Home گزارش برگزاری کارگاه آموزشی قواعد پارلمانی
برگزاری کارگاه آموزشی قواعد پارلمانی
0

برگزاری کارگاه آموزشی قواعد پارلمانی

0
0

پنجمین سالگرد تاسیس کارگاه های آموزشی دستور نامه رابرت در تاریخ 17 اردیبهشت 95 ازساعت 17 تا 21 در دفتر داوود حسینی برگزار شد.
در این نشست تعدادی از معلمین فعال صنفی من جمله خانم ها طاهره نقی یی، فرزانه دشتی و آقایان منوچهرآزادگان،وسعید شهسوار زاده از سازمان معلمان ایران ونوربخش از فعالان کانون صنفی معلمان و جمعی از از وکلا، پزشکان، دانشجویان، مشاغل آزاد، مادران صلح، اعضای شورایاری ها و فعالین ان.جی.او ها حضور داشتند.
در ابتدای برنامه طبق قواعد پارلمانی جلسه آغاز گردیده و تک تک اعضای حاضر ضمن معرفی خود نحوه آشنایی شان را با داوود حسینی به طور اختصار توضیح داده و کارهایی را که انجام داده اند بیان نمودند.
توضیحات معلمان در مورد آموزش قواعد پارلمانی به خصوص کارهایی که در زمینه تهیه اسلاید و جلسات تمرینی صورت گرفته بود مورد توجه قرار گرفت.
سپس جلسه به صورت تمرینی و نمایشی طبق قواعد با راهنمایی آقای حسینی ادامه یافت. خانم نقی یی در این شکل نمایشی پیشنهاد مشخصی داشتند مبنی بر نشست کارورزان در آخرین جمعه هر فصل در دفتر داوود حسین برای بالا بردن مهارت عملی در به کاربردن قواعد پارلمانی پیشنهاد مذکور با پیشنهاد اصلاحیه بعدی به هر ماه تغییر یافته و به تصویب رسید .طبق این مصوبه دیگر افراد نیز به عنوان ناظر می توانند برای یادگیری عملی در جلسات شرکت داشته باشند.
لازم به ذکر است دستور نامه رابرت مجموعه قواعد و دستوراالعل های فعالیت های جمعی است که توسط آقای داود حسینی ترجمه شده و به مدت 5 سال است که بصورت کارگاهی توسط ایشان اجرا می شود. اعضای سازمان معلمان نیز حدود سه سال است که در جلسات و کارگاه های ایشان حضور می یابند و این قواعد را در جلسات خود نیز رعایت می کنند حتی در پیش نویس اساسنامه جدید سازمان اجرای این دستورنامه مورد تاکید قرارگرفته است.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *