Home انتخاب سردبیر آقای وزیر حداقل دروغ نگوئید!!!
آقای وزیر حداقل دروغ نگوئید!!!
0

آقای وزیر حداقل دروغ نگوئید!!!

0
0

هوشمند وهابی

مدیر مدرسه 

مسئول شورای سازمان معلمان کردستان

((آموزش و پرورش‌ بنیان هر کشور است و در هیچ شرایطی نباید مسیر آن مسدود شود))

جناب حاجی میرزایی وزیر محترم آموزش و پرورش؛

از اینکه در این شرایط بحرانی دغدغه دارید و تلاش می کنید به این جمله جامه عمل بپوشانید بسیار خوب و شایسته است ولی از آن جهت طرح ها و برنامه های شما فقط اقلیت جامعه را پوشش می دهد و اکثریت که همانا نیازمند و شایسته توجه و خدمت مسئولین هستند، جزء جامعه هدف شما قرار نگرفته اند. بسیار جای نقد دارید و امیدواریم ضمن تجدید نظر در برنامه های اخیر، من بعد هم با تامل و در نظر گرفتن اکثریت و به دور از احساس و فشار تصمیم بگیرید.
سال هاست با ابلاغ انواع و اقسام طرح های کم بازده در مدارس روبرو هستیم که احساس می شود بیشتر در راستای منافع اشخاص یا طیف خاصی بوده اند تا منافع کل دانش آموزان؛ طرح مجلات رشد، استمرار مدارس خاص و سمپاد، که نمونه بارز بی عدالتی و اختلاف طبقاتی هست و….اخیرا هم طرح شاد، که تیر خلاصی بود بر پیکره بی رمق طبقه محروم جامعه!

به عنوان یک معلم وقتی با ولی دانش آموزان تماس گرفتم و جواب “تنها یک گوشی ساده داریم” ، ” آیا می شود از گوشی همسایه استفاده کنیم” و… را شنیدم احساس شرم کردم و وقتی جنابعالی را در گفت و گوی خبری ساعت ۲۱ دیدم که با ارائه آمار و ارقام از میزان استقبال خیلی خرسند بودید، هر چند اشاره نکردید این حجم کاربر و رد وبدل شدن پیام و فایل روزانه چقدر درآمد دارد و تهش به کجا ختم می شود. بیشتر متاسف شدم.

سالهاست از آثار منفی گوشی و… بر جسم و روح لطیف دانش آموزان چه سخن ها نگفتیم که امروز به لطف شما همه را باید پس بگیریم. بماند قشر محروم عشایر و روستائیان و حاشیه شهرها که بعد از سیل و زلزله و کرونا همین شاد را کم داشتند.!

در مصاحبه اخیر اشاره فرمودید: برای آموزش، ایده آل، مدرسه و کلاس است…الان به جهت کویید ۱۹ محقق نیست…البته قبل کرونا هم ایده آل مدارس خاص بودند که الان هم با شاد، شاد هستند… کلاس۴۰ نفری هیچ زمان ایده آل نبوده و نیست…بعضی از تصمیمات گاهی موجب می شود این سوال به وجود بیاید که آیا جنابعالی تنها وزیر بخش خاصی از جامعه آموزش و پرورش هستید؟
اینجا اولیا دانش آموزان با تورم ۴۰ درصدی روبرو هستند.

میانگین هزینه اولیه شاد برای هر دانش آموز کمتر از ۳ میلیون تومان نیست…هزینه های مصرفی و خدماتی بماند…یعنی روزانه هر دانش آموز بابت آموزش از طریق شاد باید اجبارا هزینه بپردازد درهفته چیزی بیشتراز سرانه ی سالانه ۵۴ هزار تومانی که شما قولشو دادید و هیچ وقت هم عملی نشد البته ما معلمان عادت داریم که صحبت های رسانه ای بعضی از مسئولین را باور نکنیم. ولی ای کاش به دانش‌آموزان دروغ نمی گفتیم.
اینکه با تعجیل تصمیم به اجرای این برنامه گرفتید که بحث زیادی دارد بماند، ولی اینکه مدیران کل و…نهایتا مدیران و معلمان زحتمکش را تحت فشار قرار داده داده اید که هر چه سریعتر اولیا را متقاعد به نصب شاد کنند، در شان جنابعالی و سایر مجموعه آموزش و پرورش نیست که در این وضعیت فوق العاده دردناک معیشتی، باری اضافه بر دوش مردمی باشیم که مستحق آموزش رایگان و با کیفیت هستند.
از معایب و مضرّات دسترسی دانش آموزان در سنین متفاوت به دنیای نامحدود مجازی و همچنین تضادّ تربیتی که دامنگیر فرزندانمان می شود سخن فراوان است که مجال دگر می خواهد. به همین اندک اکتفا میکنم؛ به امید آن که تلنگری باشد بر ما مجریان نظام تعلیم و تربیت که در بحران ها به بیراهه نرویم.

درمان اگر نیستیم درد روی درد نباشیم …

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *