Home انتخاب سردبیر برچسب امنیتی به اعتراضات به دور از انصاف است
برچسب امنیتی به اعتراضات به دور از انصاف است

برچسب امنیتی به اعتراضات به دور از انصاف است

0
0

ضرورت التزام عملیِ دولت و مجلس به امنیت ملی در فصل بودجه

امروز روز شنیدن شکستن استخوان های مزد بگیران، در زیر سم اسب سرکش تورم و تحریم است

محمود صفدری

مسئول شورای سازمان معلمان خراسان شمالی

دوباره فصل تنظیم و تصویب بودجه سالانه فرا رسید و فریاد استغاثه و حق خواهی مزد بگیرانی که امسال بیرحمانه ترین فشارهای اقتصادی سال های اخیر را بر گُرده ی خود و خانواده احساس می کنند از هر شهر و استان بلند است و البته در این میان فریاد کارگران و معلمان که قربانیِ سال ها تبعیض و رنج اقتصادی هستند، اندکی بلند تر و سوزنده تر به گوش می رسد.
هر چند آحاد جامعه در این شرایط اقتصادی ناگوار از سوی مسئولان و فرادستان همواره توصیه به ریاضت اقتصادی شده اند اما از تعدد، وسعت و طولانی بودن اعتراضات، می توان فهمید که این سفره بیش از این کوچک شدنی و این صورت بیش از این با سیلی سرخ کردنی نیست.

فشار معیشتی،سراسیمگی و نا امیدی معترضان، در برخی نقاط کشور کار را به جایی رسانده است که فریاد اعتراضات، برخی از خطوط قرمز نظام را در نوردیده و می رود تا به مرزهای تهدید امنیت داخلی نزدیک شود.
آیا رواست در چنین شرایطی تنها از حقوق بگیران که بارها و در بزنگاه های حساس همواره حافظ امنیت نظام و اعتلای وطن بوده اند، انتظار داشت تا پشیبان امنیت نظام باشند یا راه دیگری هم هست؟
در فصل بودجه ریزی سالیانه هستیم و بهترین فرصت است که دولت و مجلس نشان دهند، اعتراضات به حق کارگران و فرهنگیان را شنیده اند و با وجود تهدیدهایی که وجود دارد، بهترین فرصت است که مسئولان و تصمیم گیران نشان دهند همان قدر که در گفتارشان دغدغه امنیت ملی و اتحاد داخلی را دارند، درتصمیم و رفتارشان هم نشان دهند که که بدنبال فرونشاندن اعتراضات، تقویت اتحاد و امنیت داخلی هستند، زیرا دور از انصاف و تدبیر حکومت داری است که تنها با زدن برچسب های امنیتی بخواهند اعتراضات را منحرف کرده و و در اندیشه آرام کردن آن باشند.
امروز زمان آن رسیده است که با تصمیمی مدبرانه و واقع گرایانه، با افزایش حقوق معلمان و کارگران مطابق تورم سرسام آور و کمرشکن یکبار دیگر کثرت این دو قشر عظیمِ دلسوز و زحمتکش را به پشتوانه ای عظیم برای وحدت ملی تبدیل نمایند و نشان دهند عملاً در مسیر تحکیم امنیت ملی گام برداشته و بهانه را از فرصت طلبانی که از هر اعتراض مدنی و به حقی سو استفاده کرده و آن را به چالشی بزرگ تبدیل می کنند، بگیرند.
امروز، روز شنیدن اعتراضات کسانی است که سالها با مشکلات اقتصادی ساخته اند و از حمایت مام میهن دست برنداشته و دم برنیاورده اند.
امروز روز شنیدن شکستن استخوان های مزد بگیران، در زیر سم اسب سرکش تورم و تحریم است و امروز روز برداشتن گام های عملی و تحقق التزام عملی تصمیم گیران به اتحاد و امنیت داخلی است.
امروز روز حفظ سرمایه عظیم انسان های دلسوخته و عاشقی است که در روز حادثه می شود روی حمایت آنها حساب کرد، کما اینکه تاکنون همواره حامی و قوام بخش استقلال و تمامیت ارضی وطن بوده و یقینآ خواهند بود.
امروز روز وفای به عهد مسئولانی است که میثاق ملی و مردم سالاری و حق طلبی رنج دیدگان این مرز و بوم را دیده و باور دارند و در راستای تقویت و ذخیره ی آن برای روزهای  مبادا و آینده، گام های عملی برمی دارند.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *