Home اخبار انتقاد شدید دبیرکل سازمان معلمان ایران به مسئولان سازمان مدیریت و وزارت آموزش و پرورش
انتقاد شدید دبیرکل سازمان معلمان ایران به مسئولان سازمان مدیریت و وزارت آموزش و پرورش
0

انتقاد شدید دبیرکل سازمان معلمان ایران به مسئولان سازمان مدیریت و وزارت آموزش و پرورش

0
0

🔴نمایندگان تشکل ها باید زبان گویای فرهنگیان باشند و حلقه واسط بدنه و ستاد نه توجیه گر اقدامات دولتیان

🔴جلوگیری از ورود نماینده سازمان معلمان به نشست تشکل ها با مسئولان وزارت آموزش و پرورش و سازمان مدیریت و برنامه ریزی هیچ توجیهی ندارد انتظار داریم مقصران عذرخواهی کنند

برای نشست مشترک مسئولان سازمان برنامه و بودجه با تشکل های معلمی در یکم اردیبهشت ماه ۹۹، حراست این نهاد از ورود نماینده سازمان معلمان به جلسه جلوگیری نمود.
دعوت نماینده سازمان معلمان ایران همچون جلسات قبل با هماهنگی آموزش و پرورش با مسئولیت مشاور وزیر در امور تشکل هاصورت گرفته بود.
صحبت های ارائه شده توسط نماینده سازمان معلمان ایران در جلسات قبل مورد توجه اکثر قریب به اتفاق شاغلین و بازنشستگان آموزش و پرورش قرار گرفته و علاوه بر شاغلین، بازنشستگان نیز طی چند روز گذشته با نماینده سازمان معلمان ایران و روابط عمومی این تشکل تماس گرفته و خواستار بیان حقوق ضایع شده خود می شدند.
طاهره نقی یی دبیرکل سازمان معلمان ایران ضمن بیان مطالب فوق از این اتفاق ابراز تاسف کرد و گفت: مطالب مطرح شده توسط نماینده سازمان معلمان ایران گامی هرچند کوچک در جهت احقاق حقوق جامعه فرهنگی بوده است و این وظیفه هر کنشگری مدنی است که زبان گویای بدنه باشد. تشکل ها حلقه واسط بدنه و ستاد هستند و قرار نیست توجیه گر اقدامات دولتیان باشد .

وی بر این باور است که کرسی خالی تشکل های صنفی و تشکیل عجولانه جلسات از نقاط ضعف این نشست ها بوده و می افزاید: تشکل های معلمی اعم از صنفی یا سیاسی فرصت کافی برای کار کارشناسی نداشتند. نمایندگی شاغلین توسط بازنشستگان و یا نمایندگی بازنشستگان توسط شاغلین و تصمیمات عجولانه از کاستی های این جلسات می باشد.

نقی یی در بخش دیگری به سخن معلم گفت: کار تشکیلاتی تنها راه نیل به مقاصد است تمامی مطالب طرح شده از سوی نماینده سازمان معلمان در جلسات قبل، از سوی سازمان هماهنگ شده و نماینده سازمان از بیان نظرات سازمان هیچ عدول نکرده است. در این جلسه نیز ضمن مشورت و تقاضای مکرر بازنشستگان قرار بود بحث بازنشستگان نیز مطرح شود.

دبیرکل سازمان معلمان ایران با اظهار تاسف از نحوه برخورد با نماینده این تشکل گفت: بلافاصله پس از اطلاع از این حرکت غیر مدنی با نمایندگان دیگر تشکل ها، مشاور وزیر و معاون وزیر تماس گرفتم ولی موفق به برقراری ارتباط نشدم. مشاور وزیر اظهار می کند که مطابق معمول دعوت کردیم و از علت جلوگیری نماینده سازمان به جلسه هیچ اطلاعی نداریم. معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز اظهار بی اطلاعی می کردند.

وی افزود: چندین بار با مشاور وزیر تماس گرفته و بر درستی زمان و مکان جلسه تاکید کردیم.

نقی یی در بخش دیگری به سخن معلم گفت: در همان زمان برگزاری جلسه به مشاور وزیر اعتراض کردم که ایشان اظهار بی اطلاعی کردند. یادداشتی را برای معاون وزیر فرستادم و تاکید کردم که نماینده سازمان فرد معرفی شده یعنی رامین کریمی نیا است که قبلا هم اسم ایشان داده شده بود و پشت در منتظر ورود است.

طاهره نقی یی در باره چرایی جلوگیری از ورود نماینده سازمان معلمان ایران هم به سخن معلم گفت: ما بر این باوریم که اراده ای برای نشنیدن مطالبات از سوی برخی از برگزارکنندگان وجود داشته است اما در این جلسات توانستیم تا حدی مطالبات حداقلی معلمان را بیان کنیم.
رفتار سازمان برنامه و بودجه نه قانونی و نه عرفی و نه مدنی بوده است. این بی توجهی نسبت به صدای جمع قابل توجهی از فرهنگیان در شأن یک دستگاه زیر مجموعه ریاست جمهوری نیست و این نهاد باید پاسخگو باشد.

وی افزود: وقتی یک دستگاه نمی تواند انتقادات را تحمل کند، چرا تشکل ها را دعوت می کنند خودشان در مورد رتبه بندی و همسان سازی هر کاری دوست دارند انجام می دهند و تحمل نظر و صدای متفاوت را ندارند.

وی هم چنین گفت: ما اکنون از سوی دیگر فعالان صنفی که معتقد بودند برگزاری این جلسات یک بلوف سیاسی است، مورد سرزنش قرار گرفته ایم.
لذا ما این نحوه برخورد را توهین به جایگاه کنشگران مدنی و نهادهای صنفی و سیاسی می دانیم و تا روشن شدن علت جلوگیری از ورود نماینده سازمان معلمان ایران و حصول نتیجه پی گیری خواهیم کرد و امیدوارم مسببان اصلی عذر خواهی کنند و مسئولان ارشد دستگاه ها مانع تکرار اینگونه رفتارهای غیر مدنی شوند.

بی تردید همانگونه که در صحبت های نماینده سازمان معلمان در جلسه شنبه ۳۰ فروردین مطرح شد ، هدف همه باید ایجاد آرامش جامعه در آستانه هفته معلم باشد که ای کاش در این شرایط این بی تدبیری روی نمی داد.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *