Home یادداشت به بهانه روز جهانی ارتباطات، ۱۷ می _ ۲۷ اردیبهشت
به بهانه روز جهانی ارتباطات، ۱۷ می _ ۲۷ اردیبهشت
0

به بهانه روز جهانی ارتباطات، ۱۷ می _ ۲۷ اردیبهشت

0
0

‍  حسن بهنام

عضو شورای سازمان معلمان خوزستان

فرارسیدن «بیست و هفتم اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی» را به صاحب نظران، دانش آموختگان، دانشجویان، پژوهشگران، روزنامه نگاران و فعالان عرصه ارتباطات و روابط عمومی تبریک می‌گویم.

بدون تردید، از عناصر مهم و پایه‌های کلیدی و بسیار تأثیرگذار در فرآیند توسعه جوامع، روابط عمومی، ارتباطات و رسانه‌ها هستند که نقش آنها در عصری که به نام”عصر ارتباطات” و “عصر دانایی” نام نهاده‌اند، خود گویای ضریب نفوذ و اهمیت بالای آنهاست.

نقشی که اگر همراه با به‌کارگیری مهارت‌های حرفه‌ای و دانش تخصصی روز و نیز اطلاع رسانی وثیق، صداقت محور و صمیمانه باشد به ارتقا و اعتلای اعتماد عمومی و رشد سرمایه اجتماعی، فرهنگ مدنی و فضایی سالم و اثربخش بین آحاد مردم و سازمان‌ها که پایه حرکت اجتماع به سمت توسعه پایدار است، منجر می‌شود.

نقشی که امروزه جامعه ما سخت به آن نیازمند است تا فضای اتحاد، همدلی و همزبانی بیشتر در بین لایه‌های مختلف اجتماع از هر قوم و نژاد و مذهب و جنسیت و… تقویت شود.

امید است با ایجاد فضای امن برای گردش آزادانه اطلاعات و به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها و استعدادهای نیروهای خلاق و توانمند، زمینه ساز رشد و توسعه بیشتر کشور باشیم.

منبع: کانال فرهنگ و توسعه

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *