمان ایران
نهم خرداد۹۵

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *