Home اخبار بیانیه تنها زن نامزد اصلاح طلب ریاست جمهوری در واکنش به عملکرد شورای نگهبان
بیانیه تنها زن نامزد اصلاح طلب ریاست جمهوری در واکنش به عملکرد شورای نگهبان
0

بیانیه تنها زن نامزد اصلاح طلب ریاست جمهوری در واکنش به عملکرد شورای نگهبان

0
0

بِسمِ اللهِ الرَّحمَن الرَّحیم

وَمَا كَانَ رَبُّكَ لِيُهْلِكَ الْقُرَى بِظُلْمٍ وَأَهْلُهَا مُصْلِحُونَ
مادامی که اصلاح­طلبان درجامعه­ ای باشند، خداوند آنان را نابود نخواهد کرد.(سوره هود/ آیه117)

《مردم شریف و قدرشناس ایران》

🔹درمدت اعلام حضور، جهت کاندیداتوری ریاست جمهوری چنان با شور واستقبال گرم شما ملت عزیز ایران در تهران و شهرستانهای کشور رو به رو شدم که حتی عدم تأیید صلاحیت اینجانب از سوی اعضای شورای نگهبان نمی­توانست حلاوت این دوستی ونزدیکی به مردم را تلخ کند؛

🔹طعم شیرین همراهی مردم تجربه­ ای ­است که قطعاً بسیاری از دولتمردان از چشیدن آن محروم بوده و هستند.

🔹حضور من با پشتوانه دلگرمی مردم در رقابت های انتخاباتی ۱۴۰۰، هدفی جز اصلاح تفسیر برخی سیاستگزاران از اعلام رسمی تفسیر صحیح از اصل ۱۱۵ قانون اساسی و واژه «رجل سیاسی» نداشت.

🔹انتشار انبوهی از پیام­ها، اخبار، گفتگوها، کلیپ های تصویری و بحث های رسانه ای میان مردم، نخبگان و اهالی رسانه، نشان داد که هدف اصلی از حضور در فرایند کاندیداتوری، در راستای ایجاد گفتمان ملی، اجماع همگانی و پذیرش حضور زنان در بالاترین ارکان نهادهای اجرایی و تصمیم­ سازی، محقق شده است. این امر قطعاً در دوره های بعدی با جدیت و امید بیشتری از سوی زنان دنبال خواهد شد.

《خواهران وبرادران ارجمند》

🔸انتخابات ریاست جمهوری درحالی به روزهای اوج می رسد که کشور اسلامی ما با از دست دادن فرصتی تاریخی در رقابتی برابر میان زنان ومردان از یک سو و احزاب مختلف از سوی دیگر، در کورانی از مشکلات معیشتی قرار گرفته است؛ مشکلاتی ناشی از تحریمهای ناعادلانه و اصرار بر سیاست های نخ نماشده که ایران را به انزوا کشانده است.

🔸رد صلاحیت گسترده نامزدهای جبهه اصلاحات، به بهانه های واهی نه تنها گره مصایب این کشور را کور می کند که با تشدید بی اعتمادی مردم و سردی مشارکت آنان پای صندوق های رأی در غیبت نامزدهای اصلح و کاهش آرا و سلب آزادی بیان، آب به آسیاب دشمنانی می ریزند که همواره انقلاب اسلامی ایران را به نقض دموکراسی و حقوق بشر متهم می کنند.

🔰بنابراین، ضمن سپاس و ابراز ارادت به تمامی دوستان و هموطنان عزیز که با حمایت خود از کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست جمهوری به معنای واقعی کلمه، به عینیت بخشی مفهوم عدالت جنسیتی کمک کردند، از خداوند متعال برای مردم و کشورم صلح، آشتی و آرامش و عزت و سربلندی طلب می­کنم.

إِنْ اُرِيدُ إِلّا الْإِصْلَاحَ مَا اسْتَطَعْتُ

زهرا شجاعی
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *