Home اخبار احتساب فاصله خدمتی معلمان دانشسرایی در سنوات بازنشستگی
احتساب فاصله خدمتی معلمان دانشسرایی در سنوات بازنشستگی
0

احتساب فاصله خدمتی معلمان دانشسرایی در سنوات بازنشستگی

0
0

در جلسه چهار جانبه دیوان عدالت اداری، صندوق بازنشستگی، آموزش و پرورش و نمایندگان معلمان دانشسرایی حکم شماره ۸۲۵ دیوان عدالت اداری باطل شد.

 

بدنبال حل مشکل فاصله خدمتی معلمان دانشسرایی، حشمت اله عبدی عضو شورای مرکزی سازمان معلمان ایران در گفتگو با سخن معلم اظهار داشت:
پس از اعلام این خبر از سوی دیوان عدالت اداری و اطلاع رسانی از سوی وزارت آموزش و پرورش و متعاقب آن، اعتراض گسترده همکاران در سراسر کشور، بنده که خودم نیز از متضررین این حکم بودم؛ در جلسه شورای سازمان، طرح موضوع کردم و از دبیرکل محترم درخواست پی گیری نمودم.
سرکار خانم نقی یی با وجود بازنشسته بودن و نداشتن اطلاعات کافی، پس از اشراف بر موضوع با مقامات وزارت آموزش و پرورش وارد گفتگو و مذاکره شدند. از آنجا که شاکی سازمان بازنشستگی و حکم نیز از سوی دیوان عدالت اداری صادر شده بود و علی الظاهر آموزش و پرورش نقشی نداشت، سازمان معلمان بدنبال همفکری با وزارت برای یافتن راه حل و نشان دادن نارضایتی معلمان بود.
وی همچنین گفت: ابتدا دبیرکل سازمان با استفاده از رسانه ها از وزیر و معاون حقوقی درخواست حمایت کردند. بدنبال درخواست های سرکار خانم نقی یی، جلسه ای در تاریخ پانزدهم فروردین، با حضور دکتر احمدی لاشکی معاون حقوقی وزارت، آقای اردستانی مدیرکل حقوقی و آقای احدی از فعالان پی گیری کننده و یک تیم دو نفره از سازمان معلمان شامل خانم نقی یی و جناب کریمی نیا برگزار شد.
عضو سازمان معلمان در مورد نقش تجمع فرهنگیان در احقاق حقوق خود اظهار داشت: پس از اعتراض همکاران در تاریخ 28 فروردین در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری، پی گیری ها وارد فاز جدیدی شد و خانم نقی یی از طریق دکتر احمدی لاشکی بطور مرتب موضوع را پی گیری می کردند خوشبختانه در وزارت آموزش و پرورش نه تنها معاونت حقوقی بلکه معاونت پشتیبانی نیز به موضوع ورود کرده و به دفاع از حقوق این دسته از همکاران پرداختند.
حشمت اله عبدی در پایان، ضمن تشکر از قضات دیوان عدالت اداری و نمایندگان صندوق بازنشستگی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش نیز قدردانی کرده و با اظهار خوشحالی اعلام کرد: مفتخرم که یکبار دیگر سازمان از آزمون سربلند بیرون آمد و توانست با کمک رسانه های تابعه و لابی گری و رایزنی با مسئولان وزارتخانه در کنار همکاران باشد.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *