Home یادداشت اختصاص یک میلیون تن قیر به طرح های عمرانی توسط مجلس یازدهم
اختصاص یک میلیون تن قیر به طرح های عمرانی توسط مجلس یازدهم
0

اختصاص یک میلیون تن قیر به طرح های عمرانی توسط مجلس یازدهم

0
0

محمدتقی سبزواری

عضو شورای مرکزی و مسئول کمیته اجتماعی-سیاسی سازمان معلمان ایران

در حالیکه مجلس یازدهم با شعار مبارزه با فساد تشکیل شده ولی با گذشت قریب به دو ماه، هیچ راهکار و یا نطق قابل توجهی ایراد نشده است.
اختصاص قیر رایگان به شرکت ها برای طرح های عمرانی، از سابقه خوبی برخوردار نیست. حداقل فرهنگیان و مدیران مدارس با این موضوع بخوبی آشنایند.
طرح دو فوریتی قیر رایگان یکی از مصوباتی است که با حمایت قاطع دکتر قالیباف به تصویب رسید. در این مصوبه یک میلیون تن قیر، ۴ هزار میلیارد تومان محاسبه شده است ولی با احتساب هر دلار به قیمت آزاد، این مبلغ ممکن است تا ۶۰ هزار میلیارد تومان هم افزایش یابد.
سابقه نظارت نمایندگان بر وزارت خانه ها و تعامل شان، نشان می دهد که یک میلیون تن قیر رایگان، موضوعی نیست که نمایندگان بسادگی از آن چشم بپوشند. قطعا نمایندگان تلاش می کنند سهم قابل توجهی از این سهمیه را به حوزه های انتخابی خود اختصاص دهند. روستاها و صاحبان شرکت های فراوانی در پیروزی نمایندگان نقش داشته اند و بعضی از این شرکت ها اکنون در مناقصه ها برنده شده اند. قطعا این شرکت ها برای دریافت قیر رایگان خود را در اولویت می دانند.

سابقه وزارت نفت و دیگر وزارتخانه ها نشان می دهد که برای ایجاد تعامل اهل نظارت نیستند. در اینصورت این شائبه ایجاد می شود که آیا ۲۰۱ نماینده فساد ستیز، متوجه مفسده بودن این مصوبه نشدند. اگر نشدند که وای بر ملتی که اکثریت نمایندگان آن، فهم سیاسی و اجتماعی شان با واقعیات فاصله معناداری دارد. اگر هم آگاهانه به این مصوبه رای دادند، باز هم وای بر ملتی که نمایندگان فسادستیزش، اینچنین زمینه فساد را مهیا می کنند.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *