Home اخبار استانها برگزاری همایش سازمان معلمان ایران منطقه جنوب
برگزاری همایش سازمان معلمان ایران منطقه جنوب

برگزاری همایش سازمان معلمان ایران منطقه جنوب

0
0

برگزاری همایش سازمان معلمان ایران منطقه جنوب

کمیته اطلاع رسانی سازمان معلمان فارس/در همایش دو روزه که در تاریخ پنجشنبه و جمعه ۸ و ۹ آذر ماه به منظور هماهنگی برنامه ها در راستای رسیدن به اهداف سازمان و با حضور چهار استان فارس، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان و اصفهان به میزبانی سازمان معلمان استان فارس صورت گرفت، مباحثی در مورد نحوه عضو گیری، فعالیت و برنامه های شعب، نحوه تعامل با دیگر تشکلها،نحوه تعامل با بدنه و مسئولین و انتقال مشکلات فرهنگیان، کمیت و کیفیت جلسات شورای مرکزی،چگونگی انتقال نظرات و پیشنهادات شعب به شورای مرکزی و تحلیل تحصنات اخیر برگزار گردید.

در ابتدای این همایش پیام دبیرکل سازمان معلمان ایران توسط فاطمه اسدی قرائت شد. طاهره نقی یی در بخشی از پیام خود اظهار داشتند: نشستهای منطقه ای میتواند فرآیند مشارکت گفتگو و دمکراتیزه کردن ساز و کارهای تشکیلاتی را تسهیل کند و با توجه به وسعت جغرافیایی استانها و هزینه های زمانی-مالی نشستهای ملی، میتواند راهکار مناسبی برای جلب همکاری نهادینه اعضای سازمان معلمان ایران در اقصی نقاط کشور باشد.
محمدتقی سبزواری عضو شورای مرکزی سازمان تکیه بر حفظ استقلال و ارتباط تنگاتنگ با بدنه را از افتخارات سازمان طی دو دهه فعالیت دانستند . ایشان همچنین از سازمان معلمان بعنوان حزبی یاد کردند که سعی می کند ضمن تعامل با مراکز قدرت از بدنه فرهنگیان جدا نشود. وی همچنین از برگزاری نشست های منطقه ای بعنوان اتاق فکر سازمان یاد کردند و اظهار داشتند که نتایج این همایش ها می تواند بعنوان دغدغه های لایه میانی آموزش و پرورش در دستور جلسات شورای مرکزی قرار گیرد.
فاطمه اسدی مسوول سازمان معلمان فارس، برگزاری این جلسات را فرصت مناسبی به منظور هم اندیشی،هم گرایی و ایده آفرینی جهت نیل به اهداف سازمان معلمان ایران دانست. اسدی اضافه کرد که بدون تردید چنین جلساتی که به دور از هیاهوهای تبلیغاتی و با تکیه بر خرد جمعی و ارايه اطلاعات معتبر و مستند برگزار می گردد، به پیشبرد اهداف غایی آموزش و پرورش منجر خواهد شد.
محمدجواد خیرخواهی مشاور مدیر کل، ضمن تقدیر از برگزاری این گردهمایی در اولین جلسه این نشست، در خصوص نقش سازمان معلمان در بیان مطالبات اظهار داشتند که بیان مطالبات فرهنگیان باید از راه بهترین روش قانونی مطرح شود تا بتوان به نتیجه مطلوب رسید و رویکرد و سیاست تشکلها باید ایجاد راههای منطقی و مثبت برای فرهنگیان باشد تا این قشر بتواند در فضای کاملا امن از حقوق خود دفاع کند.

ناصر درخشنده از استان کهکیلویه و بویراحمد در قسمتی از سخنان خود به این موضوع اشاره کردند که در حال حاضر تشکلهای فرهنگیان، تاثیرگذار در امر انتصابات نیستند و انتظار می رود با تعامل تشکلها و مسئولین و نهادها این امر تحقق یابد.
دکتر علی نیکخواه از استان اصفهان ،برگزاری شورای هماهنگی بین تشکلهای همسو در آموزش و پرورش از سوی مرکز را از نیازهای ضروری دانست و بر این عقیده است که نشست های مشترک سایر تشکلها می تواند در حل مشکلات جامعه کار ساز باشد. ابراهیم هژبری از فارس یکی از اهداف مهم سازمان را ایجاد همدلی و اتحاد در بین همه تشکلها عنوان نمود.
حبیب عبادی فخر نائب رئیس سازمان معلمان خوزستان، دفاع از حقوق دانش آموزان و انتقاد از برنامه ریزی آموزشی را از اولویتهای مطالبات فرهنگیان عنوان کرد. دکتر دمساز از کهکیلویه و بویراحمد، ذات اصلاح طلبی را تکثرگرایی مطرح کرد و در توضیح این مطلب افزود: در اهداف تشکلها اختلافی وجود ندارد، اختلافاتی در شیوه های رسیدن به این اهداف است که در این موارد باید به تفاهم رسید.
اعضای سازمان معلمان با حضور در آرامگاه محمد بهمن بیگی و گرامیداشت یاد و خاطره این استاد و معلم بزرگ نسبت به همسر ایشان سکینه کیانی ادای احترام کردند.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *