Home اخبار بیانیه سازمان معلمان ایران به مناسبت وقوع سیل در کشور
بیانیه سازمان معلمان ایران به مناسبت وقوع سیل در کشور
0

بیانیه سازمان معلمان ایران به مناسبت وقوع سیل در کشور

0
0

بیانیه سازمان معلمان ایران به مناسبت وقوع سیل در کشور

به نام خدا

حادثه دلخراش سیل های نوروزی بویژه فاجعه سیل شیراز و گلستان در آغاز سال نو نه تنها باعث تألم و تأثر هموطنان که موج همدردی همه نوعدوستان را برانگیخت.

سازمان معلمان ایران خود را موظف می داند که مراتب همدردی وتسلیت خود را به خانواده های مصیبت دیده اعلام نماید.

همیاری و همکاری مردم با آسیب دیدگان سیل های اخیر بویژه مهمان نوازی مردم شیراز و حمایت از مسافران آسیب دیده و همکاری مردم اق قلا در کشیدن دیواری ۴ کیلومتری برای جلوگیری از نفوذ سیل بار دیگر خاطره عزم ملی برای کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله غرب کشور در سال ۱۳۹۶ را زنده کرد. اراده ملت در کمک رسانی به هموطنان نشان داد که سطح لیاقت و شایستگی مردم برای بهره‌مندی از نعمات الهی بالاتر از توان مدیریتی موجود است.

سیل در گلستان و شیراز و دیگرنقاط کشور یک بار دیگر لزوم بکارگیری مدیریت علمی را به ما گوشزد کرد. اظهارات میدانی کارشناسان، علت حوادث اخیر را مدیریت غیرعلمی در استفاده از منابع طبیعی و اکوسیستم می داند.

وقوع بحران ها، محل مجادله و تسویه حساب های جناحی نیست ولی آسیب شناسی و تحقیق و تفحص و برخورد جدی با عاملان بحران مدیریت را لازمه کشورداری می دانیم.

حوادث اخیر نشان داد که رویکرد علمی و استفاده از آموزشهای مبتنی بر رویکرد علمی در حل مسائل طبیعی و اجتماعی نقش مهمی در جلوگیری از بروز بلایا دارد. تخریب جنگل ها و مسدود نمودن مسیل ها نشان دهنده بی توجهی به طبیعت است.

کمک های نوعدوستانه نمود آموزش و تأثیر آن در زندگی ماست. آموزش و پرورش می تواند نقش مهمی در مواجهه با این بلایا ایفاء کند.

امیدواریم در دهه پنجم انقلاب شاهد دوراندیشی مسئولان، توجه به آموزش، گزینش مدیریت ها بر اساس صلاحیت های فردی و شاخص های علمی باشیم .

از همگان بویژه همکاران فرهنگی انتظار داریم با پرهیز از تداخل کارکرد و وظایف ، به نهادهای مسئول کمک رسانی نظیر هلال احمر در حد توان خود مدد رسانده و گامی در کاهش رنج و درد آسیب دیدگان بردارند.

سازمان معلمان ایران
(٨ فروردین ۹۸)

 

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *