Home دیدگاه اشتراک گذاری گاف های سهوی معلمان و دانش آموزان شایسته نیست
اشتراک گذاری گاف های سهوی معلمان و دانش آموزان شایسته نیست
0

اشتراک گذاری گاف های سهوی معلمان و دانش آموزان شایسته نیست

0
0

نوشین میربلوک

مهر امسال متفاوت تراز همه سالها آغازشد.آنقدر بی سرصدا و بدور ازهر شادی و نشاط و هیاهوی دانش آموزان، که گویی هرگز آغاز سال تحصیلی نبوده و مهر امسال با دنیای مجازی مهمان خانه های دانش آموزان شد.
آموزش مجازی با توجه به بحران کرونا و شیوع این ویروس کم کم جای خود را به میز و نیمکت ، نفس گرم معلمان و شور واشتیاق دانش آموزانی داد که از چندروز قبل از شروع سال تحصیلی جدید از ذوق دیدن دوستان و همکلاسی های مدرسه
روزشماری می کردند .

مهرامسال جدا از مسائل و مشکلات اقتصادی ،با پروتکل های بهداشتی همراه شد تا شهرها ،خیابان ها و بازارها نیز از دنیای زیبای پراز شور ونشاط کودکانه ، نگاه های مشتاق به کوله پشتی ها ،کفش ها و لوازم التحریر محروم باشند.

سال تحصیلی مجازی در منازل همراه با خانواده شروع شد تا علاوه بر کادر آموزشی مدارس و دانش آموزان، خانواده ها نیز به نوعی از صبح تا آخرین ساعت تدریس با دانش آموز خود همراه باشند.
حال دراین میان مشکلاتی زیادی وجود دارد که میتوان به سرعت پایین اینترنت،در دسترس نبودن گوشی های اندروید برای همه عزیزان محصل و البته گاهی نداشتن تمرکز کافی در کلاس های آنلاینباشد.
بعضی خانواده ها با وجود چند فرزند و یا فرزندان خردسال با چالش فراهم کردن محیطی آرام و بدور از استرس برای دانش آموزان خود هستند.
در آموزش های آنلاین گاهی هنگام پاسخ دادن سوالات ممکن است دانش آموز بخاطر جدیدبودن این فضا دچار اشتباه بشود که موجب خنده و یا شوخی همکلاسی ها و معلم خود شود که این بسیار طبیعی و ناگزیزاست و یا بلعکس،معلمان عزیز درحین تدریس گاف های سهوی داشته باشند و باتوجه به آنلاین بودن تدریس درو از انتظار نیست .
البته این چنین اشتباهات و گاف های سهوی در همه اقشارجامعه مشاهده می شود و هرگز از ارزشها کم نمی کند.

اما متاسفانه این روزها درفضای مجازی شاهد محتوا های سخیف و شوخی هایی ازتدریس آنلاین معلمان دلسوز و تحصیل دانش آموزان عزیز هستیم که جز آسیب جدی به روح و اعتماد به نفس این عزیزان ثمر دیگری نخواهد داشت.
این شوخی ها که ازاشتباه کاملا سهوی این قشر زحمتکش و فرزندان این سرزمین در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند آثار بسیار مخربی خواهند داشت که باتوجه به دوری از فضای مدرسه و مشکلات روحی دانش آموزان
بعلت طولانی شدن پروسه رعایت پروتکل های بهداشتی شایسته هیچ شهروندی نیست.

 

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *