Home اخبار به مدارس اعتماد کنید و اجازه دهید کارشناسان آموزشی در مدارس برنامه ریزی کنند
به مدارس اعتماد کنید و اجازه دهید کارشناسان آموزشی در مدارس برنامه ریزی کنند
0

به مدارس اعتماد کنید و اجازه دهید کارشناسان آموزشی در مدارس برنامه ریزی کنند

0
0

قايم مقام سازمان معلمان در ديدار با وزير

به مدارس اعتماد کنید و اجازه دهید کارشناسان آموزشی در مدارس برنامه ریزی کنند

علي تفكري قائم مقام سازمان معلمان ایران و عضو شورای مرکزی در ديدار اعضاي تشكل هاي فرهنگيان با وزير با اشاره به اينكه از زاویه مدرسه بعنوان کانون اصلی و مرکزی تعلیم و تربیت مطالبي را ارايه مي نمايد سخنان خود را آغاز نمود و در ابتدا وي بحث مدرسه محوری و توجه به بهبود مدیریت مدارس و حمایت از مدیران بعنوان رهبران آموزشی را مثبت ارزيابي نمود و از اين رويكرد دفاع كرد اما در ادامه به آسیب تغییرات پیاپی مدیران مدارس پرداخت و گفت: متاسفانه در اغلب موارد انتخاب مدیران با معیارهای غیر اصولی و تحت تاثیر عوامل غیر تخصصی نظیر مسائل سیاسی، روابط شخصی و معيارهايي از اين دست صورت می گیرد و عوامل مهمی چون توان مدیریتی در راستای کیفیت آموزشی و متغييرهايي از اين دست نقش چندانی در عزل و نصب مدیران ندارد لذا ضرورت دارد که این تغییرات به دور از روابط و بر مبنای شایسته سالاری صورت گیرد.

تفكري در بخش ديگري از سخنان خود افزود: پایه دوازدهم بعنوان آخرین آوار ویرانه نظام جدید آموزشی است چرا كه از سال ۹۱ که دانش آموزان پنجم ابتدایی را بدون هیچ برنامه ای به پایه ششم فرستادند تا امروز، این دانش آموزان با آسیبهای فراوان به پایه دوازدهم رسیدند. متاسفانه هر سال از ظرفیتهای سال بعد کمک گرفتیم تا ضعف های سال قبل را پوشش دهیم و آن را مدیریت کنیم.
قايم مقام سازمان معلمان ايران كه مديريت يكي از مدارس فرهنگ تهران را بر عهده دارد در بخش ديگري از سخنان خود با مورد خطاب قرار دادن سيد محمد بطحايي گفت: جناب وزیر امروز زنگ خطر برای پایه دوازدهم به صدا درآمده و شوربختانه پایه سیزدهمی نیست که بخواهیم مشکل را حل کنیم از چالشهای تامین نیروی انسانی، فضا و تجهیزات آموزشی كه بگذریم متاسفانه بايد گفت همانند سالهای گذشته کتابهای این پایه هم دیر تالیف شد و علی رغم اعلام آقاي زرافشان کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از ۳۵ ساعت به ۲۴ ساعت هنوز ابلاغ رسمی نشده است لذاخانواده ها نگرانند و با برنامه های رسمی آموزش و پرورش همراهی نمی کنند و مسیر خودشان را می روند لذا در این بین تنها موسسات و آموزشگاههای کنکور از آب گل آلود بلاتکلیفی ماهی خود را صید می کنند.
وي در ادامه افزود: جناب وزیر، وقتی یک مهدکودک، بابت خدمات مبلغ ۵ میلیون تومان مطالبه می کند، چطور انتظار دارید با مبلغ یک میلیون و هشتصد هزار تومان برای کلاسهای کنکور برنامه ریزی کرد؟! وقتی مدارس هنوز در پس کوچه های ۲۴ ساعت و ۳۵ ساعت در ترافیک گیر کرده اند طبيعي است كه مافیای کنکور در آزادراه ها با سرعت غیرمجاز برانند.
لذا ضرورت دارد كه به مدارس اعتماد کنید و اجازه دهید کارشناسان آموزشی در مدارس برنامه ریزی کنند. آنگاه است که خانواده ها هم به برنامه های رسمی آموزش و پرورش اعتماد خواهند کرد.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *