Home سازمان اطلاعیه‌های سازمان اطلاعیه سازمان معلمان ایران در مورد اعتصاب غذای دو معلم
اطلاعیه سازمان معلمان ایران در مورد اعتصاب غذای دو معلم
0

اطلاعیه سازمان معلمان ایران در مورد اعتصاب غذای دو معلم

0
0

اطلاعیه سازمان معلمان ایران در مورد اعتصاب غذای بهشتی و عبدی

نگران جان همکاران زندانی هستیم
اطلاعیه سازمان معلمان ایران نگران جان همکاران زندانی هستیم مسوولان تدبیر نمایند و همکاران صبوری کنند جوامع بشری با سپری کردن سیری از تجربیات و تحولات، زندگی خود را سامان داده و شکل انسانی تر در برهه های تاریخ به آن بخشیدند. تشکیل نهادها و رعایت اصول و اخلاق و وضع قوانین و قواعد در راستای این همزیستی مسالمت آمیز صورت گرفته است. در جهان امروز انتظار می رود قوانین بیش از پیش در برقراری عدالت و آزادی و معنویت اثرگذار باشند.
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز در راستای دست یابی به این اهداف تدوین و وضع گردید. تقاضا و تلاش برای اجرای قانون نه تنها لازم ،بلکه برای تحقق توسعه همه جانبه و متوازن و دستیابی به حقوق انسانی ضروری به نظر می رسد. بی گمان تقاضای معلمان که نقش فرهنگی و آگاهی بخشی در جامعه را بر عهده دارند برای اجرای قانون نه تنها سزاوار اتهام امنیتی نیست بلکه این تلاش نشان مقتضای حرفه و شغلشان نیز می باشد.
برخی معلمان علیرغم کاستی هایی که در شغل و حرفه خود با آن درگیر هستند برای ارتقای سطح تعلیم و تریبت در جامعه با انگیزه های مدنی و معنوی در نهادهای صنفی و مدنی فعالیت نموده اند. اما متاسفانه انجام فعالیت های صنفی با واکنش های امنیتی و قضایی پاسخ داده شده و منجر به صدور احکام بلند مدت برای برخی معلمان گردیده است. در این راستا در اعتراض به احکام صادره دو معلم دست به اعتصاب غذا زده اند و خواستار اجرای قانون گردیده اند.
تصمیم فردی معلمان عزیزی که دست به اعتصاب غذا زده اند را یک حق فردی می دانیم هر چند مخالف این حرکت هستیم اما از نظر عرفی ، حقوقی و اخلاقی خود را در جایگاه قضاوت در این زمینه نمی دانیم اما از آنجا که این عزیزان فعال صنفی هستند , وظیفه مدنی و تشکیلاتی خود دانستیم تا ضمن ابراز نگرانی خود از وضعیت جسمی این عزیزان بویژه آقای محمود بهشتی ، مطالبات آنان را بایسته و قانونی دانسته و خواهان پیگیری جدی مراجع ذیربط باشیم.

17اردیبهشت 95

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *